Dlouhé vlásky X Oči

336
11.3.04 19:48

Dlouhé vlásky X Oči

:roll:
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s dlouhými vlásky u miminka.
Naše Vendulka už od narození měla spoustu vlásků a dlouhých, dnes jí je 8 apůl měsíce a přední vlásky má až pod nos.
Mám zakázáno (od manžela a babiček) jí ostříhat dřív než jí bude rok.

Tak jí dělám culíčka z ofinky a sponkou přichytím ty krtší ofinové vlásky aby je neměla přes den v očích. Ale znáte to, občas jí něco vykolouzne a má třeba pramínek chvilku v očích.
A já mám strach aby nezačala šilhat.
Nejraději bych jí to ustřihla, i když s tím culíčkem je kouzelná.
Když o tom tak přemýšlím, tak náš starší syn měl taky dlouhou ofinu a oči má v pořádku.

Co si myslíte??? Můžu jí ty vlásky nechat dlouhé?

To mám ale starosti co? :lol:
Děkuji.
Nikol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1089
11.3.04 21:31

Ahoj, ja jsem tedy synovi zastrihavala vlasky uz ve 4 mesícich, nebot mu na jednom miste silene trcely. Schovala jsem si je a dam mu je do alba :-)
Urcite bych se strihani nebala, mne osobne by vlasy v ocich vadily, myslim,ze rusi i soustredenost atd, Jestli ale nejak kazi zrak, bohuzel, nevim…
POkud to Vendulce nebude vadit, tak ji zkus ostrihat, protoze je mozne, ze pozdeji to budes mit s vetsimy protesty (moje sestra by mohla vypravet - ma 15mesicni holcicku a je to boj!!!)
Rozhodnete se s manzelem,urcite to nejak vymyslite:-)
Mej se hezky Theo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
12.3.04 09:14

Zdravím,

dcera má od narození pořádnou kštici a ofina začíná pomalu přesahovat přes oči.
Všichni mi říkají, že do roka žádné stříhání, ale já ji tu ofinku ufiknu. Ptala jsem se mé kadeřnice a ta říkal, že je to pověra.
Quatro+Em

• Citovat
  • Nahlásit
Radina
12.3.04 09:29

Svého syna jsem poprvé stříhala…no, stříhala…prostě jsem mu oholila hlavičku když u byly 2 měsíce. Hodně mu padaly vlásky a on si bez přestání šmejdil rukama po hlavě a ty nalepené vlásky pak cpal do pusy a zvracel. Neviděli jsme jiné řešení a vlasy šly pryč. Je pravda, že vypadal jak po chemoterapii, ale přestal zvracet a vlásky mu pak dorostly. Od té doby mu udržujeme kraťounkého ježka - k nelibosti babiček. Nakonec co, je to naše dítě a jako kluk nestojí o dlouhé vlasy… Zatím :) . U holčiček je to jiné, ale nevidím důvod proč poslouchat babičky a nechávat si zakazovat stříhání vlasů u vlastního miminka, zvlášť když vidíte, jak jim vlásky vadí v očích. Culíček je sice řešení, ale holky, ruku na srdce, pamatujete si jaké to je mít celý den culík? Jak po tom svědí hlava? Myslím, že ani ta lehounká „frotka“ není na miminkovskou hlavičku zrovna lehounká. Nezlobte se na mne, ale já bych stříhala. Vždyť hezky ostříhaná holčička nikdy nepřestane být princeznou

• Citovat
  • Nahlásit
51
12.3.04 09:51

A víte proč se nemají dětem do 1 roka stříhat vlásky? Já to nevěděla, ak dyž tchýně říkala nestříhat!, myslela jsem si, že to má nějaké logické zdůvodnění. Nemá! Je to pověra, říká se, že by pak dítě bylo hloupé. Už máme taky vlásky v očičkách a chystám se je ostříhat. Ať tchýně vidí, že to je pověra. Náš chlapeček je inteligentní už teď, tak nevím, proč by měl najednou zblbnout.
Mějte se krásně!
Kita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
12.3.04 10:21

Ahoj holky,
ja se ptala moji kadeřnice, jestli mi Lucinku bude stříhat. A ona na to, že samozřejmě, ale do roka v žádném případě. Myslela jsem si, že to má nějaký hlubší medicínský důvod a tak jsem se zeptala až později. Prý, když se dětem do roka stříhají vlásky, tak se jim zkracuje život. Všechno to jsou jen pověry a tak bych klidně Lucinku ostříhala, kdyby to bylo nutné. Ta ofinka do očí může být nepříjemná. Jenže ono to u nás není ještě vůbec aktuální, protože má vlásků sice hodně, ale nejsou moc dlouhé a do roka jí do očí stejně nepolezou. Odstříhávala jsem jí jen takové žmolky, které se jí občas na vláskách udělaly. Narodila se s hodně vlásky, ale pak trochu olysala :-( a teď jí dorůstají.
Arina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
12.3.04 11:44

Ahoj Nikky,

docela me prekvapilo, ze ti tu vsichni radi vlasky ostrihat. Pokud davas sve dceri culicek ci sponecku, ci nejlepe oboji, nemusis se vubec niceho bat, zadne silhani ci ocni vada ji nehrozi.

Takze pokud chces, klidne muzes nechat miminku dlouhe vlasky a nemusis je strihat. Zadneho silhani se nemusis bat, pokud nema cele dny vlasy pres oci. Kdyz ji delas culicek, je to naprosto v pohode a vlasky bych ji prozatim nestrihala. S culickem vypadaji holcicky opravdu roztomile, ale tohle je jen a jen tve a manzelovo rozhodnuti a jakkoliv se rozhodnes, bude to spravne. V tomhle nemuzes nic zkazit. Takze povery - nepovery, o oci se bat opravdu nemusis :-).

Hodne stesti Andrea

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
336
15.3.04 22:57

Moc děkuji za všechny odpovědi.

O pověrách jsem slyšela, ale v našem případě jde i o to že se to manželovi a ostatním líbí když má culíčka. A mě taky. :D V roce jí ostříháme, ale jen zastřihneme, protože chceme aby měla dlouhé vlásky.

Ostříhala bych jí jen kdyby to mělo ohrozit její oči.

Takže dokud si nebude sundavat culík a nechá si ho na hlavě, tak jí nechám dlouhé vlásky i ofinu. Ale kdyby časem culíka pořád sundavala a vyloženě ho na hlavičce nechtěla, tak jí tu ofinku ostříhám.
Zatím jí sponky nevadí, má je od mala a asi si na ně už zvykla. :lol:

Jednou na to stříhání stejně dojde. :wink:

Ahoj a díky Nikol a Vendulka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat