Ošetřování po nastřelení naušnic

381
6.12.19 07:39

Nausnicky - osetrovani

Ahoj holky, včera byla malá na nastřelování nausnicek. Řekla mi, že to mám kolem zepředu a zezadu mazat co 3 dny ( tím co jsem ošetřovala pupík po porodu) a že s tím vůbec nemám hybat prostě nic…kamarádce ale řekla její Dr zas úplně opak. Že s tím má každý den otáčet a ničím nemazat. Co je správné? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10598
6.12.19 07:43

A byla kamarádka taky na nastřelení, nebo propichnutí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
6.12.19 07:57
@Aduš8 píše:
A byla kamarádka taky na nastřelení, nebo propichnutí?

Nastřelení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
6.12.19 07:59

Ja jsem strikala vincentkou ve spreji a protacela kazdy den jak mi doporucila sestra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1320
6.12.19 08:08

Osobně jsem u dcery nastřelené náušnice nemazala ničím, ani jsem na ně nesahala a vše bylo v naprostém pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
6.12.19 08:15

My jdeme až v úterý, ale v letáku, který jsem dostala, bylo napsáno absolutně ničím neošetřovat a pokud možno, dotýkat se co nejméně. Je to údajně kvůli tomu, že se v dirce tvoří slaboulinká kůže, která se při protočeni vždycky znovu může odtrhnout a déle se to hojí, navíc ta jizva jakoby ztvrdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7454
6.12.19 08:22

Ono by prirust nemely, protoze ten material je tak delany. Vysusovat dezinfekci na pupik se nedoporucuje (max kdyby ji to nejak hnisalo, zrudlo, hodne napuchlo) - vysusuje to a to neni zadouci. Otacet by se nemelo, protoze strhavas ty stroupky. Ty mohou byt prichycene k nausnicce a tim, ze to strhnes, tak se to tuplem nehoji. Nechala bych to byt, max omyvat cistou vodou. Nam to fungovalo a vubec zadny problem. Dr mi taky rikala dezinfikovat, ale na netu jsem nasla tohle a kdo tam psal, tak zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8279
6.12.19 08:28

U prvni dcery jsem na doporuceni lekare nedelala nic. Dr rikal neprotacet, nemazat, pri koupani moc nemachat. Zhojilo se ji to krasne. U druhe dcery to budeme delat stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21784
6.12.19 08:36

Ničím jsme nepatlali, nic neprotáčeli - zhojení v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53206
6.12.19 09:00

Ani u jednoho dítěte jsem s tím nedělala naprosto nic. Neprotáčet, nemazat, nesahat. U obou dětí hojení absolutně bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
6.12.19 09:11

Nechte to být, kontrolujte, jestli to nějak nehnisá, ale podle mě se to zahojí samo. Nesahat na to neumytýma rukama a tak…
Příště - nastřelování není úplně šťastné, lepší je nechat si to propíchnout jehlou jako se dělá piercing. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7454
6.12.19 09:29

@HrozTaj proc? Slysim spis opak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
6.12.19 10:04
@Kukacka123 píše:
@HrozTaj proc? Slysim spis opak.

V každém správném piercingovém studiu vám řeknou, že nastřelení je prostě příšerný hnus a mělo by být nelegální. V podstatě pod tlakem rychle vpravíte do těla cizí těleso. Kůže se v okolí nástřelu natrhne, protože nastřelujete vlastně náušnici samotnou, která není ostrá jako jehla. Tělo vnímá náušnici potom třeba jako kdybyste měli permanentně v těle střep - dlouho se to hojí, stále to hnisá, pořád se to snaží uzavřít ránu okolo náušnice. Samozřejmě jsou lidi, kterým se nastřelená náušnice za čas zahojí, já osobně bych to dítěti ale neudělala. A to nemluvě o tom, že se pistole kolikrát i zasekne a to je fakt průser, protože náušnice nejde ani ven, ani dovnitř, krve jak z vola… Prostě horor. Náušnice se vybalí z obalu, ale kdo ji sterilizuje? Při nápichu jehlou je jehla vážně sterilní. Stopa je uvnitř hladší, lépe se zacelí a zhojí. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7454
6.12.19 11:48
@HrozTaj píše:
V každém správném piercingovém studiu vám řeknou, že nastřelení je prostě příšerný hnus a mělo by být nelegální. V podstatě pod tlakem rychle vpravíte do těla cizí těleso. Kůže se v okolí nástřelu natrhne, protože nastřelujete vlastně náušnici samotnou, která není ostrá jako jehla. Tělo vnímá náušnici potom třeba jako kdybyste měli permanentně v těle střep - dlouho se to hojí, stále to hnisá, pořád se to snaží uzavřít ránu okolo náušnice. Samozřejmě jsou lidi, kterým se nastřelená náušnice za čas zahojí, já osobně bych to dítěti ale neudělala. A to nemluvě o tom, že se pistole kolikrát i zasekne a to je fakt průser, protože náušnice nejde ani ven, ani dovnitř, krve jak z vola… Prostě horor. Náušnice se vybalí z obalu, ale kdo ji sterilizuje? Při nápichu jehlou je jehla vážně sterilní. Stopa je uvnitř hladší, lépe se zacelí a zhojí. :andel:

Tak ja jsem slysela opak. Nastreleni je setrnejsi. Kde jsi vzala tu krev? Dcera nemela ani kapicku, ani zarudle, zhnisane, absolutne nic…nesahala si na to, nevadilo ji to a to jsme byly tesne nez mela rok. Naopak mamka rikala, kdyz se nausnice pichaly, tak to hnisalo kazde druhe holcicce.
Do piercingoveho studia bych ja s dcerou nesla, nejak to ve me nevyvolava duveru no.. Delala nam to dr. Dcera plakala jen jak ji drzela sestra, kdyz ji pustila a ja si ji vzala, hned prestala, takze asi ji to ani nebolelo. Nausnice jsou sterilni. Obvaz nez das na ranu taky doma sterilizujes? Tezko ze ;) Zadnej horor v tom nevidim. Jo a nausnice ma na konci normalne hrot jak jehla, zadny tupy ukonceni - to jsi vzala kde? :think: jinak samozrejme si to svymu diteti delej, jak uznas za vhodny samozrejme. Kamaradka mela srovnani - nechavala si dirku pichat i nastrelit a rozhodne byla pro nastreleni - nebolelo, nekrvacelo, nehnisalo, nemusela na to vubec sahat, nic…naopak rikala, ze pichani bolelo a bylo pomalejsi, takze tak :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
6.12.19 20:55

@HrozTaj No videla jsem nekolik detskych usi po propichnuti i po nastreleni. Sobe ani svemu diteti bych tedy nic propichovat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat