Domácí kino - projektor

626
18.9.20 10:33

Domácí kino - projektor

Hezký den :)

máte někdo doma dataprojektor na promítání na zeď? Absolutně tomu nerozumím, ale zamilovala jsem se do představy udělat si občas takový kino večer. Takže to nemusí být úplnr super, ale zas aby to bylo koukatelné. Na netu jsem koukala, ze cenovy rozptyl je dost velký a stejně tak parametry. Poradte prosím, co a jak, případně uvítám konkrétní typy i tipy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2258
18.9.20 10:37

My máme doma už dlouho. :)
Co bys rada věděla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.9.20 10:49

@HandulkaK jaký máte doma třeba typ, na jakou vzdálenost promítáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258
18.9.20 11:00

@fíkofka máme Panasonic, máme udělane pak i platno - přímo od firmy na vzdálenost 3.5m

Já na tom sleduji hlavně Ordinaci :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13926
18.9.20 12:04

Já tedy doma nemám, ale… v práci docela dost.
Tak jestli se hodí stručný nástin:
V první linii - co se bude promítat. Otázka vypadá hloupě, ale zdrojů signálu může být víc: Televizní tuner, Bluray nebo třeba video z flash disku, PC nebo herní konzole… Z toho vyjde rozlišení - pokud by chtěl člověk 4K, tak si musí připlatit, HD má většina. Pro lepší obraz je většinou nutná i přiměřená svítivost a tím se dostaneme k otázce odkud a kam se bude promítat. Můžete mít projektor na protější stěně místnosti, nebo i téměř nad projekční plochou. Dále záleží na tom, jestli projekční plochu např. může svítit slunce. V každém případě by měla být projekční plocha v rozumné vzdálenosti od diváka tak, aby nebyly vidět pixely a aby naopak obraz nebyl zbytečně malý. To může např. „nabourat“ do nábytku.
Projektor může na něčem stát - stolek, skříň a pod. a pak se dá lehce přemístit, nebo ho lze napevno zavěsit na konzolu připevněnou do zdi, nebo do stropu - demontáž už občas tak jednoduchá není.
Citlivým místem projektorů je vlastní zdroj světla, jak technicky (3LCD, DLP, LED, Laser…), tak, a to se podívejte (!), životností a cenou modulu lampy. Ta se pohybuje od jednotek do desítek tisíc hodin provozu.
Dobře to má zpracované třeba tenhle web:
videoprojektory.cz/
Rozkliněte projektor a najdete tam jak parametry, jako je třeba svítivost, nebo životnost, počty vstupů a podobně, tak projekční kalkulačku (pro vzdálenost a velikost plátna). :mavam:
:think: Zrovna dnes jsem měl v ruce „domácí“ projektor, který byl se svítivostí úplně na dně a musel jsem tam půjčit jiný. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5288
18.9.20 19:43

My máme Optomu, stála cca 13 000,– a super, je to paráda, televizi vůbec nemáme. Promítáme asi ze 3 metrů, k tomu ještě bedny 5.1 a kino je hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13926
21.9.20 11:47
@Zabatko píše:
My máme Optomu, stála cca 13 000,– a super, je to paráda, televizi vůbec nemáme. Promítáme asi ze 3 metrů, k tomu ještě bedny 5.1 a kino je hotové.

Optoma sice mezi veřejností jako výrobce spotřební elektroniky známá není, ale je to jedna z dobrých značek (nechtěl jsem dělat reklamu, tak jsem původně ani nejmenoval). :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
21.9.20 13:38

@M_Vladim Díky za info, tohle předam manželovi, na mě je to moc technické :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
21.9.20 13:40
@Zabatko píše:

Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama