Do kdy kojit v noci?

mila.dka1
10.8.13 14:16

Do kdy kojit v noci?

Omlouvám se předem, pokud už tato diskuze existuje, ale nenašla jsem…
Malé jsou 4 měsíce, asi před měsícem a půl začala spát celou noc a já ji nechala, resp. když se nevzbudila, tak já taky ne. Jenže za pár dní jsem skoro přišla o mléko :,(. Takže jsem začala v noci opět kojit a je to trochu lepší, ikdyž to už není co to bývalo. Většinou už pořád musím kojit z obou, aby měla dost. A teď k mým dotazům. Zajímalo by mne, jak dlouho musím v noci kojit abych nepřišla o mléko? Ráda bych ji i sebe nechala spát celou noc. A druhý dotaz: Malá sice krásně přibývá, má už 7 kilo /porodní váha 3,66/, počůrané pleny taky má, ale když jí občas zvážím před a po kojení, vypije tak 50-100 ml, což je zlomek toho, co by měla pít, ne? Vím že někdy asi pije víc, vážím ji také jen když mám pocit, že mám mléka ještě míň, ale přesto z toho máme obavy…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3235
10.8.13 14:22

Pokud spali, tak jsem nebudila, dcera spala od 3m celou noc, poslední kojení v 19h, ráno první v 7h. Kojila jsem ji v pohodě do 10m. Kluk se teda budil 1× za noc až do 18m, noční kojení bylo většinou kolem 2h ráno. Taky byl kojený do 10m, pak už nepřibíral, tak jsem dala UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rachel55
10.8.13 14:24

Pokud takhle pekne prospiva, tak bych ji po kojeni a pred vubec nevazila, jenom se nervujes a nemyslim si, ze ubytek mleka by az tak souvisel s nocnim spanim, ono pak uz prsa tak nalita nejsou a mnozstvi mleka se upravuje podle spotreby ditete, pokud spi, takje evidentne spokojena, pokud by jsi se presto bala kvuli ubytku, tak bych si pred spanim odsala

• Nahlásit
  • Citovat
9092
10.8.13 14:26

Já jsem přestala kojit v noci až když měla malá 9 měsíců a na tvorbu mléka to moc nemělo vliv. Ono to bude individuální, nedá se to takhle říct, ne každá žena to má stejně. Pokusila bych se kojit co nejčastěji přes den a uvidíš.

Co se týče toho vážení, vyprdni se na to, to je akorát o nervy. Každé dítě pije jinak, jednou méně, jednou více, podle tabulek se nedá řídit. Já nemám nejmenší tušení, kolik má dítě v jakém věku vypít, prostě jsem kojila jak si malá řekla a vše bylo ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
10.8.13 14:37

@rachel55 No předpokládám, že to bylo tím nočním spaním, ale v té době jsem kojila z prsu max 50 ml a pak bylo sucho, s bídou jsme vytlačily 100 z obou dohromady..

• Nahlásit
  • Citovat
mila.dka1
10.8.13 14:39

@Verca1989 Tak já se řídím takovou tou poučkou, že dítě by za den mělo vypít 1/6 své váhy…tak to malá určitě nemá. Ale je fakt, že se stresuju jen já, malá nikdy hlady nebrečela :oops:
Do devíti měsíců? Doufala jsem, že tu uslyším, že už třeba od 4-5 nemusím :D

• Nahlásit
  • Citovat
26394
10.8.13 14:40

@mila.dka1 pokud přibývá, tak zahoď váhu a koj, jak chce dítě. Taky jsem vážila a pak jsem jednou zvážila dítě poté, co jsem mu dala 200 ml UM a dítě mělo o 90 g víc… Takže od té doby jsem na to prděla ;)
Jinak mně spal syn celou noc od 2 do 6 měsíců. Před spaním jsem odstříkávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 14:42

Měla jsem to stejně, jakmile jsem se snažila v noci nekojit nebo děti spali, mlíko šlo do kopru. Tohle je individuální, někomu laktace vydrží, ať se děje cokoliv, někdo musí kojit v noci, případně třeba hlídat příjem tekutin a dostatečně jíst, aby se laktace udržela :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rachel55
10.8.13 14:43

@mila.dka1 ja kojila do 26 mesicu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
4
10.8.13 14:45

Moje malá má 16 měsíců a pořád kojím :?, v noci minimálně 5×, je to k zbláznění… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
10.8.13 14:47

@mila.dka1 já jsem tak dlouho kojila v noci proto, že malá na to byla spíš zvyklá, než že by měla hlad, asi ji to uklidňovalo, jenže pak už jsem vstávala třeba každou hodinu a to už bylo moc, tak jsem to musela zarazit. Nebylo to o tom, že bych kojila, abych nepřišla o mléko, to je zase něco jiného. Jak jsem psala, každá žena to má jinak, já jsem nikdy neměla problém s tím, že bych přicházela o mléko kvůli tomu, že mi malá spala celou noc…jak už tu píšou holky, můžeš zkusit před spaním odsát a jednou třeba během noci, abys malou nemusela budit a uvidíš, třeba to bude stačit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
10.8.13 14:51
@Milli2012 píše:
Moje malá má 16 měsíců a pořád kojím :?, v noci minimálně 5×, je to k zbláznění… :)

v tomto věku už to bude spíš zvyk, ne? My jsme to měli stejně a musela jsem to malou odnaučit, i když se to neobešlo bez pláče ale už jsem nebyla schopná fungovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15321
10.8.13 14:51
@mila.dka1 píše:
Zajímalo by mne, jak dlouho musím v noci kojit abych nepřišla o mléko? Ráda bych ji i sebe nechala spát celou noc.

Bohužel zjevně patříš k ženám, které kojit v noci musejí tak dlouho, jak dlouho chtějí kojit. Taky jsem to tak měla, u obou dětí - jakákoli pauza v nočním kojení znamenala okamžitý pokles laktace.

Takže… vyspíš se celou noc tehdy, až se rozhodneš, že už Ti postupné ukončení kojení nebude vadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15321
10.8.13 14:53
@Milli2012 píše:
Moje malá má 16 měsíců a pořád kojím :?, v noci minimálně 5×, je to k zbláznění… :)

A co Tě k tomu tedy vede… když „je to k zbláznění“? 8o

Takhle velké dítě se snad kojí z dobrovolného rozhodnutí maminky a měly by to být pro oba příjemné chvilky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.8.13 14:53
@Verca1989 píše:
v tomto věku už to bude spíš zvyk, ne? My jsme to měli stejně a musela jsem to malou odnaučit, i když se to neobešlo bez pláče ale už jsem nebyla schopná fungovat :nevim:

Taky si myslím, přes den je to lepší, vždy když chce prso, zabavím ji nějak jinak, ale v noci to prostě nejde. Kdyby to byl „pouze“ pláč, ale u nás je to neskutečný řev :?. Ale hold už ji to budu muset odnaučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama