Dítě odmítá jít do školky

201
3.2.16 16:11

Dítě odmítá jít do školky

Ahoj, řeším teď takový asi běžný problém s mojí 3,5 letou dcerou. Od září chodí do školky, a po celou dobu se jí tam moc líbilo a vždy se těšila. Teď z ničeho nic tam odmítá chodit ráno křičí, dělá scény, vymlouvá se na bolest bříška a podobně. Já pracuji z domova, takže vlastně není nutné, aby do školky chodila, ale přesto mě to moc mrzí, protože si myslím, že ona školku potřebuje je hodně společenská a doma nemá moc kontakt s jinými dětmi, navíc se jí kvuli práci ani nemohu věnovat a vlastně se ani nemohu na práci pořádně soustředit když je doma. Navíc nechápu důvod proč tam nechce, jediné co z ní dostanu je, že jí nějaký chlapec praštil…Co myslíte, mám jí ze školky odhlásit nebo trvat na tom aby chodila. Je nějaký způsob jak jí přesvědčit aby do školky zas chtěla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4993
3.2.16 16:14

A mluvila jsi o tom s učitelkou? Jak se chová, když je ve školce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13663
3.2.16 16:25

Probrala bych to primarne s ucitelkou. Pokud neni problem ve tride, trvala bych na dochazce. Na me to muj petilety zkousi taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
3.2.16 16:26

Zřejmě zažila něco ošklivého a má zaděláno na trauma. Pokusila bych se zjistit, co se stalo, mluvit o tom s ní, pomohlo by, kdyby se situace ve školce vysvětlila. Pokud by ale školku trvale odmítala a měla i psychosomatické potíže (např. to bříško si vůbec nemusí vymýšlet), tak bych to přes koleno nelámala, aby se z ní ještě nestalo neurotické dítě. Je ještě malá, za rok si bude umět v takových situacích poradit, teď je to pro ni stresující, jestli má citlivější CNS. Řešila jsem podobný případ, matka dítě ve školce nechala, psychosomatické potíže a bolest břicha přerostly v neurózu a neustále zvracení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
3.2.16 16:28
@nozu píše:
Probrala bych to primarne s ucitelkou. Pokud neni problem ve tride, trvala bych na dochazce. Na me to muj petilety zkousi taky…

Podle toho, co píše zakladatelka to její dcera „nezkouší“, ale prošla si zřejmě nějakým stresujícím zážitkem (praštil ji chlapec - nevíme, jestli to nebylo víckrát, možná se ho bojí), a proto najednou odmítá docházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
3.2.16 16:40

Měli jsme podobný problém. Naše dítě, které od prvního dne chodilo do školky rádo a musela jsem ho přemlouvat, aby chodilo po obědě domů, najednou začalo dělat scény a plakalo, že do školky nechce :? Taky jsem z něj vytáhla, že ho jeden chlapeček strkal a že mu říkal, kde má/nemá sedět. Že je to fakt vážné jsem poznala, když šlo do školky dítě v pohodě a jak uvidělo inkriminovaného chlapečka, dostalo hysterák, že chce domů :? Takže jsem hned dala rozmluvu s chlapečkem (evidentně věděl o co jde, narozdíl od maminky) a poprosila jsem učitelku, ať chlapečka víc hlíc hlídá. Od té doby byl klid a naše dítě zase chodilo rádo.

Příspěvek upraven 03.02.16 v 16:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.2.16 16:42

@helenaa Edit - nedočetla jsem příspěvek, t akže radím nesmysly :zed:

Příspěvek upraven 03.02.16 v 16:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
3.2.16 16:42

Právě, že se nic kloudného nedozvím od učitelky ani od dcery. Učitelka řeka, že se nic moc nestalo, chlapec ji jen občas pošťuchuje, prý se již omluvil a prý na to dá pozor. Dcerka si už na něj nekolikrát stěžovala, že ji praštil nebo tahal za vlasy, ale ze začátku to brala spíš sportovně přišlo mi, že má z toho legraci. Ve školce byla vždy vzorná, až minulý týden prý z ničeho nic brečela a teď začla s těmi záchvaty a bolením bříška. Dnes už jsem jí do školky ani nedala a přemýšlím o odhlášení. Ale nejsem si jistá, mám ještě možnost změnit školku, ale dcerka říká, že do žádné školky nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
3.2.16 16:47

Dcerka je taky spokojená ve školce. Když brečela, že nechce do školky, nebo trvala na tom bez breku, že tam nechce, tak se vždy něco dělo, co jí vadilo. Jak se to vyřešilo, tak neměla problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.2.16 16:47

@helenaa Ty jo, ale po tvém dalším příspěvku mi přijde, že je chlapeček možná i výmluva. Obě moje děti se v určité chvíli zasekly a do školky nechtěly, ale vytrvala jsem a jak to přišlo, tak to zase odešlo. Vysvětlila jsem jim, že je to jejich povinnost, jako my dospělí chodíme do práce a že to prostě nejde, jednou do školky jít a podruhé nejít. Ale chce to opravdu důslednost. Nezlobit se na ně, že to zkouší, ale prostě nepovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
3.2.16 16:53
@Amys píše:
@helenaa Ty jo, ale po tvém dalším příspěvku mi přijde, že je chlapeček možná i výmluva. Obě moje děti se v určité chvíli zasekly a do školky nechtěly, ale vytrvala jsem a jak to přišlo, tak to zase odešlo. Vysvětlila jsem jim, že je to jejich povinnost, jako my dospělí chodíme do práce a že to prostě nejde, jednou do školky jít a podruhé nejít. Ale chce to opravdu důslednost. Nezlobit se na ně, že to zkouší, ale prostě nepovolit.

Mně právě po tom posledním příspěvku přijde, že se „něco“ děje a učitelka možná taky neodchytí úplně všechno, což se dá v množství dětí i chápat… Ale pokud si něčeho už všimla i učitelka, nebrala bych to jen jako výmluvu… :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.2.16 17:01

@kate02 Zas na druhou stranu děti se běžně pošťuchují. Ono je to těžké říct tak nebo tak :nevim: Je to kolektiv dětí, nemůžeme očekávat, že si všechny děti padnou do oka. I s tím se to dítě musí naučit jednat. Takže jasně paní učitelka by měla víc nenápadně hlídat, co přesně se děje a zasáhnout, ale není řešením dítě stáhnout ze školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
3.2.16 17:14

Já právě taky nepoznám jestli to dcerka jentak zkouší a nebo se opravdu něco děje. S tím chlapcem mi to připadá taky trochu přehnané, protože ona má brášku, se kterým se neustále perou, tak by měla být zvyklá. Jenže já jsem jako dítě ve školce dost trpěla, zvykla jsem si až v 5 letech, dodnes si to trochu pamatuji a nechci aby moje děti tím také prošli. Já jsem dcerku vlastně do školky původně dávat ani nechtěla, ale ona sama koukala přes plot do školek a říkala, že by tam taky chtěla. A chodila moc ráda byla jsem nadšená a najednou taková změna…Právě se bojím abych v ní nevypěstovala nějaké trauma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.2.16 17:27

@helenaa Mně tohle přesně udělala prostřední. Půl roku chodila ráda a najednou bum: Trvalo 14 dní, než ji to přešlo. Vyplatilo se mi to brát jako fakt, že prostě školka je povinnost a že tam musí. Dát pusu, strčit do náruče učitelce a zavřít dveře a zmizet. Během chvilky si spokojeně hrála (tajně jsem ji pozorovala oknem, měli třídu v přízemí) a přitom dělala šílené scény, dokud jsem byla přítomná. Kdyby mi to někdo předtím říkal, tak neuvěřím. Syn se taky sekal, ale cca 14 dní po začátku docházky do školky a i tak scény nedělal, jen mě přemlouval, ať ho nechám doma, takže tohle jsem prostě neznala. Byl to pro mě strašný šok. Ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
3.2.16 17:30
@Amys píše:
@helenaa Mně tohle přesně udělala prostřední. Půl roku chodila ráda a najednou bum: Trvalo 14 dní, než ji to přešlo. Vyplatilo se mi to brát jako fakt, že prostě školka je povinnost a že tam musí. Dát pusu, strčit do náruče učitelce a zavřít dveře a zmizet. Během chvilky si spokojeně hrála (tajně jsem ji pozorovala oknem, měli třídu v přízemí) a přitom dělala šílené scény, dokud jsem byla přítomná. Kdyby mi to někdo předtím říkal, tak neuvěřím. Syn se taky sekal, ale cca 14 dní po začátku docházky do školky a i tak scény nedělal, jen mě přemlouval, ať ho nechám doma, takže tohle jsem prostě neznala. Byl to pro mě strašný šok. Ze dne na den.

Jj, holka taky kolikrát říká, že tam jít nechce, nebo ve školce fňuká, že chce jít domů. Nejde to, prostě je ve školce jako ostatní děti a hotovo. Fňuká chvíli, pak přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama