Dobrovolně bezdětná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 01.04.19 12:09
Dobrovolně bezdětná?

Ahoj všem,

ani nevím jak začít. Letos mi bylo 29 let a už delší dobu přemýšlím nad dítětem. Jenže problém je v tom, že se na něj stále necítím. Děti mám ráda, dokonce s nimi dost často pracuji, všichni sourozenci už mají dáávno děti, moje kamarádky atd. Jenže já stále nemám pocit, že mi pořád netikají biologické hodiny, víte jak to myslím…že prostě najednou nemám ten pocit, že si řeknu ano, teď to dítě chci a dost nad tím přemýšlím a přijdu si prostě…no divná :lol: Nevím jestli to vysvětluji dost dobře, člověk když to čte, určitě si řekne: tak když tě to štve, tak si to dítě udělej, co řešíš. Jenže furt to není takový, že si řeknu ano, teď budeme mít dítě. Mám přítele už dlouhodobě, klidnej vztah, tím to nebude. Já jsem docela ambiciozní, přemýšlím, že si dodělám doktorát, spousta lidí by mě označila za kariéristku. Tak si říkám, jestli v mém věku vůbec nějaká změna a tikání biologických hodin vůbec někdy nastane?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Sasanka jarní
Kecalka 390 příspěvků 01.04.19 12:12

Úplně nevim, co řešís, prostě ještě nechceš, tak šup na doktorát! :kytka:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 01.04.19 12:12

Máš na dítě spoustu času klidně ho můžeš mít za 10 let :nevim: prostě až se na to budeš cítit

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26617 příspěvků 01.04.19 12:13

@SarinkaSar1 Těžko říct :nevim:

Kamarádce je 36 a děti nemá a ASI ani neplánuje… žádná kariéristka to fakt neni.

Dneska dítě není povinnost… nicméně jste a to dva. Promluv si s partnerem, jak on to s potenciálními dětmi má? Chce, nechce… :think:

Banane18
Kecalka 110 příspěvků 01.04.19 12:19

@SarinkaSar1
Jestli se na to necítíš tak to prostě nech.
Moje teta nejdřív taky nechtěla nakonec změnila názor ve 33 letech a šup má chlapečka :srdce: .
Do ničeho se nenuť,mít dítě není povinnost.Samozřejmě bych si na tvém místě promluvila s přítelem aby věděl na čem je :)

Martha03
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 01.04.19 12:22

Já nemám biologické hodiny ani teď a to mám 5ti měsíční dítě. Děti jsem nechtěla. Manžel ano. Takže jsme udělali kompromis a dítě máme, ale jen proto, že jsme spolu už hodně dlouho a vím, že nás dokáže zabezpečit a je chapavy k tomu co obnáší péče o dítě. Je mi 32 a necítím se na druhe stejně jako na to první. Ale jak se ti to narodí, budeš ho milovat nade vše. Jde spíš o to jestli chceš být samostatná jednotka nebo mít dítě. Ambice budeš muset dát na chvíli stranou, ze začátku je to jen o dítěti. Samozřejmě záleží na tom jaké to dítě bude, moje je náročné. Já měla spíš největší problém v tom, že jsem chtěla manžela sobecky jen pro sebe a zároveň jsem nechtěla přijít o svůj dosavadní bezdetny život,. Dítě všechno změní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 12:27

@SarinkaSar1 ja se taky nemohla rozhybat, ale nechtela jsem rodit po 30-ce. Tak jsme se zacali snazit v mych 29 a jak to skoro rok neslo, tak jsem na to zmenila nazor a chtela to pak strasne moc. Otehotnela jsem a byla jsem stastna, manzel taky. Ted cekame druhe, pocity mam pbdobne, strach. To k tomu patri. Ja bych se radeji rozhybala driv nez pozdeji, pokud vite, ze deti chcete. Zda to hned pujde, nevis.

brisco
Závislačka 3425 příspěvků 01.04.19 12:39
@SarinkaSar1 píše:
Ahoj všem,ani nevím jak začít. Letos mi bylo 29 let a už delší dobu přemýšlím nad dítětem. Jenže problém je v tom, že se na něj stále necítím. Děti mám ráda, dokonce s nimi dost často pracuji, všichni sourozenci už mají dáávno děti, moje kamarádky atd. Jenže já stále nemám pocit, že mi pořád netikají biologické hodiny, víte jak to myslím…že prostě najednou nemám ten pocit, že si řeknu ano, teď to dítě chci a dost nad tím přemýšlím a přijdu si prostě…no divná :lol: Nevím jestli to vysvětluji dost dobře, člověk když to čte, určitě si řekne: tak když tě to štve, tak si to dítě udělej, co řešíš. Jenže furt to není takový, že si řeknu ano, teď budeme mít dítě. Mám přítele už dlouhodobě, klidnej vztah, tím to nebude. Já jsem docela ambiciozní, přemýšlím, že si dodělám doktorát, spousta lidí by mě označila za kariéristku. Tak si říkám, jestli v mém věku vůbec nějaká změna a tikání biologických hodin vůbec někdy nastane?

Myslím, že bilogické hodiny a vztah k práci spolu nesouvisí. V dnešní době se dá dělat obojí. Ale doktorát skoro ve třiceti mi teda příjde pozdě. :think: To už by se mi asi nechtělo, učit se na zkoušky atd. Naštěstí jsem si ho udělala hned po VŠ.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 01.04.19 12:43

Většina mých přátel děti nemá a nechce, jedna kamarádka má za sebou sterilizaci a druhá se na ni chystá. Považuju to za úplně stejně normální, jako to, že já dítě mám. Každého věc. Není to povinnost, není potřeba se do toho nutit.

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 01.04.19 12:52

@Lily Evans ahoj. Nevis nejake podrobnosti te sterilizace? Musi se splnovat nejake podminky? Vis je mi 39 a mame dve deti. Dalsi nechceme a nechci brat antikoncepci.

Martha03
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 01.04.19 12:54
@Citronkalekninka píše:
@Lily Evans ahoj. Nevis nejake podrobnosti te sterilizace? Musi se splnovat nejake podminky? Vis je mi 39 a mame dve deti. Dalsi nechceme a nechci brat antikoncepci.

Ahoj. Já už se o to také zajímala až budeme mít druhé, take do toho půjdu z podobných důvodu.
 https://www.reprofit.cz/…lizace-zeny/

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 01.04.19 12:57

@Citronkalekninka vím, že jí dali 14 dní na rozmyšlenou a měli spoustu keců, ale jí je třicet a děti žádné nemá, tak jí to dávali sežrat, ale jinak nic zvláštního pokud vím.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18500 příspěvků 01.04.19 13:00

@SarinkaSar1 a z jakého důvodu to řešíš? Máš strach, že až hodiny zabijí, už to nemusí vyjít? Ano, tohle riziko tu je :think: Pak si vyjasni, jak moc by tě (partnera) bolelo zůstat bezdětní :nevim:
Z mého pohledu je žena věkově limitována co do rozmnožování víc než co se týče doktorátu. Takže já bych ve skoro třiceti neriskovala. Na druhou stranu, pokud po dítěti fakt netoužíte, povinné to rozhodně není. určitě lze plnohodnotně fungovat i bez potomků, ale musíš tak být založená. Člověk sám sebe neobelže.

Dana V
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 01.04.19 13:11

Ja to take tak mela, bylo mi 31, zadne hodiny netikaly, 2 roky vdana. Proste jsem si tehdy rekla, ze uz je cas na dite a sla jsem do toho. Kdybych mela cekat na bio hodiny, nikdy se nedockam :mrgreen: ted mam to same s druhym ditetem, manzel by uz druhe rad, tak pujdem do toho, i kdyz mne by bohate 1 dite stacilo :mrgreen:

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 01.04.19 13:29

Právě s partnerem to máme úplně stejně, spíš mi jde o to, že se bojím, že mi ty hodiny tikat nikdy nezačnou :D protože právě a možná i naivně, si myslím, že by to mělo bejt tak, že mají chtít ideálně oba dítě, prostě to nějak vnitřně cítit, to u mě absolutně chybí a říkám si, že jak jsem stará, tak už mě to právě ani nikdy nechytne. A určitě vy, co jste bezdětné, znáte ty blbý kecy zbytku rodiny (a to neříkám, že neumím dost rázně odpovědět) a po čase vás to už zase začne štvát :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama