Odstříknuté mléko

1714
9.8.13 11:39

Odstříknuté mléko

Ahoj holky, mám dotaz. Mám 3měsíčního chlapečka plně kojeného a zítra jdeme na svatbu, budu na sobě mít šaty, ve kterých by se hodně špatně kojilo. Tak jsem dnes ráno odstříkla 125ml mléka a dala do lednice, zítra ráno bych chtěla znovu odstříknout aspon 125ml mléka, dát to do lednice vychladit a pak obě mléka smíchat, můžu je smíchat? Poté bych to ve vodní lázni ohřála a dala do termoobalu, abych dopoledne mohla Matyáše nakrmit z lahvičky. Po obědě už se převléknu a budu kojit normálně. Takže mi jde o to, že mléko v lednici bude 24hodin a pak ho budu mít v termoobalu, jestli už to pro to dnešní odstříknuté mléko nebude časový přesah (nebo jak to napsat), jestli už prostě nebude zkažené. Jestli teda to mléko mohu smíchat nebo mám použít každé zvlášť. Snad jsem se vyjádřila dobře. Díky za odpovědi ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
9.8.13 11:43

Mléko by se mělo skladovat maximálně 24h, do té doby zkonzumovat nebo zamrazit, míchat můžeš.
A mlíko starší 24h ještě ohřát a nechat nějakou dobu teplé, to už mi přijde jako solidní množírna na bakterie, nejsem nijak úzkostlivě sterilní typ, ale tohle mi pro tak malé mimino přijde nějak moc.
Osobně bych v lékárně koupila dva malý pytlíčky nutrilonu, v každém je dávka na 120ml vody a udělala mlíko na místě. A pro tebe doporučuju hodně savé prsní vložky, pokud je dítě plně kojené a vynecháš, bude se zřejmě mléko samo spouštět, tak abys na těch šatech neměla dvě apartní mokrá kola :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
9.8.13 11:44

@Lenule15
Smíchat je můžeš, ale obě studené, nikde nepřilévej do mléka z lednice nové odstříkané, jednou jsem to udělala a zdrclo se mi… Z dnešního rána bych do zítřka neschovávala, nemůžeš odstříkat ještě večer a pak ráno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
9.8.13 11:46

@Gladys díky za odpověd, jj, s těma savýma vložkama počítám :) nebo to budu muset ještě celý přehodnotit a obléct si něco jiného :D teoreticky se jedná asi jen o 3-4hodiny, takže když zítra odstříkám cca 150ml, tak by to jedno kojení nahradilo, UM právě kvůli tomuhle dávat nechci, to bych si fakt radši oblékla něco jiného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
9.8.13 11:47

@anairda večer to zkusím, ale ten můj hltoun mi vždycky vysaje obě prsa, takže to budu muset nějak zkombinovat, když mu dneska večer dám to odstříknuté mléko z rána, tak by to šlo udělat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
9.8.13 11:49

@Lenule15
dobrý nápad :palec: vypadá to (nevím tedy kde žiješ) že zítra nebude už takové vedro, tak se ti s mlíčkem snad pár hodin nic nestane..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
9.8.13 11:50
@Lenule15 píše:
Ahoj holky, mám dotaz. Mám 3měsíčního chlapečka plně kojeného a zítra jdeme na svatbu, budu na sobě mít šaty, ve kterých by se hodně špatně kojilo. Tak jsem dnes ráno odstříkla 125ml mléka a dala do lednice, zítra ráno bych chtěla znovu odstříknout aspon 125ml mléka, dát to do lednice vychladit a pak obě mléka smíchat, můžu je smíchat? Poté bych to ve vodní lázni ohřála a dala do termoobalu, abych dopoledne mohla Matyáše nakrmit z lahvičky. Po obědě už se převléknu a budu kojit normálně. Takže mi jde o to, že mléko v lednici bude 24hodin a pak ho budu mít v termoobalu, jestli už to pro to dnešní odstříknuté mléko nebude časový přesah (nebo jak to napsat), jestli už prostě nebude zkažené. Jestli teda to mléko mohu smíchat nebo mám použít každé zvlášť. Snad jsem se vyjádřila dobře. Díky za odpovědi ;-)

Mléko se musí ohřát těsně před konzumací, jinak si zaděláváš na pěkný problém u mimi… a jak psaly holky, do 24 hod se musí mléko zkonzumovat nebo zamrazit. Na svatbě Ti určitě dají do mističky vařící vodu, ve které flašku s mlíkem ohřeješ ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
9.8.13 11:53

@Micudka77 nikdy jsem právě tohle nedělala, takže mléko převézt z lednice a nechat si ho ohřát až tam, díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
9.8.13 11:56
@Lenule15 píše:
@Micudka77 nikdy jsem právě tohle nedělala, takže mléko převézt z lednice a nechat si ho ohřát až tam, díky moc :)

Já to dělám už skoro sedm měsíců :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71481

@Lenule15 No a je dítko zvyklé pít z lahve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714

@j.a.n.i1 jj, to je, dávala jsem mu fenyklový čaj, takže to nebude problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
9.8.13 12:17

@Lenule15 mateřské mléko může být podle nových studií bezproblémové v lednici i 92 hodin - slívat se pro to jedno použití může (já v práci odsávám 3× - mám dvanáctky a mléko normálně slívám teplé do studeného, stejně tak jsem dělala rok, když jsem odsávala synovi kamarádky přímo do mrazáku). Mléko ani ohřívat nemusíš, může se podat studené, pokud to prckovi vadit nebude. Větší problém bych viděla v lahvi, syn nám taky na test učící savičku bral a když došlo na věc, tak plival a neexistovalo, takže pije z hrníčku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
9.8.13 12:20

@Lili5 no tak to čumím, je fakt, že jsem na netu nehledala, takže jsem si byla jistá těma 24hodinama. I když je fakt, že někdo mi říkal, že vydrží v lednici i 48hodin, ale nvm, jestli to riskovat. To že se může podávat i studené, no nejsem si jistá, jestli by ho pil :D ale nemusela bych řešit zase to ohřívání, budu to muset všechno dneska vyzkoušet. Jinak lahvička mu fakt nedělá problém, takže ta je v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
9.8.13 12:25

@Lenule15 obecná doporučení jsou 48 hod. - ale v materiálech pro LP (jsem lakt. poradkyně) se vyskytla tato studie. Jde o to, že mm má protilátky proti nemocem lidí - není tak snadno napadnutelné jako mléko krav. Rizika jsou minimální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
9.8.13 12:42

@Lenule15 všechno můžeš, já se teda přenášení už ohřátého mléka bála a dávala jsem UM.

Ale na druhou stranu… V porodnici mi říkali 24 hodin v pokojové teplotě. V lednici i 3 dny.

Když jsem s tím mlékem dělala něco nestandardního, třeba mi zůstalo stát na lince, ochutnala jsem ho a když nebylo divné tak jsem ho podávala (bohužel jsem musela chutnat, smrdělo vždycky). Jo a zmražené bylo nahořklé vždycky.

Na druhou stranu jsem si párkrát vzala z mrazáku mléko, ono se roztavilo a pak jsem ho jen dopřihřála ve vodní lázni - tu najdeš všude.

Termoobal ti x hodin teplotu neudrží - když teď dávám příkrmy. V 10 hodin ho přehřeju, že vaří a ve 13 hodin je akorát, později už je vlažný až studený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama