Postup doktora - kvasinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:10
Postup doktora - kvasinky

Ahoj. Jdu si pro vaše názory, zkušenosti.

Nyní jsem 33.týden. cca 3 týdny zpátky mě začal zlobit lehce nazelenalý výtok (zřejmě kvasinky), sice bez svědění, pálení, čehokoliv dalšího, ale samo o sobě to začalo být už nepříjemné. Doktor mi na to předepsal zaváděcí tablety Macmiror, aniž by mi před tím udělal stěry. Tyhle tablety absolutně nezabraly, výtok přetrvával i během léčby. Tak mi poté na další kontrole udělal stěr s tím, že příští týden mají bohužel dovolenou a výlesky budou tedy až ten týden další (dnes) a že mi zatím dá „naslepo“ Clotrimazol, opět zaváděcí tablety. Šestidenní léčba Clotrimazolem zatím, zdá se, zabrala, jsem 5 dní po dobrání. Dneska jsem si volala pro výsledky stěru, sestra říkala, že tam vyšla cituji „nějaká kandida“ :lol: a že je třeba to ještě přeléčit něčím jinym, že mi pošlou recept smskou. Řekla jsem jí, že už ale potíže nemám..na to mi odpovedela znovu, ze je treba to prelecit. Už jsem docela naštvaná, doktor sám mi minule říkal, že to vypadá na kvasinky a že ty samy o sobě v těhotenství nijak extra nevadí a že jsou běžným jevem. Takže teď váhám a moc se mi nechce jít do třetí léčby, přijde mi to naprosto zbytečný a hlavně už otravný. Co byste dělaly vy? Díky za názory. ;)

Přečtěte si článek: Jak probíhá 33. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:13

*oprava-ne výlesky, ale výsledky, samozřejmě. ;)  :palec:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13700 příspěvků 01.04.19 09:15

Prelecila bych to, protože jinak se to nejspíše vrátí a to je o dost otravnejsi

debra.morgan
Echt Kelišová 7624 příspěvků 01.04.19 09:26

prelecit, co jinyho.

Anik
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 01.04.19 09:28

taky bych přeléčila, nevím co je za problém týden si zavádět čípky, i když už to bude potřetí. Ono se to může vrátit, a v horším a vůbec,,,,,,, doktoři to většinou opravdu vědí líp než my.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 01.04.19 09:28

Já v 33tt kvůli neléčené infekci porodila. Chceš si to taky prubnout? ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:32
@Anik píše:
taky bych přeléčila, nevím co je za problém týden si zavádět čípky, i když už to bude potřetí. Ono se to může vrátit, a v horším a vůbec,,,,,,, doktoři to většinou opravdu vědí líp než my.

Problém neni, ale právě, je to už potřetí, navíc to, že mi dá něco „naslepo“, s tim ze vysledky az za tyden..a kdyz uz me to netrapi, tak znovu dalsi tablety..prijde mi to proste nesmyslny. Tak mel s vyterem rovnou pockat, ted mi nasadi neco na zaklade vic jak tyden staryho vysledku. No nic, tak si to holt zase vyzvednu a budu to tupě brát, i když mi nic už není :lol: Fakt supr přístup :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:33
@Janli píše:
Já v 33tt kvůli neléčené infekci porodila. Chceš si to taky prubnout? ;)

Určitě nechci, já se ale ptala na postup doktora. Prislo mi zbytecny nasadit neco naslepo, kdyz nemam vysledky. Toť vše. :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 01.04.19 09:36

Chápu správně, že teď máš výsledky toho co bylo odebráno před léčbou clotrimazolem? Takžes to od toho pozitivního nálezu přeléčila? Tak pokud se cítíš OK, nech si nabrat kontrolní stěr, jak léčba zabrala.

Já se s kvasinkama potýkala celé těhotenství, v podstatě se několik doktorů shodlo, že je-li to ta běžná candida, důležité je to přeléčit akorát na konci (okud to nečiní jiné problémy), aby to bylo OK při porodu, ale jiak zrovna tohle problém typu předčasný porod nedělá. Fakt je, že mně se to furt vracelo, takže to bylo stěr - přeléčit - znovu stěr - nezabralo - jiná léčba - znovu stěr… Problémy jsem neměla, takže to pak nechali být a přeléčili až ke konci.

blumen
Hvězda diskuse 48575 příspěvků 01.04.19 09:40

Ja bych uz nelecila.
Dostala jsi clotrimazol na 6 dni, tim se kvasinky leci a zabral. Tudiz vyreseno. Vysledky domnenku pouze potvrdily.
A priste bych pozadovala ster rovnou. Kvasinky vudi moje doktorka pod mikroskopem tedy rovnou a nemusim cekat tri dny - to jen na ster na bakterie apod, ale kvasinky lze videt hned.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:42
@ugluk píše:
Chápu správně, že teď máš výsledky toho co bylo odebráno před léčbou clotrimazolem? Takžes to od toho pozitivního nálezu přeléčila? Tak pokud se cítíš OK, nech si nabrat kontrolní stěr, jak léčba zabrala.Já se s kvasinkama potýkala celé těhotenství, v podstatě se několik doktorů shodlo, že je-li to ta běžná candida, důležité je to přeléčit akorát na konci (okud to nečiní jiné problémy), aby to bylo OK při porodu, ale jiak zrovna tohle problém typu předčasný porod nedělá. Fakt je, že mně se to furt vracelo, takže to bylo stěr - přeléčit - znovu stěr - nezabralo - jiná léčba - znovu stěr… Problémy jsem neměla, takže to pak nechali být a přeléčili až ke konci.

Jj, chápeš správně. Od pozitivního nálezu jsem se přeléčila Clotrimazolem, takže mi přijde další léčba teď prostě zbytečná, bez kontrolního stěru. V pátek jdu do poradny, tak to doktorovi takhle řeknu. :nevim: Taky na to trpím, je divný, že mám výtok skoro celé těhotenství a dosud mi to nijak neléčil. :nevim: Kolikrá mi připadá, že předepisuje léky dle nálady.

blumen
Hvězda diskuse 48575 příspěvků 01.04.19 09:42
@Janli píše:
Já v 33tt kvůli neléčené infekci porodila. Chceš si to taky prubnout? ;)

Ale ne kvuli kvasinkove, ta problemy nezpusobuje.
A ona prelecena je! To jsou vysledky pred lecbou. Leci se to 3 dny, ona brala tablety sokonce 6 dni, coz je jistota.

Anik
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 01.04.19 09:46

možná jsi nějaké principy měla řešit spíš při té léčbě naslepo.

@Anonymní píše:
Problém neni, ale právě, je to už potřetí, navíc to, že mi dá něco „naslepo“, s tim ze vysledky az za tyden..a kdyz uz me to netrapi, tak znovu dalsi tablety..prijde mi to proste nesmyslny. Tak mel s vyterem rovnou pockat, ted mi nasadi neco na zaklade vic jak tyden staryho vysledku. No nic, tak si to holt zase vyzvednu a budu to tupě brát, i když mi nic už není :lol: Fakt supr přístup :lol:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:49
@Anik píše:
možná jsi nějaké principy měla řešit spíš při té léčbě naslepo.

Jj, souhlasím, už jsem poučená. :pankac:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 01.04.19 09:51

Omyl

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama