Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše: Více
tak máš nějakou internetovou dvojnici
,
a k zakladatelce - já věřím, že se může stát, že 15letá otěhotní, ale tohle prostě 15letá nepsala
Pokud by mi 15 leta dcera oznámila, že je těhotná a dítě si chce nechat, znamenalo by to pro mě že skončím v práci a půjdu na mateřskou, takže bych uvítala abych se o jejím těhotenství a plánu dozvěděla dřív než ospod.
@Zeoli píše: Více
No, já si teda popravdě, takovou situaci vůbec nedokážu představit…
Mám syna a v devítce na ZŠ mi sdělit, že přivedl svoji slečnu do „jináče”, tak to bych šla asi do kolen.
Každopádně tím chci říct, že potřebná osvěta nechtěného početí, je úplně stejná jako u dívek. ![]()
@Katalpaz píše: Více
O tom, ist na potrat si moze rozhodnut iba zena sama.
@Mkmkz píše: Více
Tak to máš samozřejmě pravdu, pokud je ovšem ta žena dospělá a je schopná se o své dítě postarat a tím pádem, za něj nést i veškerou zodpovědnost.
Ale tady je ta situace přece jen, trochu jiná…
@Černá Madonna píše: Více
Ak by ma mama donutila ist na potrat… A ja by som musela znasat vsetky tie emocie s tym spojene, nenavidela by som ju do smrti. Verim, ze sudna matka by na toto dceru nikdy nenavadzala.
@Mkmkz píše: Více
Tomu rozumím…
Ale řekni mi, jak by ses ty, jako patnáctiletá holka, v podstatě ještě dítě, dokázala postarat o to své? ![]()
No, ruku na srdce… bez těch rodičů, bys to absolutně sama nezvládla. Byla bys jen ta, která by to dítě odnosila a porodila.
Omlouvám se, za upřímnost a přímočarý názor. Ale tak to vidím já. ![]()
A navíc, takové dítě není žádná hračka nebo nějaký rozmar mladé holky, která o životě ví absolutně prd, když to tak řeknu. Je to ve své podstatě, závazek téměř na celý život…
Zrovna tady vedle, je diskuze o tom, jak to často vypadá, když zůstane matka s dítětem nakonec sama. A to je to už dospělá žena s určitým zázemím, která je schopná se o něj postarat i bez jakékoliv pomoci ostatních. ![]()
@Hope1111 Doufám, že je ti jasné, že je to z 90% podvodník!!! Hlavně nikam neposílej prachy. A shanět děcko na netu, taky ulet. Jak má ta dotyčná mít jistotu že dítě neskončí na trhu s otroky?
@Černá Madonna píše: Více
Mas pravdu. Ale taky je potreba vyresit vztah matka - dcera. Ja bych svou dceru nenutila a kdyby si dite chtela nechat, maximalne bych ji pomohla - je to v nasich financnich moznostech. Podporila bych ji v rozhodnuti jit na potrat, ale pokud by opravdu nechtela, tak bychom to proste zvladli cela rodina. I skoly by urcite dostudovala, pokud by chtela.
@Petra Star píše: Více
No ona to musí být celkově hodně těžká a náročná situace…
A myslím, že to právě není nebo nemusí být, jen o těch financích a ani toho hezkého vztahu matky a dcery. To se tak nějak už předpokládá.
Ale vždyť taková mladá holčina ještě vůbec neví, jaká je to zodpovědnost, protože to je ještě v podstatě dítě, i když ano samozřejmě, že těhotná by byla ona, ale v takovém nízkém věku, to rozhodnutí nemusí být vždycky tak úplně správné.
![]()
Příspěvek upraven 01.12.25 v 14:40
@Petra Star píše: Více
Tohle je velice správné rozhodnutí. Že by jste ji vysvětlila pozitiva potratu, ale pokud by přesto nechtěla, tak byste ji pomáhali co by to šlo a i na to dostudování by přišlo. A nepřistoupili byste na potrat přes mrtvoly a nesouhlas a nevím co ještě. To moje máma by tak benevolentní nebyla. Naštěstí já v 15 tohle řešit nemusela.
@Bellino píše: Více… nebyla. A to je právě to, o čem píšu. Protože to vůbec není jednoduché životní rozhodnutí, vzhledem k věku dcery.
@Černá Madonna píše: VíceŽe bych v 15 o to usilovala, to se říct nedá. Opravdu jsem měla jiné starosti. Ale jen jsem tak uvažovala, v tom věku myslím, že kdybych čistě hypoteticky otěhotněla, tak to dítě bych si nechala a na potrat nešla.
@Bellino píše: Více
Hmm, takže bys vlastně celou svoji zodpovědnost hodila na své rodiče.
Jenže, TY bys byla ta pravá máma (o otci teď ani nemluvím, jak by se k tomu všemu postavil) a NE tvoji rodiče.
Protože, dítě není jen panenka v kočárku, kterou si povozíš a pochováš podle toho, jak se ti bude zrovna chtít. ![]()
Popravdě, mně takové „dětinské” rozhodnutí, přijde celkem sobecké, vzhledem k těm rodičům. Nemyslíš? ![]()