Dívčí jméno Ashley? Co říkáte?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
IvetJas
15.7.14 16:30
@Selfi píše:
Právě, že u nás je to normálně Míša a kdyby náhodou někdy byl v cizině nebo my :)..což ale pochybuji :D.. tak to jméno je takové mezinárodní… na druhou stranu k našemu příjmení se zas hodně českých jmen nehodí, takže jsme vybírali…
měla jsem ale štěstí, protože jsem měla pro holčičku i chlapečka už od mládí vybraná jména :D.. a obě mi u manžela prošla :)

Vincenta má kamarádka a je to moc moc pěkné… oni mají takové taky cizí příjmení a zní to krásně, umělecky :)

jinak kamarádka třeba dala taková česká jména a nakonec se odstěhovala do Anglie a i přes česká jména přece jen jim říká česky a zní to anglicky :)

má totiž Viléma- tomu říká Vili /takže to zní jako Willy :D/
a holčička je Vendulka, ale říká jí Vendy /takže zní v cizině jako Wendy :D

No, nikdy neříkej nikdy. Přítel je cizinec a zakotvil tady, tak nějak se předem připravuje na to, že naše dítko třeba taky vyrazí do světa, že člověk nikdy neví (to jsou přesně ty chvilky, kdy trpím a říkám si, ještě že je zatím malinkatej :lol: jinak kamarádce to s těmi českými jmény pěkně vyšlo.

  • Citovat
  • Upravit
17630
15.7.14 16:35
@Bábi Zlopočasná píše:
@jane-e toz generaciu nazad to bol samy Sergej ci Ivanuska, holt pchame sa do inej riti tak je to pre zmenu Rajmond a Ashley :nevim:
:lol:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
223
15.7.14 16:44

Krasny jmeno. Jeste muzete dat treba Asha, Amy, Ailin,…
Manzel je cizinec, zijeme v Nemecku, takze jsme dali Miya.
Hlaskovat v Cr bude urcite, ale to jeste nikoho nezabilo :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
715
3.8.14 01:14

@Nikoljar :potlesk: líbí, další krásné jméno :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.1.18 17:10

Dobrý den, zamyslela bych se nad příjmením ( i když se dcera jednou vdá). Pokud žijete ve větším městě, myslím si, že je to v pohodě - třeba v Praze to tak lidi řešit nebudou. Pokud jste ale z města malého, tak asi ano. Na druhou stranu, co vám je do lidí a dětí - když budou chtít, najdou si cokoliv jiného;) No a nebo to dejte jako druhé jméno a první nějaké neutrální „mezinárodní“. Dcera si pak jméno může vybrat sama:-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65457
8.1.18 17:12

@Lavander myslím,že když je diskuse z roku 2014,že už mají rozhodnuto ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3
4.10.21 20:55

Taky máme dceru Ashley a každý ze je to krásné jméno že ho ještě neslyšeli

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.21 10:15
@Nikoljar píše:
Hezky vecer,
S pritelem cekame holcicku, a on chce dat jmne Ashley, nevim jestli svolit nebo ne. Bojim se aby se ji ve skolce/skole pozdeji nesmali. Co rikate? Prosi o zachovani aninimity. Dekuji.

Je to pěkné anglosaské jméno. Určitě by se jí nesmáli ve škole.
Podle behind the name toto jméno pochází ze staroanglických slov aesc a leah znamenající jasanový strom.

@Nikoljar píše:
@Busy Bee pritel to obhajuje tim, ze dnes je to bezne svetove jmeno, ze kazdy bude vedet jak se to pise, doba internetu, televizeatd…ja nevim… jedna se o to ze ta zdrobnelina opravdu neni…
Příspěvek upraven 14.07.14 v 22:51

Já bych určitě nedávala nějaké jméno jen podle toho, že je světové.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková