Dodatečné daňové přiznání DPPO

412
22.3.16 12:05

Dodatečné daňové přiznání DPPO

Ahojky,

je tu prosím nějaká dobrá duše, která někdy sestavovala dodatečné daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob a mohla by mi poradit s jednoduchou otázkou?

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6170
22.3.16 12:23

Tak se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
22.3.16 12:29

@Hanula1212 paráda, moc díky za ochotu :kytka: jde mi o výsledek hospodaření, mám tam uvést nově vypočtený nebo tam musí být ta částka z řádného a jen se upraví dalšími řádky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6170
22.3.16 12:32

Pokud byl HV schválený, pak se měnit nesmí. Pouze se upravuje dalšími řádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
22.3.16 12:35

No on právě schválený nebyl… ale hlavně mi jde o reakci finančáku, aby mi to nehodil na hlavu… pokud se nedělala rekontrukce účetnictví a v aktuálním roce se udělaly účetní opravy, pak bych měla nechat ten původní… uvažuju správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6170
22.3.16 12:40

Přesně tak. A který je to rok, že nebyl schválený HV?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
22.3.16 12:42

Strašně moc ti děkuju, jsi zlatá, hrozně moc jsi mi pomohla :kytka: :kytka: :kytka: já už to hledám od rána a nikde jasná odpověď… :pocitac: je to rok 2014, oni na schválení nějak zapomněli a teď zjistili, že je to špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
17.5.16 10:56

@Hanula1212 jak jsem pochopila z této diskuze, rozumíte daňovému přiznání. Já vůbec. Manžel bude podávat dodatečné daňové přiznání (a to slevu na školku a slevu na dani na dítě). Já byla zaměstnána do srpna 2015(do té doby jsem uplatňovala slevu na dani na dítě já), pak jsem vedena na ÚP. Manžel by tedy uplatňoval slevu na dani na dítě za měsíce (9,10,11,12/?Jaké podklady musím já doložit, aby to manžel mohl podat? Potvrzení o příjmu ze zaměstnání a od ÚP? A manžel také k tomu musí něco doložit? Omlouvám se za zmatený dotaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6170
17.5.16 12:42

@damdam manžel už přiznání za 2015 podával? Nebo mu dělali roční zúčtování v práci? Od vás nebude k přiznání potřebovat nic, maximálně můžete napsat čestné prohlášení, kde uvedete, že jste si za měsíce 9 - 12 neuplatňovala daňové zvýhodnění na dítě a prohlásíte, že jste si neuplatnila v roce 2015 školkovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
17.5.16 13:22

@Hanula1212 manželovi to měl vyřídit zaměstnavatel, ale nestalo se tak. Volala jsem na finančák a paní mi řekla, že o to můžeme zažádat dodatečně (i 3 roky zpětně). Manželovi dal zaměstnavatel Přiznání k dani z příjmu fyzických osob a potvrzení o zdanitelných příjmech. Nevím, proč to zaměstnavatel nepodal :think: :nevim:

a ještě je v tom formuláři Přiznání k dani z příjmu v sekci přílohy DAP zaškrtnuta kolonka potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění. To znamená co prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6170
17.5.16 13:47

Zaměstnavatel za nikoho přiznání nepodává, jen provádí roční zúčtování. Pokud ho neprovedl, nebyly zřejmě doloženy veškeré potřebné doklady. Pak si manžel může podat přiznání na FÚ, nebude to dodatečné ale řádné, podkladem pro vyplnění bude potvrzení o zdanitelných příjmech, doklad o zaplacení školkovného a to prohlášení jak jsem psala v minulém příspěvku. Jinak pokud má manžel potvrzení např. životní pojištění, úroky z úvěru ze stav, spoření nebo hypotéky, může uplatnit i toto. Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků je potvrzení od Tvého zaměstnavatele, že on Ti děti v průběhu roku neuplatňoval. Vzhledem k tomu, že manžel bude uplatňovat dítě 9 - 12/2015 a to jsi žádného zaměstnavatele neměla, nemá Ti kdo tuto dobu potvrdit, takže musí stačit čestné prohlášení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
17.5.16 13:55

Super, děkuji mnohokrát za jasnou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
17.5.16 17:40

@Hanula1212 ještě jsem se chtěla zeptat, zda když to bude podávat až teď, v květnu, hrozí nějaký postih? On zaměstnavateli tyto podklady dokládal, ale ten to roční zúčtování daně zřejmě neprovedl. On je to soukromník a problémy máme s něčím neustále(smlouva, výplatní pásky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6170
17.5.16 18:08

Správně by bylo - pokud manžel zaměstnavatele požádal do 15.2. a doložil do tohoto data všechny podklady, měl by udělat zúčtování zaměstnavatel. Ale když už, tak si podejte přiznání. Pokud neměl z nějakého důvodu manžel povinnost přiznání podat, žádný postih nebude. Lhůta 1.4. platí pouze pro ty, kdo mají povinnost podávat přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
17.5.16 18:10

@Hanula1212 podklady jsme právě dávali už v půlce ledna. Ale hlavně že to můžeme podat i teď. Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama