Dilatace ledvinových pánviček u holčičky

280
11.2.21 08:04

Dilatace ledvinových pánviček u holčičky

Dobré ráno, prosím nemáte některá zkušenost s dilatací pánviček u holčičky. Vím, že u chlapečků je to častější. Nyní jsem 23tt a dr naměřila jednu 6mm a druhou 5mm. Nabízela i odběr plodovky. Vše ostatní je ale v pořádku a screening i tripl test negativní. Takže se mi tu plodovku moc riskovat nechce. Minulé těhotenství jsme měli ukončené kvůli potvrzenému Edwards syndromu, tak jsou teď všichni opatrnější.
Moc děkuji za každou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64248
11.2.21 08:46

@Rickym nešla bych.. Mi se narodil kluk s vvv ledvin ve 4 st, tedy nejtěžší forma, nyní je mu 6 a je bran jako zdravý, prostě se to za ty roky srovnalo. Nevidím rozdíl mezi klukem a holkou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
11.2.21 09:02

Dcera toto neměla odhalené, ale po porodu byla u jedné ledviny dilatace.
Je ji 6 a je v pohodě.
Po porodu pokud to bude budete hlídání, budeš odebírat moč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
11.2.21 09:05

@martina.se děkuji za zprávu. Jen jsem se dočetla, že u chlapečků ta dilatace bývá častější, že se jim pomaleji vyvíjí močová trubice. A často do porodu dilatace vymizí. U holčiček k tomu moc psáno není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64248
11.2.21 09:14
@Rickym píše:
@martina.se děkuji za zprávu. Jen jsem se dočetla, že u chlapečků ta dilatace bývá častější, že se jim pomaleji vyvíjí močová trubice. A často do porodu dilatace vymizí. U holčiček k tomu moc psáno není.

U nevlastní dcery to zjistili až ve 3 letech, ve svých 18 chodí 1× za rok na kontrolu. Předpokládám, že měla to samé co syn, mají stejného otce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
11.2.21 09:16

@martina.se mě trochu znejistila tím, že navrhla plodovku. Že to občas bývá u DS. Ale všechny ostatní výsledky jsou v pořádku. A našla jsem, že je to pouze soft marker u DS. Tak budu doufat, že bude holčička v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64248
11.2.21 10:10

@Rickym osobně bych na to nešla, pokud byl první a druhý screen ok :think: držím pěsti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
11.2.21 10:18

@Rickym u male objevili v 20tt hydronefrozu II. stupne s dilataci panvicky a kalichu, ale zadne specialni vysetreni krome pravidelnych ultrazvuku ani nenavrhovali.. ted jsme 37tt a nalez se vyrazne zlepsil :srdce:
takze zalezi na doktorech, ale mne rikali, ze to neni nic nebezpecneho (pokud je to na 1 ledvine) a pokud by se to zhorsilo, tak by se treba po porodu operovalo.. ale ted to vypada na temer normalni nalez

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
12.2.21 10:23

@lalouch U nás je to právě na jedné straně 5mm a na druhé 6mm a těch 6mm je prý hranice. Nevíš kolik jste měli vy na té dobré straně? Čekám ještě dnes na konzultaci s jedním dr. vylekali mě možným DS a nemůžu to vyhnat z hlavy:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
12.2.21 10:25

@Rickym myslim, ze 5 a 7 jsme meli, ale bohuzel mi na poradne nevratili dokumenty, tak se nemuzu podivat
o DS nikdo nic nerikal, pokud vysly jine markery v poradku, tak by to snad melo byt ok
dve moje kamaradky mely to same u holcicek a uplne v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
12.2.21 10:38

@lalouch Děkuji za uklidnění. Já co hledala, tak těch 5 a 6mm není až taková hrůza. Jen ta zmínka o DS mě vylekala a už jsem z toho 2 dny ve stresu. Ale cítím a věřím, že to bude dobré. Jen minulé těhotenství jsme ukončovali v 16tt kvuli Edwards s. tak to na mě teď doléhá:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat