Dítě 18měsíční - zhoršení mluvení a nabytých schopností

Anonymní
30.6.12 15:11

dítě 18 měs. zhoršení mluvení a nabitých schopností.

Vkládám anonymně je to pro mě citlivé. Mám krásnou dcerku, uměla už říkat různá slůvka, dokonce i spojovala, opakovala po mě slůvka, říkala táta, mmama, teta, ham, tady je, jůůů, bota, pipi, napodobovala zvířátka koně, pejska, kočku, auto, mašinku ap. Před 14 dny na ni spadl skleněný talíř z mikrovlnky na hlavu…mojí vinou, nedala jsem pozor a ona byla u mě zrovna, mikrovlnku máme výš…po tom jen hrozně plakala chvilku, ale neměla skoro ani bouli, neomdlela, nezvracela nic takového, ale poslední dobou přestala mluvit, neukazuje na požádání jak dělala předtím rozeznala zvířátka ap…prostě nic 8o jen si houká svoji japonštinou a jen vyská, knížku si prohlíží ale neodpovídá mi, jen otáčí stránky a jinak nic. Neřiká ani táta, máma nic! Jen občas řekne hají nebo když mě najde tak řekne tady jé a to je vše. Jinak je jako předtím běhá, je hodně aktivní, ale venku mě poslechne a chodí i za ručičku, když chce zvednout ukáže si sama, přijde mi že mi rozumí. Ale mluvit přestala a neukazuje co předtím…mohla mi dcerka tím že ji to spadlo na hlavu zhloupnout? :nevim: MÁM STRACH ABY JI NĚCO NEBYLO…jinak rostou nám zuby špičáky tím to asi nebude. V průkazu je dotaz zda spojuje sluvka- takže spojovala a mluvila, ted nespojuje a nemluví vůbec, na 18 měsíční kontrole jsme ještě nebyly. Poradte mi prosím Váš názor maminky moc děkuji za jakýkoli názor

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35489
30.6.12 15:15

Šla bych k lékaři…to není „zhloupla“, ale mohlo se jí tím úrazem něco stát na mozku…a nebo je to po prodělaném leknutí…ale 14 dní, to je dost dlouho, měli jste jít dříve :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13770
30.6.12 15:29

Věřím, že malá je v pořádku. Ale taky bych jela radši k lékaři :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.12 15:39
@panenka87 píše:
Věřím, že malá je v pořádku. Ale taky bych jela radši k lékaři :think:

děkuji holky za odpovědi, myslíte že by nás vzaly i na pohotovosti? Že by ji aspon udělali neurol. vyšetření? Nechci čekat do pondělka…

  • Citovat
  • Upravit
22078
30.6.12 15:51

Neblázni!

To je nesmyslné stresování, co tady holky předvádějí!

Je naprosto normální, že dítě má období, kdy se jakoby „vrací zpátky“. Dělají to už miminka - v určité chvíli zapomenou všechno, co uměla - třeba se přestanou otáčet, starší pak přestanou žvatlat, neumějí ukázat paci-paci, prostě přesně jak píšeš, jakoby „zhloupnou“.

Je to způsobené tím, že zpracovávají získané dojmy a dovednosti, v hlavičce se něco srovnává - a potom se dítě najednou znova rozjede. Většinou se v té chvíli také o kus posune, najednou toho umí mnohem víc, je to takové skokové zlepšení. Uvidíš, že za nějaký čas, třeba za pár týdnů, Tě Tvoje dcera najednou ohromí něčím, co třeba dřív vůbec neuměla.

Fičet na pohotovost s tím, že jí před dvěma týdny spadl na hlavu talíř… to je snad vtip. Opravdu netrojči a nenech se vystresovat, nic se neděje, takovýchto drobných nehod budou ještě tisíce. Tvoje holčička se chová jako všechny ostatní děti - prostě se vyvíjí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20662
30.6.12 16:03

@BohunkaP
Jsem stejného názoru :nevim: :palec: Nikam bych nešla, však ona se zase rozmluví :nevim: nehledala bych problém tam, kde zjevně není :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
890
30.6.12 16:07

Pokud máte pochybnost dojděte si v pondělí na pediatrii. Pohotovost bych rozhodně neřešila, po 14 dnech je pozdě.

Příspěvek upraven 30.06.12 v 16:14

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
697
30.6.12 16:09

Hlavně klid! bohunkaP má 100% pravdu…a zkusím to trochu odlehčit. Vzhledem k hrubce v nadpisu by malá měla novými dovednosti spíš sršet (to musí mít na svědomí fakt ten talíř :mrgreen: ), nežli je postrádat.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vážně: všechno bude zase v pořádku, žádný strach :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
697
30.6.12 16:12

a mimochodem, může to být i tím, že jí rostou ty zuby…organismus má prostě „na starosti“ něco jinýho, než intelekt.rozvoj…a na ostatní jako „nemá náladu“

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35489
30.6.12 16:12

Taky bych nešla na pohotovost, a nestresuju, jen mi příjde pozdě, pokud se toto projevilo po několika dnech, to řešit za 14 dní…v pondělí bych naklusala na pediatrii a tam problém popsala, pediatrička to zhodnotí a případně pošle na neurologii…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
30.6.12 16:17
@vodolejka píše:…a nestresuju,

mohlo se jí tím úrazem něco stát na mozku…
14 dní, to je dost dlouho, měli jste jít dříve
Ale ne, vůbec ji nestresuješ, kdepak… :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
697
30.6.12 16:19

Zakladatelka píše „poslední dobou“..což může být poslední čtyři dny (např.), jen že talíř spadl před 14 dny. Následky úrazu by se projevily do 48h!!! A lze předpokládat, že by se v dovednostech pouze zastavila (nejevila žádné další známky pokroků) a ne vrátila zpátky…to je můj názor. Chápu strach při každém urazu nebo bouchnutí do hlavy a tudíž pro klid maminky je pediatr namístě. Jen jí krásně uklidní :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
188
30.6.12 16:19

Stalo se nam něco podobného v tomto věku, malá hopsala na rohu sedačky, dělala tany tany a spadla na hlavu. Byla to rana jak blazen a od te doby mi prislo, ze zacala mluvit strasne pomalu, vsechno sice komentovala jako driv, ale jak zadrhnuta. Po cca 14 dnech se to spravilo, taky jsem s ni hned nikam nesla, jen ji pozorovala a tech 14 dni silela. Takze te naprosto chapu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35489
30.6.12 16:20
Nemáš pravdu…já tak reagovala na větu, že dítě mohlo od pádu talíře zhloupnout…to těžko že? Pokud se něco stalo, tak by to bylo pohmožděním mozku, nikoliv tedy zhloupnutí…ale hádat se nechci. ;)
@BohunkaP píše:
mohlo se jí tím úrazem něco stát na mozku…
14 dní, to je dost dlouho, měli jste jít dříve
Ale ne, vůbec ji nestresuješ, kdepak… :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13770
30.6.12 16:22

@BohunkaP Tak je mi líto, nechci stresovat ale napsala jsem to, protože nemám s tím vůbec zkušenosti :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin