Novorozenec a krmení

Lusy22
9.8.13 09:39

Novorozenec a krmeni

Ahoj holky, prosim vas muzete poradit, mam 14 deni holcicku a od vcerejska sem uz zacala dokrmovat sunarem complex. Takze tak 10-15 minut kojim a pak dokrmim podle navodu na krabici, ale dneska mi pila s prsu a vypila 90tku sunaru a za hodinku chtela zase jist, je to normalni, bojim se kdyz ji budu takle davat, tak ji bude bolet brisko, po te hodince je to docela casto, moc vam dekuji za vase odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
9.8.13 09:42

Po sunaru by se měla dodržet pauza cca ty tři hodinky, někdy jsem ale dala dřív, když měl fakt hlad. Po kojení nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
9.8.13 09:46

@Lusy22 tak koj častěji místo přikrmování, to můžeš klidně i po hodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603

Děti jsem kojila vždycky jak si řekly. Takže pokud si řekly po půl hodině, dostaly po půl hodině.
Třetí syn byl první tři týdny napojený na prsu snad co hodinu, byl to jeden nekonečný růstový spurt, ale nakonec skončil, intervaly se začli pozvolna natahovat… Někdy kolem konce šestinedělí jsme se dostali snad na ty 2h odhadem.
Myslím, že pokud má dítě zájemse kojit často, tak bych nedávala dokrm a dávala prso dle potřeby, laktace se tím zvedne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lusy22

@Nainuva No ja prave i kojim protoze mam mliko, ale asi mali nestaci.Pak dokrmuju, ale probudila se mi po hodince a bylo videt ze ma vazne hladik :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Lusy22
9.8.13 09:48

Diky holky.No jen mam strach s toho briska, aby ji netrapilo. K prsu ji muzu davat po pul hodinkach ale stejne ji to stacit nebude, dokonce mi i zacina u prsa brecet

• Nahlásit
  • Citovat
18226
9.8.13 09:49

@Lusy22 A vážně musíš, nebo chceš dokrmovat? Nemůžeš jí dávat třeba každou půl hodinku? Třeba to srovnáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
9.8.13 09:50

@Lusy22 A nemáš spíš břichaboly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lusy22
9.8.13 09:54

@Nainuva Nemyslim ze to bude bricha bol, prdiky jakstaks ma. Myslim ze nemusim dokrmovat, ale strasne pak place, proplakala mi celou noc a vcera kdyz sme nasadily sunar, spala krasne.Az dneska se mi zase probudila po hodince.

• Nahlásit
  • Citovat
24460
9.8.13 09:55

Pokud budeš takhle dokrmovat, tak si myslím, že brzo bude po kojení - záleží, jak moc kojit chceš.
Taky bych tipovala bolení bříška - při sání se jí střívka rozpohybujou a bolí, proto brečí u prsu. Ale sání miminka uklidňuje, proto chce pořád k prsu, nemusí to být přímo jen hlad.

Zkusila bych ji uklidnit nejdřív jinak, třeba zavinout a bílý šum, co dudlík?

A nebo dokrmuj, ale tam jsou fakt potřeba ty pauzy větší a počítala bych s brzkým koncem kojení - možná ne, někdo takhle částečně kojí dlouho, ale ta možnost tu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lusy22
9.8.13 10:00

Ja myslim ze kojit budu porad, asi to udelam tak ze budu kojit normalne a kdyz ji to pak jeste nepostaci budu dokrmovat

• Nahlásit
  • Citovat
31603
9.8.13 10:03
@Lusy22 píše:
Ja myslim ze kojit budu porad, asi to udelam tak ze budu kojit normalne a kdyz ji to pak jeste nepostaci budu dokrmovat

ono jde o to, že dítě s flaškou nemá práci, tudíž ti pak může z prsa pít míň a míň, protože se musí snažit, bude u prsa třeba víc a víc brečet, ty budeš dokrmovat tím pádem víc a víc, až se MM nakonec ztratí úplně, je to celkem běžné, že toto dokrm způsobí. A nebo taky ne, ale to ti dopředu nikdo neřekne, jen to vymizení MM po nasazení dokrmu je poměrně časté

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lusy22
9.8.13 10:15

A to muzu zase prestat nebo ji dat jen kdyz to bude opravdu nutne?

• Nahlásit
  • Citovat
4613
9.8.13 10:20

@Lusy22 Bylo by dobré ji před každým kojením a po kojení zvážit, zjistíš, kolik vypila a pokud to bude dostatečné množství, na příkrmy bych se zatím vykašlala. Stačí to takhle dělat třeba týden a uděláš si představu, kolik je mimčo schopné v určitém časovém úseku vypít. Já takhle vážila nedonošená dvojčata - byl to trochu opruz, ale věděla jsem, že ode mě vypily třeba 20 - 30 ml, takže musím udělat ještě 50 ml příkmu, např., tím pádem jsem měla přehled, kolik toho do sebe dostanou a byla jsem klidnější. Teď mám teda jedno mimčo a plně kojím, sice dost nepravidelně - jak si řekne, ale přibírá krásně, tak příkrmy zatím neřeším a snad ani nebudu muset - kombinace kojení a příkrmů je dost náročná a nevíš, jestli se ti tím malá úplně neodstaví, což by byla škoda, když mlíčko máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lusy22
9.8.13 10:27

@žížal Dekuji,no doktorka povidala ze ma peknou vahu, ale na mali vidim ze ji to nestaci, po kojeni place, cumla si ruky a nez ji dam najist prikmu tak neni klidna a rikam dala sem ji po kojeni prikrm a vypila celou devadesatku.Jen je tam ten strach stoho briska. Hlavni bude ze je najedenena. Nejspis mlicka bude dost, ale slabi

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama