Kosmetický salon v rodinném domě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 20:08

Kosmetický salon v rodinném domě

Ahoj chci se zeptat jestli je tu někdo kdo provozuje kosmetický salon doma? Nemusela bych shánět prostory, platit nájem atd.
Mám vystudovanou SŠ s maturitou obor kosmetika, ale nikdy jsem se tomu nevěnovala. A teď o tom hodně přemýšlím.
Nechci dělat kosmetiku jako takovou, ale řasy a úpravu obočí. Udělala bych si nějaký kurz na prodloužení řas, lash lifting, laminace a barvení obočí.
Vím, že potřebuju ŽL a to je asi tak vše. Na internetu je toho tolik, že se v tom nevyznám! V té dané místnosti musí být umyvadlo, samostatné wc, okno? Co zařízení?
Ještě bych se chtěla zeptat kolik zákaznici máte denně? Vyděláte si? Nebo je to v dnešní době těžké? Myslíte že mám šanci na malém městečku?
Budu ráda za každou radu a komentář.
Omlouvám se za anonym ale chodí sem hodně známých.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
204
30.10.21 20:59

@Anonymní mam uplne cerstvou zkusenost-sice to jeste nemam uplne doschvalovane, ale muzu poradit.
Ale uprimne, pokud jeste ani nemas kurz a nic o tom nevis, tak bych nic nezarizovala. V prvni rade bych si udelala rekvalifikaci. Pak bych nejaky cas delala na pribuznych, kamaradkach a znamych znamych a az ziskas praxi, tak bych teprve zacala neco zarizovat. Na zacatku ti to totiz bude trvat tak 2×-4× dyl, nez normalne a navic vysledek nebude asi takovy, jaky by mel byt… kamaradky toho hodne odpusti, ale zakaznice ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 21:13
@kateka.1 píše: @Anonymní mam uplne cerstvou zkusenost-sice to jeste nemam uplne doschvalovane, ale muzu poradit.
Ale uprimne, pokud jeste ani nemas kurz a nic o tom nevis, tak bych nic nezarizovala. V prvni rade bych si udelala rekvalifikaci. Pak bych nejaky cas delala na pribuznych, kamaradkach a znamych znamych a az ziskas praxi, tak bych teprve zacala neco zarizovat. Na zacatku ti to totiz bude trvat tak 2×-4× dyl, nez normalne a navic vysledek nebude asi takovy, jaky by mel byt… kamaradky toho hodne odpusti, ale zakaznice ne.

A ty děláš jen řasy nebo i kosmetiku?
Přesně tak jsem chtěla začít, nejdřív kurz zkoušet si to chvilku a teprve potom něco zařizovat. Můžu se zeptat jak dlouho ti to trvalo než si se odhodlala si zařídit salon?

• Citovat
  • Nahlásit
204
30.10.21 21:19

Jinak pro tu mistnost jsou pozadavky:

• umyvadlo v mistnosti (obklad do vysky 150cm za) s teplou a studenou pitnou vodou
  • vymalovano omyvatelnou barvou
  • okno, nebo zajistene vetrani
  • dostatecne umele osvetleni
  • svetla vyska mistosti minimalne 260cm
  • omyvatelna podlaha (dlazba, lino) - nesmi byt koberec
  • na chodbe s tou mistnosti nesmi byt „spaci“ mistnosti (loznice, detske pokoje)
  • musis mit samostatny zachod s umyvadlem pro zakanice

Pokud splnujes podminky, tak podas zadost na hygienu a hasice (k hasicum potrebujes posudek-me stal 5000 :zed: ) az dostanes kladne stanovisko, tak s tim zajdes na stavebni urad. Tam podas zadost o zmenu uzivani stavby a vsechno dolozis. Jakmile ti to schvali, tak jdes na zivnostensky urad, tam nahlasis provozovnu a zridis si zivnostensky list (bud podepises souhrny formular, nebo si sama musis obehat zdravotni pojistovnu, socialku a financak). Normalne bys potrebovala garanta, nebo absolvovat profesni zkousku, ale myslim, ze kdyz to mas vystudovane, tak to nepotrebujes. Pak jdes zase na hygienu a musis si napsat provozni rad a nechat ho schvalit. No a jak to budes mit vsechno schvalene, tak muzes zacit delat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
30.10.21 21:24

@Anonymní ja nedelam rasy-ja delam nehty. Ale pozadavky jsou uplne stejne-v tom neni zadny rozdil.
A urcite nejsem typicky priklad. Ja uz nehty delam tak cca 10 let… ale vzdy jsem to chvilku delala, nedelala… Tak cca rok na zauceni potrebujes urcite. Ale kazdy je idividualni a jinak rychle se uci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 21:38
@kateka.1 píše:
Jinak pro tu mistnost jsou pozadavky:
  • umyvadlo v mistnosti (obklad do vysky 150cm za) s teplou a studenou pitnou vodou
  • vymalovano omyvatelnou barvou
  • okno, nebo zajistene vetrani
  • dostatecne umele osvetleni
  • svetla vyska mistosti minimalne 260cm
  • omyvatelna podlaha (dlazba, lino) - nesmi byt koberec
  • na chodbe s tou mistnosti nesmi byt „spaci“ mistnosti (loznice, detske pokoje)
  • musis mit samostatny zachod s umyvadlem pro zakanice
Pokud splnujes podminky, tak podas zadost na hygienu a hasice (k hasicum potrebujes posudek-me stal 5000 :zed: ) az dostanes kladne stanovisko, tak s tim zajdes na stavebni urad. Tam podas zadost o zmenu uzivani stavby a vsechno dolozis. Jakmile ti to schvali, tak jdes na zivnostensky urad, tam nahlasis provozovnu a zridis si zivnostensky list (bud podepises souhrny formular, nebo si sama musis obehat zdravotni pojistovnu, socialku a financak). Normalne bys potrebovala garanta, nebo absolvovat profesni zkousku, ale myslim, ze kdyz to mas vystudovane, tak to nepotrebujes. Pak jdes zase na hygienu a musis si napsat provozni rad a nechat ho schvalit. No a jak to budes mit vsechno schvalene, tak muzes zacit delat…

Páni až na to obíhání úřadů to není tak hrozné. Čekala jsem to mnohem horší!!!
To mě docela potěšilo. Tak jen doufám že než se k tomu propracuju nebude vše jinak!

• Citovat
  • Nahlásit
204
30.10.21 21:54
@Anonymní píše:
Páni až na to obíhání úřadů to není tak hrozné. Čekala jsem to mnohem horší!!!
To mě docela potěšilo. Tak jen doufám že než se k tomu propracuju nebude vše jinak!

Ono je tech pozadavku asi vic, ale tyhle jsou ty hlavni na co jsem si vzpomnela. Nejlepsi je si zavolat, nebo zajit na krajskou hygienickou stanici a tam to s nima probrat. Nejlip treba primo s plankem baraku-aby to posoudili.
Ale treba v mem pripade-koupili jsme barak, sla jsem s planem na hygienu a tam me rekli, ze je vsechno v pohode a nemusim nic dodelavat. Umyvadlo v te dobe mohlo byt v mistnosti vedle. 2 roky jsme rekonstruovali a po rekonstrukci jsem sla znovu a to uz me rekli, ze me to neschvali, ze potrebuju to umyvadlo v mistonosti :pocitac: ta pani, co me to slibila, sla do duchodu :lol: takze jsme rekonstruovane znovu bourali :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat