Doplatek za energie 12 tisíc

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7421
17.8.16 16:14

Tak to by mne zajímalo, kde vzal data… Zvlášť, když se jedná o byt, to znamená, že data ohledně skutečné ceny za vodu a teplo bude znát až nejdřív v lednu/únoru, ale spíše v březnu /dubnu, až to někdo rozpočítá mezi všechny byty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
17.8.16 16:31

No já už v bytě nebydlím už 5 let, ale tenkrát nám na energie ve 2+kk 2 tisíce za měsíc stačili. A když jsme se stěhovali (a nastěhovali se tam noví nájemníci),tak záhadně chtěli doplatek 3 tisíce za topení, že ten měsíc to nestačilo. A to už jsme tam ani ten měsíc nebydleli…

  • Citovat
  • Upravit
101939
17.8.16 17:02

@Brontik Psala o elektrice, vode a plynu, u toho snad neni tak tezke opsat stavy z mericu, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7421
17.8.16 21:58

@j.a.n.i1
Ono to není tak jendoduché.
S tou elektrikou by se to ještě dalo, tam by možná dali i mimořádné vyčtování (nevím nikdy jsme to nedělala, měli jsme plyn i elektriku napsané na sebe), ale s vodou to takhle udělat nejde.
U vody je to tak, ze jsou v bytech poměrová měřidla. To znamená, že se na konci roku odečte stav u paty a stavy ve jednotlivých bytech. A mezi ty byty se to podle těch stavů rozpočítá.
Takže zatímco vodárnám se zaplatí dejme tomu 100/m3, tak konečná cena pro byty je třema 110/kubík. A když budou v baráku velký ztráty (plácnu třeba praskne stupačka a barák se vyplaví), tak ten kubík pak může přijít třeba i na 150 korun.
No a krom toho do energií se počítá i třeba společná elekřina, její spotřeba bude známa také až na začátku příštího roku.
Proto říkám, že nechápu, kde vzal majitek data.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
17.8.16 22:02

@Brontik No, tak na tom prostě bude majitel trochu tratit… ale i z těch poměrových měřidel může udělat odečet, který se blíží realitě. A to že praskla stoupačka by nejspíš věděl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7421
17.8.16 22:13

@j.a.n.i1 já si spíš myslím, že ve výsledku může tratit i zakladatelka. Ale samozřejmě její vyúčtování jsem neviděla, takže mohu jen spekulovat. Jen mne prostě udivuje (z principu), že majitel dává vyúčtování za půl roku už teď, kyž ta data nezná. (má jen nějaký odhad).
U nás, když se někdo v baráku odstěhoval (prodal byt) třeba v únoru, tak vyúčtování za tu část, co tu bydlel, dostal až v dubnu následujícího roku. Dřív prostě nebylo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
17.8.16 22:17

@Brontik Hele, já bych taky chtěla dát vyúčtování hned, i pokud by to pro mě mělo být trochu nevýhodné, než skoro za rok někde uhánět bývalého nájemníka, aby mi to zaplatil…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7421
18.8.16 20:52

Rozumím. Ale i tak by to mělo být bráno jako třeba mimořádná záloha. Teda dle mého názoru, nikdy jsem byt nepronajímala, mám jen zkušenosti s vyúčtování z SVJ.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat