MŠ zápis a 2* odmítnutí?

160
3.2.16 08:25

MŠ zápis a 2* odmítnutí?

Ahoj,
má tokový problém, synovi je 10 měsíců, pracuju na poloviční úvazek a chtěla jsem mít 100% jistotu, že mi ho příští rok v září (budou mu 2,5) ve školce vezmou. proto jsme byli v lednu u zápisu s tím, že tento rok mi ho zamítnou a příští rok pak bude mít výhodu toho, že ho nevzali loni. dneska mě ale odchytla učitelka s tím, ať nepočítám, že mi ho příští rok vezmou. letos tam mají 5 dvouletých a prý se jim to neosvědčilo ( moje prvorozená tam byla také od 2 a nebyl problém). Můj dotaz zní, kdybychom příští rok dali přihlášku znovu, můžou nás znovu odmítnout? myslela jsem, že zamítnout dítě mohou jen jednou.
děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
3.2.16 08:29

@marush85 jasně, že můžou, proč by nemohli? pokud to není specializované pracoviště pro mladší 3 let, tak nemají povinnost přijmout mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.16 08:33

Zamítnout můžou i vícekrát. povinnost mají brát předškoláky vše ostatní je na jejich dobrovůli a kapacitě. Většina školek chce brát děti až od 3 let a klade se požadavky na samostatnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
3.2.16 08:34

@marush85 můžou odmítat pořád dokola až do 5 let věku dítěte, kdy už je školka povinná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
3.2.16 08:36

@Aamanda není povinná, stále to není uzákoněno. Pouze předškoláci mají přednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3388
3.2.16 08:38

U nás by takto start dítě nepřijali ani kdyby měli kapacitu. Berou až od dovršení 3. roku. Takže nové děti nastupují v průběhu školního roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
3.2.16 08:41

U nás by ti nevzali ani přihlášku, 2,5leté dítě s nástupem je téměř bez šance, i dítě 3,5roku v září je dost na hraně. Jako že si podáš přihlášku do školky v synovo 10měsících? To už je trochu moc, nemyslíš? Jako že bychom si tímto vytvářeli pořadníky? Tak to těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
3.2.16 08:44
@terinka4444 píše:
U nás by ti nevzali ani přihlášku, 2,5leté dítě s nástupem je téměř bez šance, i dítě 3,5roku v září je dost na hraně. Jako že si podáš přihlášku do školky v synovo 10měsících? To už je trochu moc, nemyslíš? Jako že bychom si tímto vytvářeli pořadníky? Tak to těžko.

jj, by bylo moc jednoduchý, kdyby všichni podali přihlášku rok dopředu a pak věděli, že další rok maji místo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
3.2.16 08:47
@martina.se píše:
jj, by bylo moc jednoduchý, kdyby všichni podali přihlášku rok dopředu a pak věděli, že další rok maji místo..

znáš to, za chvíli se podávali přihlášky už v těhotenství nebo před plánovaným početím. Jako dát přihlášku do školky v deseti měsících dítěte, to už je fakt psycho. U nás ve školce by dostali záchvat smích, kdyby s tím někdo přišel. U nás vůbec neberou přihlášky dětí, kterým nebude 31.8. 3 roky. Tak těm nevezmou přihlášku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20733
3.2.16 08:49

@marush85 Pokud si chceš pojistit místo v nějakém předškolním zařízení, tak zápis na pořadník státních jeslí nejlépe ještě v těhotenství. Já mám malou zapsanou od jejího 1 měsíce, a to mi řekli, že ve 2 letech ji vezmou jen když jim někdo vypadne, od jejích dvou a půl mám místo garantované - což nás teda asi moc nevytrhne, když mi ji ve 3 letech vezmou do místní státní školky.
A nebo pak soukromé jesle a školky.

U nás ve městě je jediné kritérium věk dítěte. Pokud příjde k zápisu 30 předškoláků, tak vezmou jen je a zbytek dětí má smolíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
@marush85 píše:
Ahoj,
má tokový problém, synovi je 10 měsíců, pracuju na poloviční úvazek a chtěla jsem mít 100% jistotu, že mi ho příští rok v září (budou mu 2,5) ve školce vezmou. proto jsme byli v lednu u zápisu s tím, že tento rok mi ho zamítnou a příští rok pak bude mít výhodu toho, že ho nevzali loni. dneska mě ale odchytla učitelka s tím, ať nepočítám, že mi ho příští rok vezmou. letos tam mají 5 dvouletých a prý se jim to neosvědčilo ( moje prvorozená tam byla také od 2 a nebyl problém). Můj dotaz zní, kdybychom příští rok dali přihlášku znovu, můžou nás znovu odmítnout? myslela jsem, že zamítnout dítě mohou jen jednou.
děkuju za rady

no kdyby to takhle fungovalo, tak všichni dorazí na zápis s novorozencem aby měli jistotu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
@terinka4444 píše:
znáš to, za chvíli se podávali přihlášky už v těhotenství nebo před plánovaným početím. Jako dát přihlášku do školky v deseti měsících dítěte, to už je fakt psycho. U nás ve školce by dostali záchvat smích, kdyby s tím někdo přišel. U nás vůbec neberou přihlášky dětí, kterým nebude 31.8. 3 roky. Tak těm nevezmou přihlášku.

jj, u nás to samé, vidět toto, tak se vysmějí.. my hlídáme zápis, ale do třídy pro dvouletky - je tu jediná :think: a kluk je poslední týden v srpnu, tak to asi neklapne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
3.2.16 08:50

@Svistice proboha, kde to bydlíte 8o pořadník na jesle 2 roky předem? tomu říkám dobrý úlet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50452
3.2.16 08:55

Jasně že můžou když jdeš k zápisu s kojencem :mrgreen: Vždy raději vezmou starší než menší ;). U nás se moc nedostanou ani 3leté. navíc ted ani nevíš jak bude ve 2,5 letech samostatný. Musí zvládat vše jako 3letý. Školka nejsou jesle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
3.2.16 08:56

100% jistotu :lol: Ne, teď vážně, nevím, jak to chodí u vás ve školce, ale u nás se na nějaké přednosti za minulé přihlášky nehraje a berou jen dle věku. Když se jim jeden rok sejde většina předškoláků, nedostanou se ani čtyřletí, pokud je zrovna ten ročník věkový průměr nižší, občas se mohou dostat i děti mladší než tříleté. Díky tomu ale teď nemají šanci tušit, kdo jim teď dá přihlášky a koho v září vezmou - nevědí to teď, natož za rok :) Přesto všecko u nás mají podmínku k přijetí přihlášky, aby byly dítěti tři roky ke konci toho roku. Jeden mají to datum ještě šouplé. Ale u nás by dítěti, kterému jsou v září 2,5 roku, přihlášku ani nepřijali a mají na to plné právo. Odmítnout můžou mnohokrát, mimo předškoláků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama