Potraviny v těhotenství

86
10.2.21 20:45

Potraviny v těhotenství

Má někdo seznam potravin, které jíst a které nejíst v těhotenství, a je ochoten ho sdílet? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8421
10.2.21 20:48

Nedoporučuje se jen syrový maso a plisnovy sýry. Na bylinky taky opatrně. Jinak můžeš jíst co chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
10.2.21 20:49

Google ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
10.2.21 20:49

Přesně tak, samozřejmě alkohol, cigarety, drogy. Kofein v menších dávkách by neměl ublížit, např 2 rozpustné kávy denně jsou v normě :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5551
10.2.21 20:51

Tak zrovna „seznam“

syrové maso, syrové ryby

alkohol, kouření, drogy, pochopitelně

to stačí, k čemu seznam?

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
10.2.21 20:52
@JancaS84 píše:
Nedoporučuje se jen syrový maso a plisnovy sýry. Na bylinky taky opatrně. Jinak můžeš jíst co chceš.

Jednou jsem měla ZT a teď čekám na dobu, kdy si udělat test. Ale raději se chci chovat jako těhotná. Proto se bojím, abych něco nesnědla a nebo naopak nejedla a bylo z toho další ZT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 20:54

ZT potraviny neovlivní, ty ovlivní jen vývoj plodu

• Citovat
  • Nahlásit
2264
10.2.21 20:54

Taky nejez jedovate houby a prosle potraviny :lol: hele to neni zadna veda, jez zdrave, ovoce, zeleninu, hodne.pij ( vodu, jestli mas rada caje tak roibos), a to je vsechno…v podstate si dej pozor jen na bylinky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14831
10.2.21 20:55

@PT PCE nevhodné jídlo ti nezpůsobí ZT, pokud nepiješ litry alkoholu. Takže se vyvaruj alkoholu, drog a syrového masa. To stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
10.2.21 21:05
@Melodie91 píše:
Taky nejez jedovate houby a prosle potraviny :lol: hele to neni zadna veda, jez zdrave, ovoce, zeleninu, hodne.pij ( vodu, jestli mas rada caje tak roibos), a to je vsechno…v podstate si dej pozor jen na bylinky

Roibos neznám. Já přes měsíc v těhu pila těhotenský čaj a nepřečetla si info. A nakonec pro těhu dobrý nebyl, teda aspoň ne pro první trimestr, protože obsahoval špatný byliny.
Proto se ptám na ten seznam. Protože mám strach z dalšího zklamání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
10.2.21 21:06

@Melodie91 Apotheke čaj pro těhotné BIO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 21:15

Gynekoložka mi řekla: syrové maso a plísňové sýry. Vše ostatní můžu, s rozumem.

Z bylinek se řídím akorát „sage rosemary, thyme“, jako je v té písničce, tradiční „potratové bylinky“ - šalvěj, rozmarýn, tymián, tak těch jen opravdu velmi střídmě.

Anonym, těhotenství ještě neříkáme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 21:16

Jo, ještě mě vlastně varovala před takovými těmi borůvkami, malinami, teď v zimě jak se prodávají v supermarketu ve vaničkách - že prý je to napuštěné pesticidy, tak si mám raději koupit mražené lesní nebo marmeládu.

• Citovat
  • Nahlásit
86
10.2.21 21:21
@Anonymní píše:
Jo, ještě mě vlastně varovala před takovými těmi borůvkami, malinami, teď v zimě jak se prodávají v supermarketu ve vaničkách - že prý je to napuštěné pesticidy, tak si mám raději koupit mražené lesní nebo marmeládu.

Děkuju moc, ať se daří :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16566
10.2.21 21:23

@PT PCE zt nemá se stravou žádnou spojitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat