Doba určitá a pak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

velunaaa
Povídálka 20 příspěvků 16.09.13 10:35
Doba určitá a pak?

Ahojte, chci se zeptat..rodit snad budu každym dnem..smlouvu jsem měla na dobu určitou teďka do konce září. Nárok na mateřskou mam (vejdu se do té ochranné lhůty). Moje otázka zní, teďka od 1. října jsem teda vlastně nezaměstnaná pobírající mateřskou mam se někde nahlásit (prácák nebo sociálka??), nebo stačí když na sociálku půjdu až v lednu žádat o rodičák, když mi teďka mateřská chodí??

Reklama

Reakce:

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 16.09.13 10:51

Nastup na materskou - 6-8 tydnu pred porodem. papir dostanes u gynekologa a das ho ve firme ucetni… po skonceni materske pujdes na odbor soc.pece na UP a tam si zazadas o rodicovsky prispevek… taky jsem to tak mela s tou dobou urcitou a ochrannou lhutou…

velunaaa
Povídálka 20 příspěvků 16.09.13 10:55

@evulkanov jo to mě už i mateřská jednou a půlkrát přišla o to zažádáno mam.. šlo mi o to že jsem vlastně teďka od října jakože nezaměstnaná, tak jestli to mam někde hlásit…ale co píšeš tak chápu, že to neřešit a jít prostě až pak žádat o rodičák

Silwinka87
Generální žvanilka 22199 příspěvků 16.09.13 10:55
@velunaaa píše:
Ahojte, chci se zeptat..rodit snad budu každym dnem..smlouvu jsem měla na dobu určitou teďka do konce září. Nárok na mateřskou mam (vejdu se do té ochranné lhůty). Moje otázka zní, teďka od 1. října jsem teda vlastně nezaměstnaná pobírající mateřskou mam se někde nahlásit (prácák nebo sociálka??), nebo stačí když na sociálku půjdu až v lednu žádat o rodičák, když mi teďka mateřská chodí??

A kolikátého máš termín? Ty už snad musíš být i na mateřské, když píšeš, že rodit budeš každým dnem..Na mateřskou se chodí 6-8 týdnů před termínem porodu..

Silwinka87
Generální žvanilka 22199 příspěvků 16.09.13 10:56
@velunaaa píše:
@evulkanov jo to mě už i mateřská jednou a půlkrát přišla o to zažádáno mam.. šlo mi o to že jsem vlastně teďka od října jakože nezaměstnaná, tak jestli to mam někde hlásit…ale co píšeš tak chápu, že to neřešit a jít prostě až pak žádat o rodičák

Aha..Tak to nikam chodit nemusíš..Teďka už jsi oficiálně na mateřské..Sociálka o tobě ví..

velunaaa
Povídálka 20 příspěvků 16.09.13 11:17

Asi jsem to blbě napsala.. ale super, jsem ráda, že už teda nikam nemusim :mrgreen: díky za reakce

Silwinka87
Generální žvanilka 22199 příspěvků 16.09.13 11:18
@velunaaa píše:
Asi jsem to blbě napsala.. ale super, jsem ráda, že už teda nikam nemusim :mrgreen: díky za reakce

Není zač..Ať všechno dobře dopadne.. :hug: :kytka:

velunaaa
Povídálka 20 příspěvků 16.09.13 11:23

Děkuji :hug: už aby to bylo, ty poslední dny očekávání jsou hrozný..

Silwinka87
Generální žvanilka 22199 příspěvků 16.09.13 12:38
@velunaaa píše:
Děkuji :hug: už aby to bylo, ty poslední dny očekávání jsou hrozný..

Já to znám..Jsem si myslela, že se zblázním..Pak už jsem neměla ani strach z porodu, to už jsem si jen říkala, ať už je to venku :lol:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 16.09.13 15:00

Já bych nahlasila zdravotní pojišťovně, že skončil pracovní poměr a že jsem na mateřské.

Silwinka87
Generální žvanilka 22199 příspěvků 16.09.13 15:23
@Raduš.ka44 píše:
Já bych nahlasila zdravotní pojišťovně, že skončil pracovní poměr a že jsem na mateřské.

A ty jsi byla hlásit, že jsi na mateřské? To je úplně zbytečné..Je to nahlášené na sociálce..

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 19.09.13 09:00
@Silwinka87 píše:
A ty jsi byla hlásit, že jsi na mateřské? To je úplně zbytečné..Je to nahlášené na sociálce..

Já byla stále zamestnana, ale telefonicky jsem si ověřovala každou změnu. Sama paní za přepážkou mi řekla, že je to lepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Petra Paroubková se chce seznámit: Jsem momentálně hodně postižená sexy mozkem!

Televizní reportérka Zpráv na Primě Karolína Hošek se na svém facebookovém... číst dále >

Tumáš, Angelo! Trump měl po ní mrsknout bonbony, Macronovi vytkl terorismus

Po nedávném summitu G7 v Kanadě svět obletěla fotografie, na které to prý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Reklama