Dlouhodobé průjmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.04.18 20:04
Dlouhodobé průjmy

Ahoj holky, mám problém s průjmy. Už pár měsíců nemám stolici v pořádku, mám křeče v podbříšku jako u menstruace a dost mě bolí záda. Chci se zeptat co by to mohlo být a jestli by nestačilo zařadit nějaké jidlo do jídelníčku nebo naopak vyřadit. Děkuji. :oops:

Reklama

Reakce:

Makito
Kecalka 253 příspěvků 13.04.18 20:24

Ahoj, jak často chodíš, objevuje se krev ve stolici?
Může to být alergie nebo nesnášenlivost lepku, mléka,…Zkoušela si vyřadit?

Anonymní  13.04.18 20:30

@Makito
Krev se neobjevuje a chodím 1 denně.. Zkusím vyřadit první lepek a potom mléko a uvidím :)

bublinek
Závislačka 4659 příspěvků 13.04.18 20:33

Manželovi se zjistila intolerance laktozy, trávení se zklidnilo a říkal, že už tolik neprdí, co přešel na bezlaktozové

Makito
Kecalka 253 příspěvků 13.04.18 20:37

Jednou denně je dobře, ale ne jako průjem. Tak to snad nebude taková hrůza. Tipla bych to mléko. Vyřaď mléko, ale zakysané mléčné výrobky by ti neměly dělat problém. Tak za týden by se to mělo projevovat.
Držím pěsti. :hug:

Ruby6
Povídálka 32 příspěvků 13.04.18 20:41

Děkuju mooc snad to bude tím :)

Helileli
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 13.04.18 20:43
@Anonymní píše:
@Makito
Krev se neobjevuje a chodím 1 denně.. Zkusím vyřadit první lepek a potom mléko a uvidím :)

Doporučuju zkusit to obráceně, nejdřív vyřadit laktózu. Do dvou týdnů jednoznačně pocítíš změnu, pokud je to ji. S leskem je to složitější, při celiakii poškozuje sliznici střeva a než se střevo zahojí, trvá to. Navíc bezlaktozove výrobky jsou už celkem snadno k dostání kdežto bezlepkové jsou pořád ještě trochu problém.

Dal to taky může být nějaký cizopasník, to je hned, stačí nepropecene maso.

Aduš8
Kecalka 328 příspěvků 13.04.18 20:51

Nebylo by nejjednodušší si zajít k doktorovi a nejdřív si nechat udělat výtěr? Tak prakticky vyloučíš všechna onemocnění či cizopasníky a můžeš se soustředit na diety.

Ruby6
Povídálka 32 příspěvků 13.04.18 20:59

@Helileli
Dobře tak to takhle udělám. :)
@Aduš8
Chystám se ale až budu mít víc volna než jeden den a to po noční :)

Žena Vlk
Kecalka 464 příspěvků 13.04.18 21:45

A co nějaký stres? To je na chronický průjem také jako dělané.

Ruby6
Povídálka 32 příspěvků 14.04.18 11:52

@Žena Vlk
To mě vůbec nenapadlo :nevim:
Stresu mám teď dost to je pravda ale aby to trvalo tak dlouho?

Žena Vlk
Kecalka 464 příspěvků 14.04.18 22:49

@Ruby6 To může právě trvat hodně, hodně dlouho. I to, co radily přede mnou holky ohledně laktózy apod. je určitě fajn, chce to vzít prostě vylučovací metodou :) Ale pokud máš teď náročné období, skoro bych na to vsadila kecky ;) Držím palce, aby se vše brzy uklidnilo. Na nervy je dobrý například kozlík (někomu může smrdět :-D) nebo třezalka (tam jen bacha, nesnáší se s leckterými léky). :hug:

Benjaminek120
Nováček 5 příspěvků 04.05.18 12:39

Prosim mam dotaz. Male jsou dva mesice a furt ma hodne ridkou stolici. Barva do zluta nekdy lehce do zelena. Mala je plne kojena, na vaze krasne pribira ani prdiky ji netrapi. Je normalni ze ma furt jen ridkou stolici?

Makito
Kecalka 253 příspěvků 04.05.18 21:30

@Benjaminek120 myslím, že to je normální. Moje děti také měli řídkou. Dcerka měla i 5× denně. A zelenou taky. Prospívala dobře. Myslím, že byla tužší až když jsem ji přikrmovala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama