Diagnostický ústav, převýchova - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:24
Diagnostický ústav, převýchova

Moc zdravím, chci se prosím zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s diagnostickým ústavem.
Chtěla bych jen vědět, jak dlouho trvá (od podání žádosti)než tam dítě přijmou, jestli je nějaká čekací doba a co vše je vlastně potřeba doložit, aby tam dítě přijali.
Pracuji jako asistentka pedagoga a jedna maminka nám dnes říkala, že chce dát dítě o diagnostického ústavu na 3 měsíce. Přitom to dítě není nijak problémové, přijde nám, že se ho chce jen zbavit, proto se ptám i co je třeba k tomu aby ho tam přijali, jestli třeba i třídní učitel píše posudek nebo prostě jen záleží na rodičích?
Děkuji vám za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 10.01.18 16:42

@SarkaNovo no, já si myslím, že do diagnostického ústavu se umisťují děti soudně na základě předběžného opatření. Tady ale nezůstávají, jdou pak dále do výchovných ústavů nebo dětských domovů. Ale jistá si tím nejsem. Snad někdo poradí.

Příspěvek upraven 10.01.18 v 16:45

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:44
@Amelie30 píše:
@SarkaNovo no, já si myslím, že do diagnostického ústavu se umisťují děti soudně na základě předběžného opatření. Tady ale nezůstávají, jdou pak dále do výchovných ústavů. Ale jistá si tím nejsem. Snad někdo poradí.

Aha, děkuji. Máma toho kluka právě tvrdí že ho nezvládá a že ho prostě chce dát na převýchovu, že už si to zjišťovala a že tam prostě půjde na 3 měsíce.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 10.01.18 16:47

@SarkaNovo ono to není tak jednoduchý. Jsem najela na stránky diagnostického ústavu v Hradci a našla jsem, že rodiče si sice požádat můžou, ale prostřednictvím oprávněných orgánů. Zkus mrknout, je tam hezky popsáno, čím se zařízení zabývá. A kolik je dítěti?

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 16:49

Asi jde o dobrovolné umístění dítěte na převýchovu na 8 týdnů, ale rodiče to musí zaplatit. Kolik mu je? V ČR jde v souvislosti s dítětem zjevně úplně vše. :poblion: :poblion: Podle mě s tím nikdo nic neudělá- děti v ČR vůbec žádná práva a svobodu nemají.

Příspěvek upraven 10.01.18 v 16:50

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:49
@Amelie30 píše:
@SarkaNovo ono to není tak jednoduchý. Jsem najela na stránky diagnostického ústavu v Hradci a našla jsem, že rodiče si sice požádat můžou, ale prostřednictvím oprávněných orgánů. Zkus mrknout, je tam hezky popsáno, čím se zařízení zabývá. A kolik je dítěti?

Dítěti je 8 let.
Díky, kouknu

stonožka12
Kecalka 458 příspěvků 7 inzerátů 10.01.18 16:52

Uff, kdysi jsem slyšela mluvit psychologa, který pracoval s dětmi v diagnosťáku (dojížděl tam) a podle toho co říkal, je to tam hooodně drsné, akorát by se tam klučina leccos přiučil od starších kluků. O šikaně ani nemluvím.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1826 příspěvků 10.01.18 16:53

Taky může matka zažádat o umístění do Střediska výchovné péče a to o internátní pobyt. Např. něco takového http://www.svphk.cz/ to se rodičům často doporučuje při výchovných problémech, právě aby to neskončilo soudně určeným pobytem. Dítěti i rodičům je posyktovaná intenzivní péče a podpora. Znám rodiny kde to dost pomohlo.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 10.01.18 16:55

@lamicina Ano, to lze také. Tady si to právě pak rodiče platí ze svého, v těch diagnostických ústavech by to mělo být až na nařízení nějakého orgánu. Do středisek se dá docházet ambulantně, pobyty jsou na šest týdnů, alespoň co vím.

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:55
@lamicina píše:
Taky může matka zažádat o umístění do Střediska výchovné péče a to o internátní pobyt. Např. něco takového http://www.svphk.cz/ to se rodičům často doporučuje při výchovných problémech, právě aby to neskončilo soudně určeným pobytem. Dítěti i rodičům je posyktovaná intenzivní péče a podpora. Znám rodiny kde to dost pomohlo.

Jo, to bude asi spíš to.Ona teda povídala o diagnosťáku, ale zas pak říkala, že by na víkend dojížděl domů. Což z diagnosťáku nejde, ne?

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22807 příspěvků 10.01.18 16:55

Tak maminka je dost naivní, když si myslí, že se tam kluk zlepší :-D

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 16:55
@SarkaNovo píše:
Dítěti je 8 let.
Díky, kouknu

Tak to je super. V 8-mi letech ho dá do polepšovny a zbytek dětství ho bude psychicky zneužívat a vydírat, že ho tam pošle znovu. :potlesk:

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:56
@lleennttiillkkaa píše:
Tak maminka je dost naivní, když si myslí, že se tam kluk zlepší :-D

Ale on není zas tak problémový, já vůbec nechápu proč ho tam chce dát.
Ona pořád říká, že ho prostě doma sama nezvládne, že on mluví sprostě atd…

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22807 příspěvků 10.01.18 16:57
@SarkaNovo píše:
Ale on není zas tak problémový, já vůbec nechápu proč ho tam chce dát.
Ona pořád říká, že ho prostě doma sama nezvládne, že on mluví sprostě atd…

No hele pokud je rozhodnutá, asi jí nepřemluvíte. Osobně bych si s ní zkusila ještě promluvit, ať s ním zajde k psychologovi atd.

SarkaNovo
Závislačka 3342 příspěvků 10.01.18 16:58
@Mmsg píše:
Tak to je super. V 8-mi letech ho dá do polepšovny a zbytek dětství ho bude psychicky zneužívat a vydírat, že ho tam pošle znovu. :potlesk:

Jj, přesně a hlavně mě dostala, když řekla: " zatím je to na 3 měsíce ale může se stát, že si ho tam nechají na furt, to je taky možné a třeba by to pro něj bylo nejlepší." Koukala jsem jak blázen

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama