Nekojím a u láhve se vzteká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarusss
Povídálka 27 příspěvků 29.03.18 19:54
Nekojím a u láhve se vzteká

Ahoj holky mam 3 mesicniho chlapecka. Diky mesicnimu bojkotu jsem prisla o mleko. Presli jsme na UM, a po mesici uz se postupne vzteka hodne i u lahve. Odrihnout behem ho nechavam, ani to se mu nelibi. Zadna poloha se mu nelibi. Neviim v cem je problem. Tim ze je ve veku kdy jeste prikrmy nemame si vubec nevim rady jak to mliko do nej dostat. Uz jsem docela zoufala. V 10ti dnech mel diagnostikovan syndrom nadmerne drazdiveho kojence. Jsou s nim problemy opravdu od malicka. Nez se ode me naucil kojit strikali mu sacharozu do pusy aby se zklidnil. V 6 tydnech bojkot ktery jsme vydrzeli mesic nez jsem zjistila ze uz skoro nemam mleko, protoze z jednoho mi odmital pit uplne a z druheho pil 2minuty a hysterak. :( Ma nekdo nejakou radu jak do nej mlicko dostat? Nereknu kdyby od zacatku odmital lahev ale az po mesici? Ne ze by ji odmital, on pije, vypije pulku a hystericky zachvat. Ma savicku z variabilnim prutokem i s dirkama.
Divam se jestli nejsou ucpane treba hrudkana ale nevim. Muze mit 3 mesicni bojkot i s flaskou? :roll:

Dekuji za odpovedi a preji hezke jarni dny

Ukázat recenze z kategorie Kojení a krmení

Reklama

Reakce:

vtipna
Stálice 89 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 20:01

A nestaci mu jen ta pulka flasky? Kolik ma jednu davku? Moje mala ve 3 m nevypila vic jak 90 ml

Puchatka
Kecalka 157 příspěvků 29.03.18 20:12

Maly to delal taky. Pomohlo davat min a casteji a taky vetsi dirka. Normalne jsem nahratou jehlou savicku propichla na vetsi otvor. Neni jedlik doted a kdyz to netece samo, neobtezuje se :)

Janatans
Stálice 76 příspěvků 29.03.18 20:31

Důvodů může být hodně, namátkou mě (podle zkušeností od dvou dětí) napadá:

1. dáváte hodně mlíka a nemá hlad
  2. dáváte často a vyhovovalo by mu jíst po delších intervalech (syn ve 4 měsících jí prakticky po 3,5 až 4 hodinách, jinak zažene největší hlad a pak už nechce pít)
  3. nevhodná teplota mléka - když jí mimčo třeba delší dobu, může mu vadit, že mléko hodně vychladlo
  4. špatná savička - vše se postupně mění, třeba už je na něj ten tok mléka pomalý, naopak musí moc tahat a už ho to nebaví
  5. bolest břicha
  6. potřebuje si odříhnout (syn poslední týden třeba odříhává i třikrát za jídlo, když si neříhne, tak prostě nepije, dřív to nevyžadoval)

Mám doma dost záludného jedlíka, nejvíc se mi osvědčilo pozorovat a postupně měnit to, co nevyhovovalo. Potřeby miminka se rychle mění, kolikrát se člověk nemůže řídit tím, co dříve fungovalo.

Sarusss
Povídálka 27 příspěvků 29.03.18 21:26

No prave ze mi pil asi 150ml… A z niceho nic pije asi 90…tak si rikam jestli prave to nebyl ten spurt kdyz vyzadoval vic mlicka a ted se to zase ustalilo. Zmenili jsme ted i mlicko tak me napadlo jestli ho treba vic nezasyti nebo mu treba nechutna. Ale to by ho podle me plival hned. Meli jsme Nutrilon ProFutura a z toho byl poblinkany stokrat denne on i ja..tak jsme poridili protiblinkaci Nutros a ten ho tak zabetonoval ze nechci Nutrilon ani videt. Nechtela jsem menit znacku kdyz po profuture hezky kakal. Ale ten zahusteny byl peklo. Predevcirem mel tak silenou zacpu, ze ucuraval jak tlacil, kricel jak sirena, 2× jsem utrela krev u dupky a doktorka rekne..to je normalni i tyden nemusi :zed: :cert: to vis ze jo… Tak nam v lekarne poradili ctvrt glycerinoveho cipku. Trubicka, nahrivani, masaz ani hermanek nepomahal. Nakonec to dalsi den vyslo ale dostal teplotu 38.5- v dupce. Cely vcerejsek a dnesek uz teplotu nema. Zatim co ja mam ctyricitky a jak se u toho vzteka tak bych se nejradsi sla povesit :nevim: odrihavat ho necham ale rozciluje se i u odbrknuti i kdyz mu chci dat flasku znova, pritom po ni chňapne, ale ten moment nez zastrcim bryndak je sileny. Je hrozne vznetlivy okamzite, strasne spatne se s nim manipuluje. Ach..dekuji zeny..
Vim ze v tom nejsem sama, ale potrebovala jsem poradit. Zkusim mozna zmenit tu savicku, tok mleka by mel byt ok..dala jsem mu s dirkama pil to pomaleji, dala jsem mu s variabilnim, co tece podle toho jak taha taky problem. Hlavne on je to mimino ktere neni spokojene ani po jidle. Vetsinu dne mrčí, smeje se a v zapeti dostane hysterak..no proste naladovy chlap. Ale extremne. :(

Janatans
Stálice 76 příspěvků 30.03.18 07:43

@Sarusss Podle toho, co píšete, to vypadá, že ho trápí ta zácpa. Myslím, že je pochopitelné, ze moc nepije, pokud má plné bříško a musí pořád tlačit. Syn trpí na zácpy od narození, často tlačil tak moc, že nemohl vůbec pít a pak prostě vyčerpáním usnul. Oni prostě obojí najednou ještě moc nezvládají.

Zkuste před jídlem spíš cvicit nožičkama, pomačkávat bříško, přetáčet přes bok apod. Když tlačí, hodně pomáhá s jídlem třeba deset minut počkat. Hodně se nám osvědčilo v největsích krizích krmit po kratší době, protože toho nepotřeboval vypit tolik, tak se spíš vychytala správná doba.

Jinak syn měl také nejdřív Nutrilon, teď jsme přešli na Hipp Combiotik a je to o dost lepší. I ho víc vypije.

Vím, že je to těžké, ale berte to tak, že ho něco trápí a od vás potřebuje pomoc a podporu. Zkuste ho během jídla v pŕestávce poňuchat, ať ví, že na to není sám. U nás hodně pomohlo i během jídla zpívat, miminka to uklidňuje a za sebe jako cholerika musím říct, že to pomáha i na dospělé. Hned jsem víc v klidu :)

Sarusss
Povídálka 27 příspěvků 30.03.18 11:47

@Janatans on ted po tom novem mlicku kaka hezky a kazdy den zatim, mame Hami ale take jsem se rozhodoval mezi Hami a Hippem. Divala jsem se i na testovani mlicek, a ikdyz testovali UM od 12 mesicu tak zrovna ty dve vysly nejlepe tak verim, ze uz to bude v pohode. Sice ublinkava ale ne tolik jako po klasickem nutrilonu. Takze ho muze palet i zaha tim jak se mu to vraci. Moznosti je strasne moc, a vybrat neco tak aby to vyhovovalo po vsech strankach je narocny. Jako uplne miminko mel strasne koliky, ja uz skoro nic nejedla protoze jsem mela pocit ze mu vadi i to nic co jim. Davame biogaiu a babycalm a je o 50% lepsi nez byl. Rekla bych ze to brisko, kdyz vyjmu tu zacpu ho uz tak moc netrapi. Projecel i 10h denne, bylo to sileny. Ted spise zacina vymyslet. Nevydrzi sam chvili, clovek porad musi s necim sterkat nebo delat blbinky nebo chovat jinak je zle. A uplne nejradsi by se cele dny nosil, to ma totiz rozhled a vse ho zajima. Jenze to bych neudelala uz vubec nic. Uz tak je to narocny.
Dekuji :andel:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama