do kdy vyvařovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 11.01.10 12:33
do kdy vyvařovat

Ahoj maminky! Chtěla jsem se zeptat! Mám kluka, bude mu 5 měsíců a chtěla bych mu začít dávat kojeneckou vodu v hrnečku s pítkem a nevím, jestli ho mám vyvařit, nebo jestli stačí umýt v horké vodě! Dudlíky už taky nevyvařujeme. Do kdy vyvařujete vy??? Díky za rady a zkušenosti! :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.01.10 12:42

Ahoj já vyvařuju ještě teď (malému budou 2 roky)… :) 2× týdně večer vyvařím - jinak myju horkou vodou…

levi
Závislačka 3317 příspěvků 11.01.10 12:45

Do půl roku( u staršího) jsem vyvařovala, potom už jen tak 2× do týdne flašku po kaši nebo když měl mlíko do flašky, po šťávě tak 1× týdně a hrníčky jsem jenom myla horkou vodou.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 11.01.10 12:47

ja vyvruji flasticky a dudlicky kazdej den, coz je trosku v rozporu s tim, ze hracky nevyvaruju vubec…

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 11.01.10 12:52

Teda holky, vy jste vzorný. Já jsem dudlíky vyvařovala tak jednou za 3/4 roku a flašky asi 2× za celou dobu, co je Matyáš používal.
No, přežil a imunitu má docela dobrou :-)

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 11.01.10 12:52

Podle mě nemá cenu vyvařovat pro dítě, které leze a strká do pusy všechno, co mu do ruky přijde.
Já jsem nevyvařovala nikdy (do půl roku byl plně kojený) a ani jsem mu vodu nepřevařovala. Lahve atd. jsem buď vymyla v horké vodě nebo strčila do myčky.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 11.01.10 12:53

… ehm, dudlíky ne jednou za 3/4 roku, ale jednou za 1/4 roku. Ale i tak jsem tady koukám velká ostuda :oops: :-D

Kathula 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.10 12:59

Taky uz vic jak 2 mesice nevyvaruju, i kdyz jsem to nikdy moc neprehanela.
Flasky jsme moc nepouzivali, byl plne kojeny do 6ti mesicu a dudle jen sem tam. Pak se zacal plazit, vsechno cuca a uz to tim padem pro me nema smysl, kdyz ocuca plno jinych veci.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 11.01.10 13:04

no smysl vyvarovani neni podle me v tom, udrzet to sterilni, ale jednou za cas pozabijet to, co na tom predmetu zije. Bohuzel plasty jsou velmi nachylne na kolonizaci ruznejma breberama (narozdil treba od prsa). Pravdepodobnost, ze bude nejakej humus zit na dudliku, kterej dite celej den dudla, je mnohokrat vyssi, nez ze bude na podlaze nebo nabytku.
Znam 2 pripady z okoli, kdy dite melo z nevyvareneho dudlicku moucnivku.

nicmene uhznavam, ze bych ty hracky alespon jednou za cas mohla hodit do sterilizacniho roztoku, jenze kdyz on ten humus obvykle natece dovnitr a tak blbe se to susi.......

ale abyste nem,ysleli, prestala jsem prevarovat kojovodu

drevina
Kecalka 122 příspěvků 11.01.10 13:07

taky se pridavam k Evikk, já taky nevyvařuju, jenom umyju v teplé vodě. Dudlík jsem vyvařila před prvním použitím. Zatím je Evinka plně kojená, tak lahviču nepoužívám. ale taky bych to neřešila, brácha jí do postýlky strčí klidně i svou pantofli a než na to přijdu tak je celá oslintaná! Filipovi jsem taky nic nevyvařovala a nemocný nikdy nebyl… ať si hezky zvykají :palec:

Laya
Kelišová 6490 příspěvků 11.01.10 13:09

Taky vyvařím teď už jen občas, když už mi ty lahvičky a dudlíky přijdou moc dlouho nevyvařený. Já zase dávám normální vodu z kouhoutku, teda převařenou, poté co dělali ten test balený vody…

levi
Závislačka 3317 příspěvků 11.01.10 13:13

Taky používáme vodu z kohoutku. S tím vyvařováním myslím, že je něco jiného u flašky po vodě a něco jiného u flašky po mlíku. Když třeba u Vojty krmil v noci manžel, když jsem nebyla doma, a nechal flašku do druhého dne v posteli, tak to tak smrdělo, že ani horká voda moc nepomohla, takže to pak myslím má smysl vyvařovat.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 11.01.10 13:17

Ja jsem chtela davat vodu z kohoutku od pul roku,ale honzik v poradne psal, ze kojovoda se ma davat do 12m a do 4-5m prevarovat (pak uz to nema smysl z vyse uvedenych duvodu - olizou kde co).

mame sice v kohoutku skoro kojeneckou - limity dusicnanu splnuje o fous, ale je desne tvrda, nevim, nechci radeji nic zkazit.
Voda z kohoutku neni automaticky kojenecka.Zjistete si na vodarnach slozeni a kdyz uz prdite na obsah rozpustenych mineralu, tak alespon ty dusicnany hlidejte - nechtete si prece dite chronicky vnitrne dusit.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 11.01.10 13:33

me prijde vyvarovani zbytecny kdyz mam doma tri nevyvarovany psy :lol:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22887 příspěvků 11.01.10 13:37
mikitaa píše:
me prijde vyvarovani zbytecny kdyz mam doma tri nevyvarovany psy :lol:

my zas dvě nevyvařený kočky a 3 potkany, snad jen rybičky že bych uvařila :D
Já flašku používám zatím minimálně, jenom v mojí nepřítomnosti a tudíž nemožnosti kojení, takže před použitím a pak před každým dalším jsem prolila vroucí vodou. Dudlík každý večer opláchnu pod teplou vodou z kohoutku a jednou začas když si vzpomenu tak vyvařím…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >