Dětský pokoj prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monvd 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 11:10
dětský pokoj prosím o radu

Dobrý den,

prosím o radu. V léte budeme zařizovat dceři pokojíček bude jí rok. Manžel má z předchozího vztahu 10letého syna který k nám jezdí 1× za 14dní.
V místnosti kde bude mít dcera pokoj bylo doted tak nějak všechno + tam měl petr postel a stolek na kreslení. ( v pokoji stejně čas netrávil protože byl vždy s námi v obýváku a nebo jsme byli různě po výletech a venku takže v pokoji jen spal)
a ted vůbec nevím jak ´to udělat…místnost je malinká a když se tam dá přebalovák + nábytek pro dceru a postýlka tak už tam nebude místo pro velkou postel…jak by jste to vyřešili?? pokoj pro roční dceru + 1×za 14dní přijede 10letý syn manžela…děkuji moc

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6557 příspěvků 29.01.17 11:17

Vykašlala bych se na přebalovák. To je zbytečný kus nábytku od prvopočátku. Postel bych pořídila v nejhorším patrovou.
A pokud jde o nábytek pro dceru, dala bych tam pouze to, co tak staré dítě bezpodmínečně potřebuje. To je tak jedna větší komoda, jedna skříň na hračky a stůl bych pořídila tak, aby byl vhodný pro syna a později pro oba, takže větší.
Skříň na bundy a oblečení na ven může mít jinde.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 29.01.17 11:22

@monvd Zrušila bych přebalovák / i když já ho mám ráda a využívám i pro skoro dvouletou).
Holku bych nechala zatím v malé postýlce v ložnici a až bude schopná spát na velké posteli, tak koupit tu s vysouvacím lůžkem.

A pokud bojujete s místem, tak místo několika kousků nábytku pořídit „vestavěnou“ skříň od podlahy ke stropu.

Příspěvek upraven 29.01.17 v 11:23

ivik21
Generální žvanilka 20167 příspěvků 29.01.17 11:23

@monvd roční by ještě mohla zůstat s vámi spát, je malá a stejně si tam sama hrát nebude…

Za rok se uvidí :think:

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 29.01.17 11:28

Tak prebalovak v roce uz je zbytecnost, co malej zacal trochu chodit uz sem ho na nej nedostala. Postel bych zvolila bud patrovou a, nebo treba jeste pul roku vydrzte a pak kupte normalni postel i dceri s nejakou zabranou aby nespadla a pod ni vytahovaci pristylku co se pak zasune pod postylku dcery.
(Treba neco takoveho: https://www.supermobel.cz/…lkou-rico-2/?… )

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 29.01.17 11:58

Nebo si najít chlapa co má dost peněz na ubytování alespoň dvou dětí :palec: :mrgreen: Dělám si prču, ale je to to první co mě blejsklo hlavou.

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 29.01.17 12:05

@monvd A proč nemůže přebalovák a postýlka zůstat v ložnici? Respektive tam, kde jste to měli doteď. Do pokoje bych pořídila palandu. Dítě, až bude starší, pak s boční zábranou může spát rovnou dole na palandě a Petr když přijede, bude spát nahoře. Jinak bych zatím asi moc velké přesuny dopředu neplánovala. Pokud se dítě bude v roce budit několikrát za noc, je nesmysl ho odsouvat, strašně by ses naběhala.
Co se týče zasouvací přistýlky, tak u malého dítěte mi to přijde jako dost nevhodná kombinace - k tomu dítěti se o víkendech dostane jak? A hlavně které dítě v počáteční pubertě by chtělo spát s mladším sourozencem defakto na manželské posteli (je tam opravdu minimální rozdíkl, takže spí vlastně vedle sebe, to je tak přistýlka spíš pro maminku. To už bych radši pořídila rozkládací křeslo, či skládací nebo nafukovací matraci, která by se jednou za 14dní nafoukla - teď už dělají docela kvalitní a celkem pohodlné.

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 29.01.17 12:08

@Amys mi meli tu pristylku co se dala uplne vysunout takze sme ji klidne prestehovali na druhej konec pokoje, vubec nemusi spat spolu jak na manzelskej posteli…

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 29.01.17 12:13
@Kriss Tina píše:
@Amys mi meli tu pristylku co se dala uplne vysunout takze sme ji klidne prestehovali na druhej konec pokoje, vubec nemusi spat spolu jak na manzelskej posteli…

To může být docela dobré, ale pokud je to fakt malý pokoj, tak aby se tam pak vešli, no… Jako my když jeli k tátovi, spali jsme běžně v obýváku, ale chápu, že to může být dost omezující, takže to ani neradím :mrgreen: :lol:

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 29.01.17 12:17

@monvd Hele, my máme provizorně na pár let v minipokojíčku děti dokonce tři (nechci je zatím přesouvat nahoru do pokoje, který je absolutně odřízlý, ale o prázdninách už ho asi dáme dohromady a zkusíme to). Je to pokoj průchozí, takže dveře na dvou stěnách a to máme u jedné stěny palandu, vedle ní se vejde psací stůl se židlí a u protější stěny jsou dveře uprostřed, takže tam se vejde akorát postýlka a z druhé strany dveří je knihovna a v rohu šuplíky. Takže nacpat to tam jde, pokud vám bude stačit ten základ. A fakt bych se pro budoucnost ubírala spíš směrem patrová postel. Jako mezidobí, pokud nemáte problém s tím, že by to byla investice na pár let, by se dala koupit prostě zvýšená postel (taková, jak je pod ní psací stůl a pod.) a postýlku s přebalovákem dát pod to. Dítě vydrží v postýlce do čtyř let a klidně i víc, pokud máte nějakou s odendavbacím bokem - tu tzv. rostoucí. Pak bych to asi vyřešila tímto způsobem a mohlo by to vypadat i hezky, když se to sladí se zbytkem :nevim: Ono to má pak i v budoucnu spoustu možností:

http://www.postele-palandy.cz/…tel-max2.jpg

Příspěvek upraven 29.01.17 v 12:19

monvd 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 12:18

Klidně by mohla zůstat ještě u nás…on asi čas nehraje roli…ale stejně nastane čas kdy ten pokoj budeme dělat :) a hlavně i když bych třeba počkala tak pak by se dělal pokoj pro 2letou a 11letého…ta matrace mi příjde jako super napad to mě vůbec nenapadlo…ja si totiž taky myslím že petr nebude chtít být at v 10 a nebo ve 11 či 12letech v pokoji s 2letou holkou… :(
jde o to abych to tam nezařídila pro oba a on tam ten čas stejně trávit nechtěl jako do ted..v pokoji si taky nehraje je opravdu furt s námi a hlavně už ho začíná zajímat tablet a více měně televize takže o nějakym hraní se tady ani už moc mluvit neda :(
asi zařídim pokoj pro dceru…nechám mu tam nějaky prostor na lego a pořídím kvalitní rozkládáci matraci nabo gauč kde se 2noci v měsíci vyspí…a když nebude chfít tak bude v obyvaku děkuji za rady

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 29.01.17 12:22

@monvd Tady ještě ten odkaz na ty postele, sjeď dolů, vypadá to pěkně :palec: Já hledala pouze podle obrázk

http://www.postele-palandy.cz/…postele.html

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 29.01.17 12:23

Ja bych ten pokoj zaridila pouze pro dceru. Stejne by k tomu jednou doslo, az bude starsi bude ten pokoj potrebovat. Myslim si, ze na ty ctyri noci v mesici nepotrebuje kluk mit zadny pokoj. Resila bych to pristylkou.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 29.01.17 13:10

Mě se jako nejlepší řešení jeví palanda nad sebou a mladší tam přesunout až za rok nebo dva. Kluk by spal nahoře, měl by tam soukromí. Jeden společný psací stůl pak stačí. Prebalovak bych zrušila. Spaní v obýváku by nemuselo fungovat a jako dítě bych měla pocit, ze tam nejsem vítána.

ximena
Povídálka 25 příspěvků 29.01.17 13:58

Taky bych tam dala maly rozkladaci gauc a pres to nejaky hezky detsky prehoz. Myslim si, ze i vam s dcerkou se to bude hodit pres den, na prohlizeni knizek atd.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >