Reklama

Dítě jsme vychovali dobře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

iriis
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.02.17 06:38
Dítě jsme vychovali dobře

Co nám tím rodiče chtějí říct?

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 15.02.17 06:48

Jako čím, že jste vychovali dítě dobře?

iriis
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.02.17 06:55
@Nowuka2 píše:
Jako čím, že jste vychovali dítě dobře?

Pokud nám někdo tohle řekne, co tím myslí? Jak dítě vychovával?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 15.02.17 06:57
@iriis píše:
Pokud nám někdo tohle řekne, co tím myslí? Jak dítě vychovával?

No asi dobře, co já vím, neznám jejich styl výchovy :nevim:

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 15.02.17 07:00
@iriis píše:

Zkus to dát do nějaké souvislosti. Je to vytržené z kontextu a je pak těžké na to reagovat.

Tchýně např. říká, že si myslí, že syna (mého manžela) vychovali dobře. Pro ni to znamená, že necourá po hospodách, chová se slušně, nemá nikde dluhy. Já bych k tomu ještě dodala, že má dobře srovnané priority. A jestli mu za pět, deset let hrábne, chytne druhou mízu a uteče s mladou kočkou, tak to už není otázka výchovy. Do života ho poslali se slušnými základy :lol:

Paola21
Závislačka 3399 příspěvků 15.02.17 07:25

Tak dobře vychovaný člověk nebere drogy, nemá problém se zákonem, ví, jak se chovat ke druhému pohlaví, má srovnané priority..

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 07:32

Moje tchýně si myslí, že svého syna (mého exmanžela) vychovala dobře. Je z něj despotický asociál se sklonem k domácímu násilí. Já si myslím, že ho dobře nevychovala. Je to jen úhel pohledu 8).

rokris
Kelišová 5759 příspěvků 15.02.17 07:37

Nezáleží jen na výchově, ale i na osobnosti dítěte. Důležité je pak najít tu pravou cestu, jak právě takové dítě vychovat dobře.

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24388 příspěvků 15.02.17 07:48

Tak, že asi se stal z jejich dítěte slušný člověk? Že to co do výchovy vložili se vrátilo zpět?

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17569 příspěvků 15.02.17 07:54

Podle mě, když někdo řekne, že dítě vychoval dobře, znamená to, že je spokojený s tím, jak jeho dítě v dospělosti žije

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 08:36

@iriis
Jsou to kecy, přesvědčují tím spíš sami sebe… Moje matka si myslí něco podobného, přitom já na dětství zase tak úžasné vzpomínky nemám, rozhodně jsou tam i velice, velice špatné, konkrétně na ní. Vychovali mě spíš z části prarodiče, z části kamarádi, z části přečtená literatura/vzdělání a nějaký podíl na tom má i to co mám dáno do vínku. No a samozřejmě možná i ty špatné vzpomínky, zkušenosti…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15597 příspěvků 15.02.17 09:11
@iriis píše:

většinou tím míní nějakou obhajobu, když cítí ze strany okolí (či samotných dětí) kritiku.
Ona výchova je složitá, každé dítě je jiné a odlišně vychovatelné.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15597 příspěvků 15.02.17 09:15
@Kakika píše:
Zkus to dát do nějaké souvislosti. Je to vytržené z kontextu a je pak těžké na to reagovat.Tchýně např. říká, že si myslí, že syna (mého manžela) vychovali dobře. Pro ni to znamená, že necourá po hospodách, chová se slušně, nemá nikde dluhy. Já bych k tomu ještě dodala, že má dobře srovnané priority. A jestli mu za pět, deset let hrábne, chytne druhou mízu a uteče s mladou kočkou, tak to už není otázka výchovy. Do života ho poslali se slušnými základy :lol:

viděla bych to podobně. I s tím dodatkem, že ne každé životní škobrtnutí dospělého potomka lze přičítat na vrub výchovy - rodičů.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama