Dobrovolně druhé dítě?

Anonymní
6.12.19 20:49

Dobrovolně druhé dítě?

Zdravím maminky emimina :) Mám 2,5letou holčičku a uz pomalu vyvstává otázka- druhé dítě? A tak si říkám, jde někdo do druhého dítěte, protože fakt chce? :D Upřímně, vstaneme kolem 5-6 hodiny, nasnidame, pohrajeme, nakoupíme, uvaříme a šup spinkat.. Pak si konečně v klidu s ním oběd a za hodinu na novo. Večer padam na hubu. Představa druhého dítěte mě celkem děsí..každý den jeste s jednim ditetem navic dohady, udělej tohle, tamto a pro zmenu tamto nedelej, scény v obchodech…, vztekání, řev, protesty při oblékání… Ja na to asi fakt nemám, jsem vyštavena. Ale zároveň, mě mrzí, ze nebude mít malá sourozence. Má nebo měl to taky někdo tak? Opravdu jsou všechny další děti tak chtene? Nebo to deláte/dělají lidi pro ty deti, aby nebyly sami a třeba z důvodu, ze je to taková klasika mít dvě děti? 8) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3114
6.12.19 20:53

Představ si, že já mám dobrovolně děti hned 3. Neboj, teď ses v zatím nejhorší době, období vzdoru v plném proudu. V tuto dobu se dítě mění na malého tyrana. Je potřeba už být těhotná nebo s tím počkat. V období vzdoru snad nikdo nevidí predstavu více děti růžově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
6.12.19 20:55

A co teprve jeste nakrmit krávy, navezt drevo, nanosit vodu a zatopit pod kotlem, aby večer při koupání byla teplá. A ty cesty k dotorce dvanact km pěšky s kocarem ve sněhu.

Není to jednoduchý, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 20:55

Já s druhou dcerou otěhotněla v 19 měsících starší. A to jsem chtěla už dlouhou, ale manžel mě brzdil. :oops: Holky mají mezi sebou 2roky a 3 měsíce. Jako občas si říkám, že kdyby byly holky narozené obráceně, tak je nemáme tak brzo po sobě. Starší byla hodně nesamostatná a šikovná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
6.12.19 20:58

Každý je jiný a každý má jiné síly. Neřiď se ostatními, řiď se sebou. Nespěchej, jestli ti není 40, můžeš mít dítě i za 5 let v klidu, až bude to starší samostatnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2371
6.12.19 20:59

Mám taky prvorozenou dceru a s přítelem jsme byli domluvený na jednom dítěti (on už měl tři dcery z předchozích vztahů). A já tedy byla šťastná, že mám holčičku, ale hned pár hodin po porodu jsem věděla, že chci ještě jedno, ta touha tam prostě byla. Takže jsem přemlouvala, přemlouvala a přemlouvala, až jsem ho nakonec ukecala. A když bylo dceři 3,5 roku, narodil se nám syn. Přítel je šťastný, že má kluka a je rád, se nechal ukecat. A já jsem spokojená a šťastná, že mám dvě děti. Cítím se naplněně. Ale kdybych nebyla stará (42 let) a přítel neměl tolik dětí, šla bych dobrovolně a s nadšením do třetího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
6.12.19 20:59

Pockejte za rok, za dva, beztak budete chit jeste jedno :D my mame zatim holcicku, v unoru ji budou dva roky a idealne bych tak za rok chtela zaselat na dalsi :lol: a ne, opravdu ne proto, ze se to nejak čeká, ale ze chci, i kdyz je to nekdy narocny, ale neni nic krasnejsiho :srdce: edit: jo taky vstavame mezi 5-6, mame taky peknyho certika, ale i tak chceme jeste jedno :)

Příspěvek upraven 06.12.19 v 21:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 21:02
@Anonymní píše:
Zdravím maminky emimina :) Mám 2,5letou holčičku a uz pomalu vyvstává otázka- druhé dítě? A tak si říkám, jde někdo do druhého dítěte, protože fakt chce? :D Upřímně, vstaneme kolem 5-6 hodiny, nasnidame, pohrajeme, nakoupíme, uvaříme a šup spinkat.. Pak si konečně v klidu s ním oběd a za hodinu na novo. Večer padam na hubu. Představa druhého dítěte mě celkem děsí..každý den jeste s jednim ditetem navic dohady, udělej tohle, tamto a pro zmenu tamto nedelej, scény v obchodech…, vztekání, řev, protesty při oblékání… Ja na to asi fakt nemám, jsem vyštavena. Ale zároveň, mě mrzí, ze nebude mít malá sourozence. Má nebo měl to taky někdo tak? Opravdu jsou všechny další děti tak chtene? Nebo to deláte/dělají lidi pro ty deti, aby nebyly sami a třeba z důvodu, ze je to taková klasika mít dvě děti? 8) :mavam:

Mám to stejně jako ty a červík hlodá už od porodu, navíc já mám syna… Tak aspoň ještě jednoho nebo by mohla být nakonec ta holka. Rozum říká velké ne a srdce malé ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jasně že chce… první dvě jsou dva roky od sebe a bylo/je to fajn. S jedním jsem se skoro nudila. Třetí je taky chtěné, ale už jsme se víc rozhodovali. Občas je to blázinec, ale neměnila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3502

Dobrovolně a chtěne dvě. Unavená jsem, ale šťastná. Děti jsou partaci, vyhrají si, malému už by bylo smutno. Vidím to na 8 letem synovci, jak mu nějaký ten parťák chybí.

Ano, odpoledne tu byl boj a rev a nervovali me, ale večer při usínání leželi vedle sebe, sama pusinka, starší malé říkal, že je jeho miminko Ježíšek panáček. Prostě úžasný, až jsem měla na krajicku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 21:03

Ve dvou a pul letech prvniho, byl druhymu diteti uz rok a ne, nikdo se mi nevalel na chodniku, nikdo nevstaval v sest, obed jsme jedli spolecne a byly to super casy :nevim: Ale jo, ja vim, mela jsem jen stesti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
6.12.19 21:09

Mam deti fakt brzo po sobe. Myslela jsem si u prvniho, jak nejsem strasne unavena atd… no ted se tomu smeju jak jsem byla naivni. Za par mesicu me cekalo prave peklicko. Ted maji 3 a 4 roky a zacina si to krasne sedat a kdyz vidim, jak si spolu hraji, vymysli blbiny a hlavne maji radi jeden druhyho… tak to vsechno za to stalo a stoji :pankac: i kdyz se samozrejme hadaji a delaji blbiny. Ale myslim, ze mit sourozence je k nezaplaceni, takze za me jo, jdi do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
6.12.19 21:09

Já se prostě těším (zatím bohužel jen fáze doufání) na další miminko. Máme teď roční. A taky až budou spolu mrňousové si hrát. Nejlepší je si najít hlídání 1-2× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 21:12

U mě přišla touha po druhém dítěti až když bylo dceři kolem 5let, driv se mi prostě nechtělo, právě proto, že mi přišlo, že je i s jedním dítěm dost práce. Další důvod byl, že jsem dceru tolik milovala a měla jsem pocit, že víc lásky pro další už nemám.. Takže ano pro mě bylo další dítě přímo vysnené, protože vzhledem k okolnostem jsem si na ni počkala déle, než jsem chtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
6.12.19 21:17

První i druhý bylo neplanovany, ale to třetí už jsme plánovali :srdce: :mrgreen: a teď, když vidím jak roste, už je mu skoro 10 měsíců a nedokážu si představit, že za chvíli z něj bude stejnej vzdorovitej skřet jako z jeho sourozenců.. tak je mi až smutno :lol: do toho roku to je nej :mrgreen: pak už je to jen jedno velký vyjednávání, smlouvání, křik, pláč a víno :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama