Dezert Pavlova - jak na to, aby zůstal v nerozmočeném stavu?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Dezert Pavlova - jak na to, aby zůstal v nerozmočeném stavu?
Ahoj všem hobby cukrářkám. Mám na Vás dotaz, jak uchovat dezert Pavlova po naplnění šlehačkou ve stavu, aby se nerozmočil? Mám krásné vysušené křupavé křehké korpusky (jen bílek a cukr) a když je naplním šlehačkou a ozdobím ovocem, tak jsou fajn tak dvě hodinky. Potom v ledničce začnou korpusky vlhnout, až z nich začíná téct tekutina a nedrží pospolu a nakonec z toho je neforemená kejda. Jak to sakra v těch cukrárnách dělají? Nevíte?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
To bude dělat ta šlehačka, řekla bych
Osobně pavlovky plním krémem z mascarpone a nějakou dobu to vydrží. Ne tedy dva dny - ideální je plnit co nejkratší dobu před akcí, ale celé odpoledne určitě v pohodě dají.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Muze to byt i prostředím v lednici. Pavlova tahá vlhkost z okolí. Doma bych ji asi proste plnila az co nejblíže době konzumace
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vedma007 Tak klasická Pavlova by asi měla být spíš s tou šléhou, i když ta tvoje varianta je určitě taky dobrá.
Ale mě by zajímalo, jak to dělají v těch cukrárnách. To to dozdobují co hodinu, aby to měli pořád v té nejlepší kondici? Nebo do toho korpusu dávají nějaké zahušťovadlo, aby to tak rychle nepolevilo?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Tichošlápek píše:
Muze to byt i prostředím v lednici. Pavlova tahá vlhkost z okolí. Doma bych ji asi proste plnila az co nejblíže době konzumace
Zkoušela jsem to uchovávat venku i v lednici a výsledek stejný, po pár hodinách úplně rozmočené. Pokud neexistuje žádný fígl, pak nezbude, než plnit vždy jen to, co se sní. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Časem změkne každá, ale je třeba nešidit cukr, šlehat opravdu dlouho, tím myslím ještě dlouho po tom, co už se zdá, že je to hotové a pomalu sušit, nepéct a po vypnutí trouby nechat v ní bez otevírání do druhého dne.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pokud máš korpusky takové mističky, tak je můžeš vytřít rozpuštěnou bílou čokoládou, než do nich dáš náplň. Uchovávat v krabici, která mírně odcloni vlhkost v lednici. No ale nejlepší je plnit postupně, no…
- Citovat
- Upravit
@Amalthea píše: Časem změkne každá, ale je třeba nešidit cukr, šlehat opravdu dlouho, tím myslím ještě dlouho po tom, co už se zdá, že je to hotové a pomalu sušit, nepéct a po vypnutí trouby nechat v ní bez otevírání do druhého dne.
Přesně tak jsem to dělala. Podle receptu od Florentýny, šlehat minimálně 10 minut na plný výkon. Korpusky byly jak ze žurnálu, ale stejně se rozmočily.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Eva2610 píše:
Pokud máš korpusky takové mističky, tak je můžeš vytřít rozpuštěnou bílou čokoládou, než do nich dáš náplň. Uchovávat v krabici, která mírně odcloni vlhkost v lednici. No ale nejlepší je plnit postupně, no…
S tou čokoládou jsem to viděla v nějaké cukrárně, ale mám ráda tu opravdovou klasiku, tedy bez výtěru čokoškou. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Semtex píše:
A ztužovač šlehačky používáš?
Nepoužívám, protože je sladký, ale šlehám do tuha. A ta šlehačka se mi neroztéká, v tom problém není. Jde o ten korpus pod tím.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fee-bee no já jsem dělavala kdysi často trubičky z listoveho těsta plněné slehackou, ztuzovac jsem tam dávala a neprovlhalo mi nic prave ze a i v lednici vydržely dobre pekne
možná se v té slehacce začne časem nějak srazet v chladu voda (zejména ve větším chladu) a rychle se vsakovat do toho vysušeného testicka? Jak je vysušený a krupavy, jima tu vodu asi o to víc. Jak je tam ztuzovac, tak ten obsahuje škrob, který tu vodu naváže na sebe sam, ze ona pak neuniká?
Nevím. Nicméně nas cukrárník říká, ze Pavlovy nevydrží přes noc. To se musí udělat a sníst v jeden den.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky, upekla jsem mini Pavlovy, plnit budu zítra. Ale kde skladovat upečené korpusy přes noc? Stačí na lince nebo musí do lednice?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Salorka nechávám přes noc v troubě. Přijde mi že v té lednici trochu navlhnou.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Salorka já je skladuji v zavřené krabici normálně na lince.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit