Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
jen pro zajímavost bych to chtěla vědět, jak to v naší zemi je, víte někdo?
narazila jsem na článek, že se může dělat interrupce po celých 9 měsíců (jen v určitých případech)
děkuji
Miniinterupce do 8 tt, interupce do 12 tt, potom je vyvolání porodu z důvodu VVV do 24 tt. Potom už to tuším legálně nejde? ![]()
Já mám dojem, že je to takhle, od 24. týdne se nejedná už o potrat ale o předčasný porod a miminku se musí poskytnout péče k udržení při životě.
delice píše:
Já mám dojem, že je to takhle, od 24. týdne se nejedná už o potrat ale o předčasný porod a miminku se musí poskytnout péče k udržení při životě.
Taky myslím, že je to takhle. I logicky-spousta holek chodí na odběr plodovky až kolem 20.tt… ![]()
podle mě se po 24tt dá porod vyvolat jen v případě úmrtí miminka a nebo pokud stav ohrožuje matku či dítě na životě, ale nejedná se o potrat ale o porod a lékaři musí udělat vše proto aby to oba přežili
merett píše:
podle mě se po 24tt dá porod vyvolat jen v případě úmrtí miminka a nebo pokud stav ohrožuje matku či dítě na životě, ale nejedná se o potrat ale o porod a lékaři musí udělat vše proto aby to oba přežili
Já bych řekla, že v případě předčasného porodu, tj. po 24.tt, jde výrazně nedonošené dítě císařem, vaginální porod ho může ještě zabít, stejně tak, jako často zemře dítě při ukončení pro vvv před 24.tt. Někde jsem četla, že do 28.tt se dělá císař, pak se nechá rodit „normálně“, ale jak je to v praxi nevím.
Ale na Rodině byl příběh paní, které u dítěte zjistili Edwardsův syndrom a ona se rozhodla potrat nepodstoupit a dítě donosit, a té nabízeli prý vyvolání i po 24.tt
Ale to tak nějak celkově nemohli zkousnout, že paní si dítě nechá, ono pak někdy ve 27.tt zemřelo v bříšku.
Ahoj tak mě dělali interupci v 16 tt-přestalo nám
a štěstí v neštěstí bylo že růst malého se zastavil někdy ve 12tt - naštěstí jsem žádnou infekci ani jiné komplikace neměla. A za 14 měsíců se mi narodila zdravá lumpice ![]()
Ahoj Jadvi, proč přemýšlíš o tomhle? Pochopila jsem teda diskuzi trochu jinak než holky a to tak, že se ptáš na to jak se děloha čistí, když o mimi přijdeš, nevím jestli se nepletu, ale na tohle je fakt lepší nemyslet a říkat si, že to určitě dobře dopadne.