Dítě k adopci

2.1.20 20:05

dieta na adopciu

Dobry den, neodsudte ma prosim. Mam 3 mesacne dieta a rozhodla som sa ze ho dam na adopciu. Som na vycovu sama, otec dietata nas opustil hned ako som otehotnela…uz vtedy som. chcela podstupit interupciu, lutujem ze som.ju nepodstupila. Uz sa neda vratit cas spat a teraz musim dat dieta na adopciu..nevladzem sa onho starat…je to pre mna psychicky narocne..stale len placem a hovorim si ze ja som.tomu dietatu dala zivot a ono mi ho znicilo
Stale len reve trapime sa s kojenim ja nezijem ja prezivam. Dakedy si prajem sa uz nezobudit nech sa to vsetko skonci. Ja to dieta nenavidim, znicilo mi zivot
Ako to funguje? Stretli ste sa stym? Musim to riesit aj sudom? Ze som ho nedala do hniezda zachrany… Kde musim ist?.Na socialku? Nesudte ma uz tak je to pre mna tazke a verte uz ma nebavi ani zit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
2.1.20 20:09
@paulina iskrova píše:
Dobry den, neodsudte ma prosim. Mam 3 mesacne dieta a rozhodla som sa ze ho dam na adopciu. Som na vycovu sama, otec dietata nas opustil hned ako som otehotnela…uz vtedy som. chcela podstupit interupciu, lutujem ze som.ju nepodstupila. Uz sa neda vratit cas spat a teraz musim dat dieta na adopciu..nevladzem sa onho starat…je to pre mna psychicky narocne..stale len placem a hovorim si ze ja som.tomu dietatu dala zivot a ono mi ho znicilo
Stale len reve trapime sa s kojenim ja nezijem ja prezivam. Dakedy si prajem sa uz nezobudit nech sa to vsetko skonci. Ja to dieta nenavidim, znicilo mi zivot
Ako to funguje? Stretli ste sa stym? Musim to riesit aj sudom? Ze som ho nedala do hniezda zachrany… Kde musim ist?.Na socialku? Nesudte ma uz tak je to pre mna tazke a verte uz ma nebavi ani zit…

co babybox? hlavně klid a neudělej nic, čeho by jsi mohla litovat. Hlavně dítěti neubliž, kdyby jsi už nemohla, tak ho dones do toho babyboxu, nemocnice atd. Pokud budeš mít sílu, tak zajdi na OSPOD a tam jim řekni, že dítko chceš dát k adopci, oni ti už pomůžou. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:11

Nesoudim tě. Dala jsi dítěti život, to je dar. Někomu jinrmu jsi určitě pomohla. Jestli jsi opravdu přesvědčena o tom, že chceš dát dítě k adopci, nejlepší bude, když zajdeš na oddeleni sociálně právní pomoci deti, na úřad. A nebo druhá možnost. U nás v Čechách jsou takzvané babyboxy. Jsou skoro ve všech nemocnicích. Jsi z Čech? Určitě jsi o nich slyšela. Dítě tam necháš a hned si pro něj přijde zdravotní sestra. Je to anonymni. Nikdo tě nebude hledat. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
2.1.20 20:13

Já četla dieta, jako výživové opatření :oops:
Zkusila bych vyrazit mezi ostatní matky, trochu se odreagovat. Jestli máte babyboxy, to netuším. Ale dát tam miminko takhle velké… můžeš mít „jen“ poporodní depresi. Přestaň kojit a možná se to urovná. Vyhledej lékaře. Popiš mu svoje pocity. Nemáš ideální podmínky, je pochopitelné, že to nezvládáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:14
@Russet píše:
Já četla dieta, jako výživové opatření :oops:
Zkusila bych vyrazit mezi ostatní matky, trochu se odreagovat. Jestli máte babyboxy, to netuším. Ale dát tam miminko takhle velké… můžeš mít „jen“ poporodní depresi. Přestaň kojit a možná se to urovná. Vyhledej lékaře. Popiš mu svoje pocity. Nemáš ideální podmínky, je pochopitelné, že to nezvládáš.

Ano, může tam dát 3 m miminko. Teď naposledy tam byl 9m chlapeček :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
2.1.20 20:16
@mamina89 píše:
Ano, může tam dát 3 m miminko. Teď naposledy tam byl 9m chlapeček :srdce:

Já vím. To jsem četla. Ale přece jen se už s miminkem sžila. Má nějaké vzpomínky. Dát tam kluka po Vánocích… to museli být opravdu zoufalí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
2.1.20 20:17

Dítě nezničilo život tobě, ale tys ho zničila jemu, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
2.1.20 20:17

Do Babyboxu to teda nedoporučuju…radeji klasickou cestou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
2.1.20 20:18
@evulinda79 píše:

Tak snad se zachova jako clovek a nezavre ho do Babyboxu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:20
@Russet píše:
Já vím. To jsem četla. Ale přece jen se už s miminkem sžila. Má nějaké vzpomínky. Dát tam kluka po Vánocích… to museli být opravdu zoufalí.

To ano. Máš pravdu. Ale někdy jsou lidé zoufalí a opustí dítě i v pozdějším věku (vlastni zkušenost, já jsem to dítě). :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15061
2.1.20 20:21

Buď sociálka nebo babybox

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:22
@evulinda79 píše:

To je zase komentář. To si to nemůžeš odpustit? Buď ráda, že ho nepohodu někde u kontaku a nesuď lidí, jejichž život nezijes. Raději se nevyjadruj, než tohle. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:23
@Kaileee píše:
Tak snad se zachova jako clovek a nezavre ho do Babyboxu

Nerozumím. Co je špatného na babyboxu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
2.1.20 20:31
@mamina89 píše:
Nerozumím. Co je špatného na babyboxu? :think:

Videla jsem od čt dokument o Babyboxech a od te doby jsem tem doktorům dala za pravdu. Zkus se nekdy mrknout jestli mas zajem… mluvily tam i rodiny, které maji dite z babyboxu v peci. Ve zkratce, babyboxy zivoty nezachranuji, neni mene mrtvých deti, nektere se nasly v popelnici par metru od babyboxu… je to celé blbe pravne osetrene, dlouho trva nez je dite opravdu nekde umistene, stoji to mraky penez atd. Atd… lekari byli snad vsichni proti.
Pokud chce se matka ditete vzdat, nejlepsi co pro nej muze udelat je, jit do toho sama a vse podepisovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
2.1.20 20:34
@Kaileee píše:
Videla jsem od čt dokument o Babyboxech a od te doby jsem tem doktorům dala za pravdu. Zkus se nekdy mrknout jestli mas zajem… mluvily tam i rodiny, které maji dite z babyboxu v peci. Ve zkratce, babyboxy zivoty nezachranuji, neni mene mrtvých deti, nektere se nasly v popelnici par metru od babyboxu… je to celé blbe pravne osetrene, dlouho trva nez je dite opravdu nekde umistene, stoji to mraky penez atd. Atd… lekari byli snad vsichni proti.
Pokud chce se matka ditete vzdat, nejlepsi co pro nej muze udelat je, jit do toho sama a vse podepisovat

To jsem nevěděla. Každopádně si myslím, že díky babyboxum je méně pohozenych děti. Už jenom to, že je to anonymní. :nevim: A pokud je ta anonymita pro matku tak moc důležitá, ať ho raději dá tam. Ale věřím, že to je třeba právně náročnější a dražší. :think: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat