Dítě bez kamaradů

Anonymní
25.4.20 23:03

Dítě bez kamaradu

Poznamená nějak dítě 9 let že nemá a nemělo nikdy moc kontakt s dětmi mimo školku, skolu? Žijeme si sami pro sebe, neobklopujeme se lidmi. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1004
25.4.20 23:06

Řekla bych, že pokud do školy chodí, tak ne :think: A to dítě si nevynucuje kontakt s kamarády mimo školu? Oslavy narozenin, návštěvy a tak? Nebo vy to zakazujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8485
25.4.20 23:15

Jsme na tom stejně, dcera si vystačí s kontaktem ve škole, odpo jsme spolu, má ještě mladší segru, tak si asi vystačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 23:29
@ruzovasrnka píše: Řekla bych, že pokud do školy chodí, tak ne :think: A to dítě si nevynucuje kontakt s kamarády mimo školu? Oslavy narozenin, návštěvy a tak? Nebo vy to zakazujete?

No rád by někoho ze školy pozval, ale nikdo se s ním nechce moc bavit. Jednou jsme byli na návštěvě u jeho kamaráda doma a nějak jsme zjistili vzájemně s jeho mamkoz že jsme každá jiná a od té doby se max. pozdravime.

• Citovat
  • Nahlásit
11118
25.4.20 23:33

Já si myslím že ano. V případě, že dítě po tom kontaktu touží, ale nikdo se s ním nechce bavit. Bude nešťastné, že nemá kamarády a pořádně se to podepíše na jeho sebevědomí. Důležité také je, že se takové děti často stávají obětí šikany. Pokud nemá potřebu si kamarády hledat a je spíše samotář, tak mu to možná bude vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 23:34
@bublinek píše:
Jsme na tom stejně, dcera si vystačí s kontaktem ve škole, odpo jsme spolu, má ještě mladší segru, tak si asi vystačí

To máte dobrý že má aspoň sestřičku. Můj je jedinacek, 6 let se nedaří sourozenec.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 23:38

Pokud se dítěti budeš věnovat a chodím sním ven tak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 23:41
@Aduš8 píše:
Já si myslím že ano. V případě, že dítě po tom kontaktu touží, ale nikdo se s ním nechce bavit. Bude nešťastné, že nemá kamarády a pořádně se to podepíše na jeho sebevědomí. Důležité také je, že se takové děti často stávají obětí šikany. Pokud nemá potřebu si kamarády hledat a je spíše samotář, tak mu to možná bude vyhovovat.

Jako oni se s ním baví, ale jen ve škole si hraji. Sikana tam není. Jen nikdy neměl kamarády kteří by s ním byli po škole, navstevovali se, hráli se venku. Davam si to částečně za vinu protože sama nenavazuji s nikým kontakt.

• Citovat
  • Nahlásit
11118
25.4.20 23:52
@Anonymní píše:
Jako oni se s ním baví, ale jen ve škole si hraji. Sikana tam není. Jen nikdy neměl kamarády kteří by s ním byli po škole, navstevovali se, hráli se venku. Davam si to částečně za vinu protože sama nenavazuji s nikým kontakt.

Tak na druhou stranu je ještě docela malý. Možná se to změní, až bude starší a bude moct sám ven. Já o nějaké kamarádíčkování s ostatními maminkami taky zrovna nestojím a chodit či zvát si někoho cizího na návštěvu taky není můj styl. Byla jsem na to zvyklá i z domova, naše máma nesnášela takové to přespání u kamarádek atp. Máme rádi své soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
26.4.20 00:51
@Anonymní píše:

A tam, kde bydlíte, se nikdo blízký nenajde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
26.4.20 02:42

Já bych v tom problém viděla, kontakty jsou pro mě důležité, tím spíš dneska… Ale řešila bych to dřív než u čtvrtáka. Na druhou stranu, až půjde za pár let na střední, tak si může ty kamarády najít tam… :)

Třeba je po tobě samotář, tak sama můžeš zhodnotit, jestli tě to nějak poškodilo, nebo i omezilo v životě (soukromém i profesním) do budoucna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
26.4.20 03:15

Má nějaký koníček? Kroužek, kam chodí? Kámoše v místě bydliště?
Jestli ne, co by chtěl dělat? Kam chodit? Skaut, nějaký sport?
Určitě potřebuje dělat i něco jiného než být jen doma s mámou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54619
26.4.20 05:35

Pokud ma takovou samotarskou povahu a neni tva prace, ze zakazujes kamarady, tak se nejspis nic nestane. Proste bude dalsi vlk samotar.
Neznam tohle. Mame velmi kolektivne a pratelsky zalozene vsechny tri deti. Ktere si v beznem stavu vodi domu plno kamaradu od mala. Chodi na krouzky, kde jsou ruzne vekove skupiny. Jezdi na tabory krouzku atd. Ted jim velice kontakt chybi. Maji moznost, ze si pres messenger volaji, ale to neni vubec ono. Lepsi je, kdyz se sejdou osobne, hraji si a litaji venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 06:14

Taky si myslím, že by to mohl být do budoucna problém. Obzvlášť když on by se kamarádit chtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
26.4.20 06:18

Zjistila bych, proc se s nim ve skole nechce nikdo bavit.
Na nejaky krouzek mimo skolu chodi? Tam by mel moznost najit deti podobneho zajmu.
A podporit ho v tom, aby smel sam za detmi a jine deti k vam.
Ja mam kamaradky daleko, vidame se parkrat za rok. Navic maji vsechny az na jednu deti mladsi. Takze v tomto ohledu z me socialni bubliny nemaji deti moc ke kamaradum jak prijit.
Ale kamaradi se s detmi od sousedu a uz od skolky jim rikam, ze pokud si chteji nekoho pozvat nebo naopak jejich rodic dovoli navstevu u nich, neni problem.
Na kamaradickovani s maminkami taky moc nejsem, malo kdo mi sedne a ani na to nemam moc cas.
Syn chodi sam od 5 let ke kamaradovi z ulice, ten zase k nam. Domlouva si to sam ve skolce/ve skole a druzine.
Cekam, ze u mladsi by to bylo podobne, kdyby do toho korona nehodila vidle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat