Dítě nemá kamarády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 15:27
Dítě nemá kamarády

Dobrý den,
mám dotaz ohledně dcery. Má 10 let a téměř denně si stěžuje na její situaci v kolektivu, ve zkratce nemá kamarády. Já sama jsem ve škole taky úplně neoplývala miliony kamarádů, ale pár lidí, se kterými jsem seděla na obědě nebo si povídala o přestávce jsem měla. No dcera je na tom o poznání hůř. Ze stejné vesnice je jedna holka, se kterou má i skříňku a jeydí spolu autobusem problém je, že je to do značné míry manipulantka a dceru využívá jak se jí to hodí - do školy s ní jezdí, protože jinak by musela sama, ale ve škole už se s ní téměř nebaví, protože tam má jinou kamarádku. Na obědě s ní sedí jen pokud nemá nikoho jiného. I o volné hodině ji odkopne a jde si ven jen s tou svojí kamarádkou. Dcera kvůli ní brečí každý týden i víckrát. Potom je ve třídě ještě holčička, která má nějaký problém a má k ruce asistentku. S tou si rozumí ovšem není to úplně „plnohodnotná“ kamarádka, se kterou by mohla jen tak sama lítat po venku a tak. Potom už se baví pouze se dvěma cigánkami a tam je asi zjevné proč to úplně neklape. Jednoduše to nejsou holky, které bych si s klidem pozvala domů nebo s nimi jela na výlet. Dcera chodí do dvou kroužků ve škole a jednoho mimo školu takže s dětmi v kontaktu je, ale stejně nemá nikoho s kým by trávila čas a budovala přátelství. Já sama bych to neřešila, ale ji to velmi trápí a já úplně nevím jak jí pomoct. Povahu nemá špatnou jen je svá a vedle jiných dětí možná ještě dětská - miluje Barbie a pořady pro menší děti - proto ji asi až tak neberou, ale zlá nebo podrazácká určitě není. Máte někdo zkušenost jak jí pomoct?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 06.03.19 15:32

Jak má s někým trávit čas, když je z jiné vesnice? To za sebou budou někam dojíždět?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 15:34

@Paralenka červená Bydlíme na vesnici a do města jezdí pravidelně autobusy, cesta 10 minut. Dcera je schopná za kamarády co bydlí ve městě dojet nebo ji já hodím autem, vyzvednu ji tam nebo kámoše dovezu k nám a zas odvezu. V tomto problém není.

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 06.03.19 15:34

A nemůže to opravdu být špatný a nefunkční kolektiv, než že by chyba byla v dětskosti dcery? Já měla fakt hrozný na základce, nebylo s kým se bavit. Na střední úplně jiná situace. Popravdě, kdybych se mohla vrátit v čase a poradit rodičům, tak bych chtěla jít na jinou školu. Tahle možnost by u vás nešla?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 06.03.19 15:34

Tak dceru prihlas na nějaký mimoškolní kroužek, aby se seznámila s někým jiným.

pristelepe
Kecalka 116 příspěvků 06.03.19 15:35

Proč holčička s asistentkou není plnohodnotná kamarádka? :roll: Těmi cikánkami jsi to rozčísla úplně. :zed: :zed: Možná tvoje dcera není plnohodnotná kamarádka zase pro ostatní deti.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 15:36

@Paralenka červená … kdyby alespoň fungoval někdo v té škole, aby nechodila brečet na záchod, že nemá s kým sedět na obědě a být o volné hodině. To mi trhá srdce to od ní pak poslouchat.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 06.03.19 15:37
@pristelepe píše:
Proč holčička s asistentkou není plnohodnotná kamarádka? :roll: Těmi cikánkami jsi to rozčísla úplně. :zed: :zed: Možná tvoje dcera není plnohodnotná kamarádka zase pro ostatní deti.....

Vzalas mi to z klávesnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 15:40

@Lalelale napadlo mě to, ale to dcera odmítá… nerada cokoliv mění :nevim:
@pristelepe protože bohužel bez maminky nikam nechodí takže na návštěvu pohrát si to úplně není a jít ven osamotě taky ne. Jinak s ní i její rodinou máme fajn vztah a dcera jí ve škole pomáhá, volají si a nějak fungují, ale ne vždy. Jednoduše není úplně zdravá to je vše. Nijak zle jsem to nemyslela. A k cigánkám - Ty by ses je domů vzala? No asi není, ale já nevím proč a ona taky ne, když se mě stále ptá co má udělat, aby ji měli děcka rádi… proto se ptám na radu :cert:

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 06.03.19 15:43
@Anonymní píše:
@Paralenka červená … kdyby alespoň fungoval někdo v té škole, aby nechodila brečet na záchod, že nemá s kým sedět na obědě a být o volné hodině. To mi trhá srdce to od ní pak poslouchat.

to sedi u obeda po dvou nebo co? v jidelnach byvaji prece stoly pospojovane v radach ne? nebo minimalne po 4?… a kde je zbytek tridy? to ma 4 spoluzacky? co kluci? a to jak pises o tech holkach, no to jsi teda dost prehnala, aspon za me.

Planetka85
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 06.03.19 15:44
@Anonymní píše:

Jakože by měla nějaká učitelka nutit děti, ať sedí spolu? 8o To přeci nejde.
Je mi Tvé dcery líto, žádné dítě si nezaslouží brečet kvůli kolektivu. Má teď složitější období, ale věřím, že přejde. Vetšinou je to opravdu nevhodným kolektivem kolem a časem se to změní. Moje malá sestřička vyrůstala mezi dospělákama s vrstevníkama děsně bojovala… Celý první stupeň se trápila. Pak na druhém stupni začala hrát házenou (v týmu byly i starší děvčata) a najednou bylo kamarádek habakuk. Určitě ji zkus přihlásit nějaký týmový koníček! :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 15:48

Já tohle řeším s šestiletou, ale bohužel tam vidím problém v jejím chování.. A bohužel to má po mě :-(. Neumí se bavit s dětmi, má jen jednoho kamaráda a ten když chybí, dcerka je ve školce osamnělá :-(. Nemáte tip, jak to zlepšit? Myslím, že jsem udělala chybu v tom, že jsem ji od malička netahala mezi vrstevníky (nemám ráda drbání na pískovišti atd.) a nevytvořila ji nějaký pevný vztah s kamarádkou. Když přijede stejně stará neteř jsou v pohodě, ale třeba na soustředění si se stejně starou holčičkou nesedla(byly tam jen 2 toho věku). Mám pocit, že si rozumí s mladšími.
Anonym - nechci, aby každý věděl, že má dcerka tyto problémy.

pristelepe
Kecalka 116 příspěvků 06.03.19 15:48
@Anonymní píše:
@pristelepe protože bohužel bez maminky nikam nechodí takže na návštěvu pohrát si to úplně není a jít ven osamotě taky ne. Jinak s ní i její rodinou máme fajn vztah a dcera jí ve škole pomáhá, volají si a nějak fungují, ale ne vždy. Jednoduše není úplně zdravá to je vše. Nijak zle jsem to nemyslela. A k cigánkám - Ty by ses je domů vzala? No asi není, ale já nevím proč a ona taky ne, když se mě stále ptá co má udělat, aby ji měli děcka rádi… proto se ptám na radu :cert:

Je prostě něcím jiná. Sama pracuji s dětmi, takže vidím, ze to, ze dítě by pro kamarády udělalo cokoliv nepomůže. Ztrapní se a dělají si z nich pak legraci. Nechodí nemoderne ustrojená, ucesaná? Deti si vždycky něco najdou. Čím méně se bude trápit, brecet, tím lepší to bude. Zkusila bych nějaký kroužek. Přátelství si nejde vymutit. O volné hodine bývá k dispozici knihovna na o jiná učebna s dozorem pro čekající žáky.

Příspěvek upraven 06.03.19 v 15:48

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 06.03.19 15:48
@Anonymní píše:
@pristelepe protože bohužel bez maminky nikam nechodí takže na návštěvu pohrát si to úplně není a jít ven osamotě taky ne. Jinak s ní i její rodinou máme fajn vztah a dcera jí ve škole pomáhá, volají si a nějak fungují, ale ne vždy. Jednoduše není úplně zdravá to je vše. Nijak zle jsem to nemyslela. A k cigánkám - Ty by ses je domů vzala? No asi není, ale já nevím proč a ona taky ne, když se mě stále ptá co má udělat, aby ji měli děcka rádi… proto se ptám na radu :cert:

Pokud dcera běžně brečí na záchodě, tak bych řekla, že tam bude možná horší problém, než že s ní nechce nikdo sedět. Na tvém místě: šla bych se zeptat na názor třídní učitelky, jestli si všimla a zda nejde nejak zasáhnout. A pokud ne, ze školy bych ji stáhla a prehlasila jinam. Beztak tam dojíždí.

PaníBovaryová
Závislačka 4431 příspěvků 06.03.19 15:49

a jak jí ty sama jdeš příkladem? Jedna není plnohodnotná, u Romek je zjevné, že se s nimi nebavíme :roll: Získávat si lidi je dovednost, kterou odkoukáváme i od rodičů.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama