Do kdy může být nemocenská v těhotenství

16.9.19 18:40

Do kdy může být nemocenská v těhotenství

Hezký den :) chtěla bych se jen zeptat. Pracuji jako prodavačka v obchodě, jsem ve 4 měsíci. Smlouvu mám na 3 měsíce, tedy do 30.11,jsem ve zkušební době. V práci jsem ještě stále neřekla že jsem těhotná, protože kdybych to řekla ihned mě propustí. Na mateřskou nárok mít nebudu protože bych musela ještě do půlky pracovat a to mi smlouvu určitě neprodlouží. Doktor mí nabídl nemocenskou, ale chtěla bych se zeptat do kdy se bývá v těhotenství na nemocenské? Nemohla bych si dovolit být bez peněz. Predem děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12512
16.9.19 18:44

Na nemocenské můžeš být do konce šestinedělí potom si požádáš o rodičák. Akorát musíš doktorovi říct, že nemáš nárok na mateřskou, aby ti tu neschopenku neukončil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6949
16.9.19 18:45
@Kriss Tina píše:
Na nemocenské můžeš být do konce šestinedělí potom si požádáš o rodičák. Akorát musíš doktorovi říct, že nemáš nárok na mateřskou, aby ti tu neschopenku neukončil.

Je potřeba doložit potvrzení z OSSZ, že nemá nárok na PPM, aby tu neschopenku doktor neukončil 6 týdnů před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
16.9.19 19:45

Kdy ti konci zkusebka? Ve zkusebce tě můžou propustit i když jsi na nemocenské co já vím.. Takže když už snaž se vydržet do konce zkusebky..pak budeš na nemocenské až do konce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 16:57

@Eame dobře. Takže kdybych šla už teď na nemocenskou a oni by mě propustili, tak nebudu moc být až do toho porodu na nemocenske?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6949
22.9.19 17:01

@Lucielask Můžeš být dál na nemocenské pokud tě na ni doktor nechá, buď do nástupu na PPM nebo do konce šestinedělí, pokud doložíš potvrzení, že na PPM nemáš nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama