Těhotenství, konec smlouvy na dobu určitou. Poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivousekk
Povídálka 25 příspěvků 31.03.19 15:10
Těhotenství,konec smlouvy na dobu určitou. Poraďte

Dobry den, pořád nevim jak to funguje a chci se zeptat. Kdyz mam smlouvu na dobu urcitou a zjistim tehotenstvi mam to nahlasit v praci? Nebo jit ja neschopenku? Když delam pecovatelku v DD a vhodna pozice neni..respektive zadna. Proste abych mela penize..a popripade kdybych mela pn a mela i konec smlouvy mela bych kazdej mesic penize? Kdyz bych nebyla uz zamestnana..Dekuji za odpoved

Reakce:
Lucí_123456
Stálice 52 příspěvků 31.03.19 16:47

Když se hodíte na PN tak peníze budete dostávat prostě po celou co jste na PN, bez ohledu na to kdy Vám končí pracovní smlouva. Protože nemocenskou Vám po 14 dnech marodění vyplácí již OSSZ nikoli zaměstnavatel. Alespoň takhle nám to říkali na ekonomce.

Ivousekk
Povídálka 25 příspěvků 31.03.19 18:05
@Lucí_123456 píše:
Když se hodíte na PN tak peníze budete dostávat prostě po celou co jste na PN, bez ohledu na to kdy Vám končí pracovní smlouva. Protože nemocenskou Vám po 14 dnech marodění vyplácí již OSSZ nikoli zaměstnavatel. Alespoň takhle nám to říkali na ekonomce.

Dekuji moc

Dany.dee
Povídálka 33 příspěvků 31.03.19 20:57

Byla jsem na neschopence od října/18 a smlouva mi končila v prosinci. To že ti končí smlouva na neschopence nic nemění. Stále jsi v pracovní neschopnosti. Jen lístek na peníze odevzdáváš na OSSZ kam později neseš i ukončení neschopenky.

Ivousekk
Povídálka 25 příspěvků 01.04.19 20:20
@Dany.dee píše:
Byla jsem na neschopence od října/18 a smlouva mi končila v prosinci. To že ti končí smlouva na neschopence nic nemění. Stále jsi v pracovní neschopnosti. Jen lístek na peníze odevzdáváš na OSSZ kam později neseš i ukončení neschopenky.

Dobře,dekuji moc. A na materskou ste narok mela? A byvalemu zanestnavatelovi nic nenesu za papir nebo tak?

Dany.dee
Povídálka 33 příspěvků 02.04.19 04:17

@Ivousekk není zač. Jinak nějaký papír jsem na gyndě dostala, myslím že to bylo ppm. A jak to je se zaměstnavatelem bohužel netuším, během mé neschopnosti zaměstnavatel zkrachoval takže já jednala jen s OSSZ.

Váš příspěvek
Reklama