Divný tlak na hrudi...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vanesanka
Závislačka 3278 příspěvků 20.03.11 12:36
Divný tlak na hrudi ....

Ahoj, potřebuji se poradit , snad někdo pochopí mé pocity a uklidní mě. Poslední dobou ( asi 5× za měsíc) , se mi děje takový zvláštní stav. Sedím a koukám třeba na TV a zničehonic se mi do hrudi nadere takový tlak, nebo vzduch a zároveň mám strach se nadechnout, nebo to nejde se nadechnout , pak spanikařím( namlouvám si okamžitě- infarkt! už umřu! atd… :oops: ) a poté zblednu a hlasy kolem slyším jakoby z jiného světa …a srdce mi strašně splašeně buší …jdu se okamžitě napít studené vody a pak mě brní obě ruce( prsty)…pak to přejde…Nevíte co by to mohlo být? Děje se to , když mám třeba dlouho nohu přes nohu, nebo dlouho v klidu sedím, Děkuji za každou radu, at vím, či jít za dr, či ne. Děkuji :oops: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jania
Kecalka 267 příspěvků 20.03.11 12:42

ahoj to je úplně typický případ panické poruchy,mrkni na to na netu, znám to z vlastní zkušenosti, neboj, není to nic fyzického, „jen“ psychika. Jestli chceš, napiš SZ. Držím palec!

pampalin
Závislačka 4259 příspěvků 20.03.11 12:45

Proč nezajdeš k doktoru? Podle mě bys měla navštívit neurologa. Já tedy takový stavy měla vždycky hned po usnutí. Nemohla jsem dýchat a slyšela hlasy. Nikdy jsem pak nevěděla, jestli se mi to jen zdálo nebo to tak skutečně bylo. Po více jak 10 letech se přišlo na to, že mám něco s levým spánkovým lalokem a asociacemi. Nestyď se a zajdi k lékaři. Možná to bude mít příčinu v psychice, možná je to záležitost fyzická…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 20.03.11 13:32

Zřejmě si to vyvoláváš sama, tím, že víš, že to může přijít..takže takový začarovaný kruh..Musíš si uvědomit, že si to způsobuješ sama a je v tom pouze psychika - pokud se s tím sama srovnáš, budeš tyto situace zvládat mnohem lépe.

Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 20.03.11 13:43

Ahoj,

začala bych tím, že bych zašla k obvoďákovi aby Ti natočil EKG. Ten tě může případně odeslat na kardiologii, neurologii atd. Může to být i nějakej skříplej nervík kdoví. Anebo bude příčina úplně jinde - v psychice, jak tady holky hezky napsaly.

akydo
Závislačka 2592 příspěvků 20.03.11 15:05

Může to být psychika,ale i zablokovaná páteř.....měla jsem to teda bez těch hlasů a šlo u zablokování hrudní páteře......jakmile máš pocit, že nemůžeš polknout a nadechnout se tak ta panika a bušení vypukne hned,ale to je asi přirozená reakce.....zajdi si k doktorovi a budeš klidnější

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 20.03.11 16:34

Ahoj Vanesanko,
vystihla jsi to uplně přesně :palec:

A chceš vědět, jak se to jmenuje? Jsou to tzv. exstrasystoly. Jde o to, že srdíčko bouchne jednou jakoby mimo rytmus a trocu se rozechvěje a pár sekund trvá, než se dá do klidu (tedy pokud ti pak nebuší leknutím a strachem 200 za minutu, že :mrgreen: ).
Neboj - s tím se normálně žije a je to „jen“ nepříjemné. Nicméně určitě se někdy stav u obvoďáka a oznam to, aby ti natočili EKG případně ti dají na 24h tzv. holtera (jako měl Svěrák ve Vratných lahvích :-) avšak jako na potvoru se za TĚCH 24 hodin NIC neobjeví :roll: ) - aby to nebyly až moc nebezpečný „mimo-buchy“, případně se na to dávají léky, který hlídají tep srdce (tuším betablokátory?).

Mě se to objevilo před 6ti lety a než jsem zjistila, co to je, tak jsem šílela … Je to hrozně hnusný. Z ničeho nic, většinou při odpočinku, kdy se nehejbu, tak najednou takovej pocit, jakoby mi jelo srdce do krku a nemůžu se nadechnout. Charakteristický pro tenhle jev je prej šílenej pocit úzkosti a strachu sama o sebe - to u mě taky platilo.
Ty další pocity - třes, hlasy z dálky atd. to jsou projevy šoku z leknutí, to se srdcem nesouvisí, ale spíš je to psychika z toho šoku a strachu.

Pomohlo mi se vždycky narovnat (stoupnout, narovnat se v sedě …), zvednou jakoby ramena a hoooodně zhluboka se nadechnout a chvilku zadržet dech a pak pomalu silně vydechovat (jakože přes nafouklý tváře s malou dirkou mezi rty) … a hlavně jsem se musela naučit se pokaždý tak šíleně neleknout a nenamlouvat si, že asi za pár sekund umřu :oops: Než jsem se to naučila, tak se mi to po prvním výskytu pak třeba ještě 3× za večer/odpoledne opakovalo - ale to fakt asi tím, že jsem na to furt myslela a jakoby si to přivolávla. Ale ten první mimobuch, ten si člověk fakt psychicky nepřivolá, to ať tu ostatní ví … to fakt přijde v době největší pohody, při odpočinku, kdy nemám stres ani únavu … prostě jak z čistýho nebe. Nikdo neví, čím se to spouští, ale v 99% se na to neumírá. Extrasystolie může být příčinou smrti zástavou srdce, to jasně, ale tyhlety „běžný“ exstrasystoly jen trápí, ale přežívaj se, neboj :-)

Zkus po netu zagooglit „extrasystolie“ a určo se nech vyšetřit, aby to nebyl jen projev něčeho horšího.

Držim palce a snad tě uklidní, že to má překvapivě hodně ženských a nejsi blázen jenom ty :-)

http://diskuse.doktorka.cz/extrasystoly/
http://diskuse.doktorka.cz/…dychani..../

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 20.03.11 17:39

Tak to samé mám taky.A mám to k snížené funkci štítné žlázy.

Vanesanka
Závislačka 3278 příspěvků 20.03.11 18:11

Holky, moc děkuji…já jsem ještě dneska z toho vyděšená :oops: …takže je to docela běžné a normální? Já jen, že to je staršně hnusné, bojím se toho, vždycky se pak dlouho klepu a zpanikařím…a snad desetkrát si u toho opakuji" kdybych tak měla nějaký nitrák(nitrogly­cerin- sprej do úst :lol: ) abych kdyby něco se neudusila, já se Vám tak bojím, že už jde na mě smrtka, no hnrůznej pocit opravdu…a pak okamžitě šílím, jako chystám si věci na sebe( čisté spodní prádlo, ponožky apod.)- kdyby mě náhodou „kleplo“ , ať tam jsem čistá :oops: …no blbnu už dočista, cóóó?…Jinak na obvoďák určo skočím, pořád si namlouvám, že chudák malá beze mně, apod, kdyby něco atd… no strašné.

Pampalin: Tak po usnutí to mívám taky, ale to mám takovou „spánkovou obrnu“- něco mě paralyzuje a nemohu se hýbat atd…ale to už patří do sféry esoteriky( snad víš co myslím :-) ) mívám někdy astrální cesty apod.. :-)

Rampepurno: nachlup tvůj popis sedí- že by? :oops:

Jinak psychika u mě je taky dost poslední dobou jedna hrůza- mám problémy s malou a moc se o ni bojím. Další věc je, že mě trošinku trápí na noze křečák( není ale vidět, jen jedna hrubší žíla je sem tam bolestivě zduřelá, tak asi se mi něco ucpává) A díky všem moc, zajdu určo k dr :kytka:

Vanesanka
Závislačka 3278 příspěvků 20.03.11 18:48

Rampepurno: Ještě dodatek: já tom mám přesně tak jak to popisuješ taky: musím se okamžitě postavit a začít třeba chodit( jdu pro tu sklínku s vodou, ať se ještě „před smrtí napiju“ :oops: :lol: … a honem dělám nějaké rychlé pohyby v domění, že ten hnusnej hrůzostrašnej „stav“ přežiju… Jenomže , jak to udělat, abych se ,jak to na mě přijde nelekala a nepanikařila? Dobrý signál je aspon v tom, že vím, že už to na mě zase jde…horší je , jak to honem „zpracovat“, abych se nebála? Vždycky si dopředu říkám, nebudu se bát, jsem silná, zvládnu to atd…ale prdlačky… :roll: jakmile stav nastane, tak okamžitě panický strach :oops: a jak píšeš - tep bouchá, jak zběsilý a mě svírá smrtelná úzkost nejen o sebe, ale hlavně co bude s moji malou, až mě klepne ta zubatá :oops: Co ti pomáhá na tu paniku? A na to, že víš, že „vzduch bude“ že se neudusíš? Děkuji moc. Každá rada dobrá. :hug:

pampalin
Závislačka 4259 příspěvků 20.03.11 20:39

Tak to je přesný s tou „obrnou“ nebo jakoby ochrnutí. O esoterice nic nevím. Můžeš mi když tak napsat zprávu, o co jde? Díky.

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 21.03.11 12:10

Vanes,
mě to trvalo 2 roky :roll: , než jsem si zvykla na myšlenku, že skutečně ani tentokrát nejspíš nechcípnu …
Pomáhalo mi to říct nahlas, že mi je blbě a mluvit si pro sebe, když jsem byla sama nebo jen s mininem - prostě sama sebe nahlas uklidňovat (no jo, je to tu zas, to bude dobrý, říkat si nějaký básničky, písničky :oops: ) … teď už to tedy nehlásim a moji blízcí už ví, která bije, když z ničeho nic vyvalim oči, vystřelim nahoru a funim :-) vždycky jen počkám, až to nejhorší přejde a pak se k tomu už nevracim a neřešim. Ale to chce fakt čas - silou se to asi neaučit nejde.

P.S.: jak tu holky psaly ohledně štítný žlázy, tak jsem si vzpomněla, že mi vlastně doktorka taky nechávala vyšetřit krev na hormony š.žlázy … nic ale nenašla, takže to fakt se š.žlázou může souviset - nech se vyšetřit, hormony jsou sviňa.

good luck a ať se ti to zas dlouho neobjeví!

Vanesanka
Závislačka 3278 příspěvků 21.03.11 12:29

Rampepurno: díky moc :palec: A zrovna včera mě ten hajzlík „tlačenka do krku“ jak mu říkám :mrgreen: navštívil…myslela jsem , že mě picne, už jsem se viděla v rakvi naložená v naškrobené peřince :mrgreen: :cert: …Ježíííš, to byl záhul…zpanikařila jsem a začala jsem se loučit v duchu s rodinou a poté- co to dočista přešlo jsem se smála jak trdlo :mrgreen: To je fascinující vědět, ten pocit, že stejně neumřu…tak jsem to vzala poprvé v životě dooooost OPTIMISTICKY…já jiná neumím být :mrgreen: Snad to tak zvyknu na furt- optimisticky… To je supér zpráva vědět, že to přejde, že na to neumřu atd…docela se těším k dr…jdu si dokonce kupovat novou podprsenku :mrgreen: …jak já se chystám za ním :mrgreen: a na to EKG :-D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 14:02

Dobrý den,
mám patrně zablokovanou hrudní páteř - mám šílený tlak na hrudi, sevřené hrdlo, mám takové tlaky do krku, blbě se mi dýchá, ale zhluboka nadechnout se můžu, teď jsem z toho měla i chvilkovou úzkost, která naštěstí přešla. Ale je mi od toho zle. K doktorce nechci, protože je to pěkná furie, které je hned se vším hotová. A nevím, zda jet na pohotovost, jestli to je „jen“ bloklá hrudní páteř. Chvílema mám strach, že se udusím.. :oops:

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 23.11.17 14:30

Tak obejdi fůrii a jdi rovnou za specialistou, ne? Já k obvoďačce taky skoro nechodim.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >