Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Když se hodíte na PN tak peníze budete dostávat prostě po celou co jste na PN, bez ohledu na to kdy Vám končí pracovní smlouva. Protože nemocenskou Vám po 14 dnech marodění vyplácí již OSSZ nikoli zaměstnavatel. Alespoň takhle nám to říkali na ekonomce.
@Lucí_123456 píše:
Když se hodíte na PN tak peníze budete dostávat prostě po celou co jste na PN, bez ohledu na to kdy Vám končí pracovní smlouva. Protože nemocenskou Vám po 14 dnech marodění vyplácí již OSSZ nikoli zaměstnavatel. Alespoň takhle nám to říkali na ekonomce.
Dekuji moc
Byla jsem na neschopence od října/18 a smlouva mi končila v prosinci. To že ti končí smlouva na neschopence nic nemění. Stále jsi v pracovní neschopnosti. Jen lístek na peníze odevzdáváš na OSSZ kam později neseš i ukončení neschopenky.
@Dany.dee píše:
Byla jsem na neschopence od října/18 a smlouva mi končila v prosinci. To že ti končí smlouva na neschopence nic nemění. Stále jsi v pracovní neschopnosti. Jen lístek na peníze odevzdáváš na OSSZ kam později neseš i ukončení neschopenky.
Dobře,dekuji moc. A na materskou ste narok mela? A byvalemu zanestnavatelovi nic nenesu za papir nebo tak?
@Ivousekk není zač. Jinak nějaký papír jsem na gyndě dostala, myslím že to bylo ppm. A jak to je se zaměstnavatelem bohužel netuším, během mé neschopnosti zaměstnavatel zkrachoval takže já jednala jen s OSSZ.