Dostanu neschopenku v těhotenství - pracuji s rentgenem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 19:09
Dostanu neschopenku?

Ahoj. Jsem teprve v 6tt, k doktorovi jdu za týden. Mám psychicky náročnou práci, ve které jsem už přemýšlela i o výpovědi ještě než jsem otěhotněla protože jsem to nedávala, uhodila jsem si i na žaludeční vředy ze stresu, kvůli šéfovi který se po mě každý den jen veze, musím chodit do práce i při vysokých horečkách když beru třeba atb a je mi opravdu mizerně, jelikož nemám za sebe zástup. Nehledě na to že pracuji i s rentgenem. Šéf zatim nic neví dokud to nebudu mít potvrzené od doktora. Myslíte že dostanu neschopenku? Opravdu se bojím aby se něco nestalo, tím že se tam pořád stresuju.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Lisianne
Kecalka 317 příspěvků 2 inzeráty 31.03.19 19:12

Řekni Dr že máš celodenní nevolnosti a snad ti to napíše. Řekni, že furt zvracis.

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 23479 příspěvků 31.03.19 19:13

A ty máš nějaké zdravotní problémy? Na co přesně chceš tu neschopenku? Doktor přece musí napsat nějakou diagnosu. No, pokud v práci děláš něco nevhodného pro těhotné, měli by tě přeřadit na jinou práci a pokud taková práce není, budeš doma za plný plat.

Barry1997
Kecalka 225 příspěvků 31.03.19 19:15

Ahoj, určitě si zajistí neschopenku. Já pracuji jako pecovatelka v domově seniorů. Práce je náročná jak fyzicky tak i psychicky. Navíc je tam spoustu nemocných lidí, takže jsem šla na neschopenku hned jak jsem o tom věděla. Za mě určitě na neschopenku běž. Peníze na neschopence jsou krásné. Vždy se to vypočítává 60% z hrubé mzdy. ;)

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 23479 příspěvků 31.03.19 19:17

Není lepší být doma za plný plat a nemuset řešit vycházky a kontroly?

AjaF
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 31.03.19 19:20

Práce s rentgenem v těhotenství není to pravé ořechové.
Takže buď přeřadit na jinou práci nebo tu neschopenku…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65602 příspěvků 31.03.19 19:21

Aha, takze kdyz si opravdu nemocna, tak zustat doma dle svych vlastnich slov nesmis, ale kdyz se ti nechce chodit do prace, tak uz to najednou problem nebude :think:

Markéta80
Hvězda diskuse 43281 příspěvků 31.03.19 19:21

rentgen určitě ne. Nejde přeřadit na jinou práci? Mne doktor napsal neschopenku sotva mne viděl ve dveřích :lol:

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 23479 příspěvků 31.03.19 19:22

já furt nechápu proč neschopenku. Když není vhodná práce, musí jí nechat doma za plný plat. co tam jako doktor napíše za diagnozu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 19:24
@Barry1997 píše:
Ahoj, určitě si zajistí neschopenku. Já pracuji jako pecovatelka v domově seniorů. Práce je náročná jak fyzicky tak i psychicky. Navíc je tam spoustu nemocných lidí, takže jsem šla na neschopenku hned jak jsem o tom věděla. Za mě určitě na neschopenku běž. Peníze na neschopence jsou krásné. Vždy se to vypočítává 60% z hrubé mzdy. ;)

Já pracuji jako sestra u zubaře, a nejdřív bych musela nejspíš i někoho nového zaučit, tak se bojím že nebudu moct jít hned na neschop. V práci pořád stojím a lítám sem a tam, protože doktor si sám nic neudělá a má pořád na všechno řeči. Nemocní pacienti k nám také hodně chodí. Snad to moje doktorka pochopí. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 19:30
@j.a.n.i1 píše:
Aha, takze kdyz si opravdu nemocna, tak zustat doma dle svych vlastnich slov nesmis, ale kdyz se ti nechce chodit do prace, tak uz to najednou problem nebude :think:

Myslím to tak, že mě v práci šéf seřval i za to že jsem jeden den se omluvila abych se vylezela, tak jsem další den už raději šla protože jsem se bála a nechtěla jsem ho tam nechat na vše samotnyho. Ale sotva sem se držela a nohou, i doktor mi rikal at do prace s timhle nechodim. Takže jsem několikrát hazardovala se svým zdravím, ale ted už v tom nejsem sama, tak se bojim o malý.

hani28
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 31.03.19 19:35
@j.a.n.i1 píše:
Aha, takze kdyz si opravdu nemocna, tak zustat doma dle svych vlastnich slov nesmis, ale kdyz se ti nechce chodit do prace, tak uz to najednou problem nebude :think:

Asi tak, lepsi by bylo si tu neschopenku nechat napsat pri tech antibiotikach a horeckach. Jak jako musi chodit do prace pri horeckach? Snad zavolam, ze mam horecku a nejsem prace schopna a neprijdu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 31.03.19 19:37
@Anonymní píše:
Myslím to tak, že mě v práci šéf seřval i za to že jsem jeden den se omluvila abych se vylezela, tak jsem další den už raději šla protože jsem se bála a nechtěla jsem ho tam nechat na vše samotnyho. Ale sotva sem se držela a nohou, i doktor mi rikal at do prace s timhle nechodim. Takže jsem několikrát hazardovala se svým zdravím, ale ted už v tom nejsem sama, tak se bojim o malý.

Tak sis mela nechat napsat tu neschopenku, ne?

zimniden
Kecalka 109 příspěvků 31.03.19 19:38

Prostě to zkus normálně doktorce říct, že pracuješ ve zdravotnictví, infekční prostředí, rtg…kolem toho 7-8 týdne už by ti ji napsat mohla. Na nic a na nikoho se neohlížej, těhotná jsi jednou či dvakrát za život a nestojí to za to.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15155 příspěvků 31.03.19 19:38
@Anonymní píše:

Jé, tak to bych mu klidně na stůl položila doklad o tom, že jsem těhotná a nechala se převést na jinou práci. Máš na to nárok.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama