Dezinformační weby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 22:16

Dezinformační weby

Přeji krásný dobrý večer,
mám přítelkyni, která neustále přeposílá různé informace, tykající se všeho možného. kdysi mi chodili od ní spíš takové ty hoaxy - holčička s leukémií (za každý přeposlaný mail deset centů apod.), že je to několik let furt ta samá, to nebudu komentovat.
Jenže teď přituhuje a já dostávám neustále odkazy na videa na gloriatv, otevřisvoumysl, kulovýblesk a já nevím, co ještě. Často jedna zpráva odporuje druhé. Jednou máte kloktat savo, podruhé vypít česnekovou vodu, hlavně se nenechat očkovat a teď se zase mám určitě podívat na to, jak to ve světě chodí, kdo vlastní 99 procent kapitálu a jak chtějí eliminovat počet obyvatel.
Ze slušnosti jsem se na to podívala, ale kde mám nějaké zdroje, abych si informace mohla ověřit?
No a když jsem to známé napsala, tak jsem prý ovce a měla bych se o tuto problematiku víc zajímat, abych byla v obraze…
Nevím, je to furt dokola.
Mám tu svou kamarádku moc ráda, ale v poslední době mi připadá, že se v tom úplně nějak našla, nebo realizuje a o ničem jiném se pomalu nebaví.
S nápadem, jak celosvětovou krizi řešit, ale nepřichází a ani na otevřisvoumysl jsem se zatím žádné návrhy na lepší a konstruktivní řešení nedočetla.
:nevim:
Mrzí mě to. I to, že mě považuje za ovci, která se nechala očkovat a jde jako ovce na porážku. Fakt, že z toho člověk třeba není odvařenej, jen se snaží na základě informací hledat nějaké menší zlo, si vůbec nepřipouští. Jako by se svět smrskl na černou a bílou, na my a oni…A já myslím, že takhle svět nefunguje…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1105
30.10.21 22:19

Vykaslete se na debaty o politice a probirejte něco jinyho. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
30.10.21 22:21

Tak přesně tohohle tu bylo v poslední době málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
30.10.21 22:25

Manipulatori.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
30.10.21 22:26

Mám jednu podobnou kamarádku. Priste se s ní na tyto témata (koronavuirus, očkování nebavím). Věci co sdílí nečtu a mazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
30.10.21 22:27
@Takco píše:
Vykaslete se na debaty o politice a probirejte něco jinyho. :mrgreen:

přesně tak,
zakladatelko, co tak se bavit o módě, o dětech, o chlapech - doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7037
30.10.21 22:32

Bav se s ní o neutrálních nebo společných tématech pro vás obě, hledej ta, co máte společná. Prehod výhybku hovoru když to bude třeba. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16487
30.10.21 22:33

Naštěstí nemám chytrej telefon, nepotřebuju ho a když mi někdo zas. írá kravinama email, prostě si ho zablokuju, nebo aspoň hodím do spamu… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16270
30.10.21 22:36

Jejda, no, mám to i v rodině. Maily od dotyčné osoby ani nečtu a rovnou mažu. Příspěvky na FB jsem si nastavila, aby se mi od dotčených ani nezobrazovaly a jsme všichni šťastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 22:40

Ráda bych se bavila o něčem jiném.
Jsem na tyhle věci alergická, a to nejen na internetu. Už ty trapné manipulativní názvy těch webů mě odrazují.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 22:47

Zkus jí poslat pár takovýchto „zaručených“ pravd.:
https://az247.cz/…ru-denethor/
:D
Pokud umí anglicky, tak požádej u těchto jejích emailů o odborné doložitelné zdroje třeba o 15 u každého článku např. z google scholar, aby to nebyly nějaké úplně predátorské vědecké časopisy..Nebo ať Ti to neposílá..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 22:53
@Anonymní píše:
Zkus jí poslat pár takovýchto „zaručených“ pravd.:
https://az247.cz/…ru-denethor/ :D
Pokud umí anglicky, tak požádej u těchto jejích emailů o odborné doložitelné zdroje třeba o 15 u každého článku např. z google scholar, aby to nebyly nějaké úplně predátorské vědecké časopisy..Nebo ať Ti to neposílá..

No jenomže google není relevantní zdroj podle ní. To jsou všechno lži a manipulace. Prostě konec.

• Citovat
  • Nahlásit
4028
30.10.21 22:54
@Anonymní píše:
No jenomže google není relevantní zdroj podle ní.

:P
Ty budeš taky expert.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7037
30.10.21 22:56
@Anonymní píše:
No jenomže google není relevantní zdroj podle ní. To jsou všechno lži a manipulace. Prostě konec.

Na az247 si dělají srandu. :mrgreen:. To nikdo soudný snad nebere vážně. :mrgreen: „Soudruzi, poletíme na slunce, ale v noci.“V tomhle duchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 22:57

@MrsNorris
A máš nějakou radu, nebo ses přišla jen ukájet a vysmívat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat