Do krve rozedřené paty dítěte - uznají reklamaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jitulasek
Nováček 6 příspěvků 09.06.19 21:24
Do krve rozedřené nohy dítěte od bot- uznají reklamaci?

Před třemi dny jsem synovi koupila ve specializované dětské obuvi kožené sandále Medico za téměř 900,– Kč - domnívala jsem se, že budou kvalitní, zkoušel si je pod dohledem zkušené prodavačky a mě. Po dvou dnech nošení má zezadu na kotníku krvavé šrámy i ponožky celé od krve - nepomáhá tedy ani nošení s ponožkami, bolí ho to, boty vůbec nechce na nohu… Sahala jsem na ten okraj a opravdu pod vnější vrstvou je velmi ostrá hrana - bohužel jsem si toho v obchodě nevšimla. Zítra chci jít boty reklamovat. Máte někdo podobnou zkušenost? Je to důvod k uznání reklamace? Doufám, že ano - jestli ne, tak mě asi trefí, protože tak jako tak budu muset jít koupit další sandály, protože ve 30st nemůže mít celoročky:-( Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Qadra
Kecalka 389 příspěvků 09.06.19 21:27

No nevím zda je to důvod reklamace.To by pak mohl vracet boty každý, kdo by měl šetření u patu či puchýř. Ale zkuste to.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 09.06.19 21:28

Tak ono to může být, pokud je tam opravdu ostrá hrana, ale ono stejně to pošlou na reklamaci výrobci, a mají na to 30 dní, takže asi koupit stejně budeš muset další sandále.

Billi
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 09.06.19 21:29

Nám neuznali a musela jsem koupit jiné. Měl rozedřené paty i kotníky. Taky kožené a tehdy snad ještě Santé. Odnesly to i malíčky. Měly tam švy a ty ho dřely.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 09.06.19 21:48

My měli štěstí, že jeden opatek byl vyšší a jeden nižší. Díky tomu, že boty nebyly stejné, reklamaci uznali. Ale peníze vrátili až po skončení reklamace, která trvala cca měsíc. Takže jsem stejně musela kupovat nové boty a jen trnula, aby reklamaci uznali.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66487 příspěvků 09.06.19 21:49

@jitulasek No, asi takhle, pokud by ji tam jine pary nemely, tak to muze byt výrobní vada, ale jinak je to proste vlastnost a pravdepodobne to neuznaji.

jitulasek
Nováček 6 příspěvků 09.06.19 22:19

Ach jo, to tedy nevypadá moc nadějně. Kolikrát už jsem si říkala - má tedy vůbec cenu kupovat boty za litr (většinou i víc) v dětské obuvi, když tu službu vůbec neudělají?? Ale nakonec vždycky (krom letošních zimních) skončím v nějaké speciálce, protože bych měla výčitky svědomí, že chci šetřit na zdraví svého dítěte… A stejně má odmalička ploché nohy a musí nosit vložky - ortoped mi říkal, že hlavně musí mít pevnou patu, nějaká Žirafka ho vůbec netankovala. Takže asi začnu kupovat boty ve sportu za poloviční cenu, protože tohle fakt ztrácí smysl.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 09.06.19 22:27
@jitulasek píše:
Ach jo, to tedy nevypadá moc nadějně. Kolikrát už jsem si říkala - má tedy vůbec cenu kupovat boty za litr (většinou i víc) v dětské obuvi, když tu službu vůbec neudělají?? Ale nakonec vždycky (krom letošních zimních) skončím v nějaké speciálce, protože bych měla výčitky svědomí, že chci šetřit na zdraví svého dítěte… A stejně má odmalička ploché nohy a musí nosit vložky - ortoped mi říkal, že hlavně musí mít pevnou patu, nějaká Žirafka ho vůbec netankovala. Takže asi začnu kupovat boty ve sportu za poloviční cenu, protože tohle fakt ztrácí smysl.

Kolik je synovi?

jitulasek
Nováček 6 příspěvků 09.06.19 22:30

3 a půl

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 09.06.19 22:35
@jitulasek píše:
3 a půl

to nevím jesttli bych dala vložky, raději bych taky zkusila fyzioterapii. Dceři jsou tři roky a nemá uplně vyvinutou klenbu, ale na tříleté prohlídce říkala doktrorka že na svůj věk ok a to v botě nikdy žadnou klenbu neměla, kupují boty bez klenby. Dost jsem četla o botech, obutí a tak. a ono prý vložka tu klenbu nevytvoří, ona se klenba vytvoří posilováním svalů správně, nechci tady doporučovat barefoot, už to tak začíná znít…ten já vůbec nepreferují, spíše něco mezi tím. chůze boso po zahradě je super na vytvoření klenby. Já bych osobně nedala ve 3,5 letech vložku ortopedickou. Zkusila bych to jinak. Noha se vytváři až do 5-7 let. I tak mi to potvrdila dětská lékařka.

DeeDee.518
Kecalka 264 příspěvků 09.06.19 22:59

Bude záležet na technikovi. Pokud by se šlo čistě podle pravidel, nejspíš by to neuznali. Ona na tom není vada vlastně žádná, že? Prostě tento typ boty nesedí na synovy nožky. Ale boty jako takové jsou vyrobeny ok. To nebude dostatečný důvod k uznání. Takový by nastal, kdyby byla bota špatně slepená a rozpadla se, nebo kdyby se pásek utrhl a bylo jasné, že nejde o klasické opotřebení nošením. Nám jednou v předchozí práci přišel pán reklamovat boty. Úplně prošlapané. Neprošlo to, protože to, že pán neumí chodit (tj. že má paty stočené dovnitř) není chyba boty a bylo to uzavřeno tím, že jde o normální opotřebení nošením.

Ale zkuste to. Jsou firmy, které uznají i to, co by nemusely, protože nechtějí přijít o zákazníky.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 10.06.19 10:06

Kup barefoot, nic ho odirat nebude. Dcera nosi odmalicka, byly jsme ted na petilete prohlidce a klenba ok.

hanicka182
Povídálka 46 příspěvků 10.06.19 10:45

Podle mě to není důvod k reklamaci. S tím snad musí počítat každý, že boty je potřeba rozchodit, i u malého dítěte :nevim: prostě ať chvíli nosí obuv, která je mu pohodlná a pak je opět vzít na nohy. Nevidím na tom žádný hrozný problém

jjanekk
Závislačka 2601 příspěvků 10.06.19 10:53

Tak mu zalep ty paty. Klidně i preventivně. Bota změkne a noha si na ní zvykne. Já mám olepené vždycky obě nohy, když mám nové boty.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 10.06.19 16:58

@Lenca27 Barefoot jsou super, ale ne do města na rovné chodníky. Na zahradu, do přírody - ano, ale na chodníky ne. Není to z mé hlavy, je to názor jak ortopedů, tak i prodavaček v barefoot obuvi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama