Digitální piano jaké?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
677
18.11.19 23:33

Digitální piano jaké?

Prosím o radu a zkušenosti.
Chceme koupit dceři digitální piano. Máme představu, že by nemuselo být to nej nej, ale zároveň aby mělo zvuk podobný klasickému klavíru. Uvažujeme buď o Casio Px 770, nebo Yamaha YDP 144.
Pokud má někdo dobré zkušenosti s jinými značkami, uvítám cokoliv. Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
18.11.19 23:52

@babice Já mám Rolland FP 30, vyzkoušela jsem jich hodně a tohle je nejblíž polokřídlu které jsem měla u rodičů. Má i dobrý reproduktor, který je bez šumů i na nejvyšší hlasitost. Já tedy nejvíc využívám hraní se sluchátky, tak nikoho neruším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
19.11.19 00:44

@Heivka
Děkuji za tip. Má tento klavír zvuk srovnatelný s normálním klavírem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
19.11.19 01:09

@babice Má, mě se líbil nejvíc a to jsem před 2 lety vybírala mezi Rollandem (15000) Yamahou (17000) a Cassiem (22000). V obchodě že mě byli nešťastní chodila jsem tam týden než jsem se rozhodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
19.11.19 09:41

@Heivka
Tak to děkuji za tip.
Původně jsem chtěla něco koupit podle recenzí přes internet, ale jak říkáš, osahat a zahrát si sama je nejlepší. Zítra zajdu do hudebních nástrojů a uvidíme. Třeba tam taky budu chodit týden, než něco vybereme. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.11.19 09:41

Za mě Yamaha, mám ji přes 10 let, tehdy jsme ji vybírali, aby odpovídala co nejvíce klavíru (doba stisku klávesy, doba znění tónu apod…) a stále je jako nova! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
19.11.19 09:49

@HrozTaj
Jaký typ Yamahy máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.11.19 10:11
@babice píše:
@HrozTaj
Jaký typ Yamahy máte?

Teď jsem se šla podívat a koukám, že je to CASIO px 300, tady odkaz zrovna na Bazoš, ale můj inzerát to není, haha.
Jsem s ním moc spokojená, pomáhala ho tehdy vybírat moje učitelka klavíru. Akorát není ve stojanu, takže k tomu potřebujete takový ten křížový stojan nebo nějakou polici, já na něj mám od truhláře udělaný stojan i se záklopným víkem… :andel:
Ale v ZUŠce jsme měli jenom Yamahy (od křídel po digitály) a taky nesáhnete vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
19.11.19 10:18

@HrozTaj
Děkuji moc. Casio je taky mezi našimi vybranými…
Asi bude nejlepší zajít osobně do obchodu a zahrát si. To už si snad vybereme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
20.11.19 09:20

Tak ja pridam jednu chvalu na Yamahu, myslim ze YDP 144, cenova relace 20-25tis. vcetne zidlicky a sluchatek (kupovano jako set), zatim rok doma a bez problemu, zvuk dobry (dokonce jsme zkouseli v hudebninach zapojit do bedny a bylo to super) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
20.11.19 21:09

@Kristee
Děkuji za tip? Právě tato Yamaha pro mě začíná být favoritem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
24.11.19 23:32

Ono ale nejde o zvuk, jako o mechaniku. Buď chci mít dítě orientované a vyučované na klávesy, nebo na klavir. Rozdíl je ve využití, technice, způsobu výuky. Jsou to zkrátka dva rozdílné obory. Samozřejmě je ideálni dítěti klavírnímu koupit klavír. Pokud to ale nejde, což chápu, že není vždycky jen tak, tak je důležité orientovat se podle mechaniky, ne co jak zní. Podívala bych se tedy po Clavinovách a jiných stage pianech, které mají mechaniku alespoň přibližující se klavíru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2672
24.11.19 23:50
@babice píše:
Prosím o radu a zkušenosti.
Chceme koupit dceři digitální piano. Máme představu, že by nemuselo být to nej nej, ale zároveň aby mělo zvuk podobný klasickému klavíru. Uvažujeme buď o Casio Px 770, nebo Yamaha YDP 144.
Pokud má někdo dobré zkušenosti s jinými značkami, uvítám cokoliv. Dík.

Cožpak zvuk, ale „stisk“ (úhoz) - klaviatura - mechanika. Jestli to chcete jen pro srandu, aby si hrála, tak je to jedna věc, ale jestli to chcete, aby doma cvičila, chce to klaviaturu s takovým úhozem, aby to odpovídalo skutečnému klavíru. Když zmáčkneš jemňounce, hraje to tence, když se do toho opřeš, je to znát. Protože jestli má mít koncerty, tak to pár zkoušek předtím / jednou za týden hodina u učitele nespraví (nebo teda dostatečně nespraví). Nebude mít úhoz dost silný, citlivý a nebude moc dobře zvládat dynamiku. Jestli chodí do hudebky, tak tam digitální piana dost často mají (v těch ne-malých) skoro určitě. Kupte, co mají tam / co vám tam doporučí. Poraďte se s učitelem. Já mám nástroj poměrně drahý, je to ale zároveň taková nejnižší třída, na které se začíná koncertovat, když už teda digitální piano. Mám o běco dražší, než se tu psalo. Já ale už mám něco odehráno a nějaký pátek jsem se na něj těšila, neb kde teď jsem, nemůžu hrát na normální piano. Yamaha, Clavinova, doporučuju. Omlouvám se, prolítla jsem to, možná jsem přehlédla info o tom, jestli vy hrát umíte, jak dlouho hraje dítě a kam se chce dostat. Každopádně držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
27.11.19 20:52

@TRG
Děkuji za info. ;)
Co se týče rozdílu úhozu (klavír x klávesy), v tom máme jasno.
Klávesy v žádném případě.
Všechny piana, co jsem zmínila mají klavírní úhoz. Šlo mi čistě jen o ten klavírní zvuk.
Zvolili jsme nakonec Casio PX 770. Ještě jsme uvažovali o Roland, který zněl velice dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
27.11.19 20:53

@yocheved
V mechanice jsme měli jasno. Šlo nám skutečně jen o porovnání zvuku, aby se co nejvíce blížil tomu klavírnímu. Ale děkuji za názor. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat