Doplňování zboží do e-shopu

468
27.11.13 20:44

Doplňování zboží do e-shopu

Ahoj, mám dotaz a prosím o radu zkušené. Jsem čerstvě na mateřské a začínám koukat po nějaké brigádě z domu. Zaujalo mě doplňování zboží do e-shopu nebo správa webu. Mám vzdělání úplně jiného směru, ale toto by mě velmi bavilo a hlavně i já si chci časem založit svůj vlastní e-shop. Co je potřeba umět za program? Je na to nějaký kurz nebo jak se to nejlépe naučit? Moc Vám děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

38179
27.11.13 20:57
LauJak píše:
Ahoj, mám dotaz a prosím o radu zkušené. Jsem čerstvě na mateřské a začínám koukat po nějaké brigádě z domu. Zaujalo mě doplňování zboží do e-shopu nebo správa webu. Mám vzdělání úplně jiného směru, ale toto by mě velmi bavilo a hlavně i já si chci časem založit svůj vlastní e-shop. Co je potřeba umět za program? Je na to nějaký kurz nebo jak se to nejlépe naučit? Moc Vám děkuji.

Nevím jestli s tímhle prorazíš, programy jsou dneska dost zautomatizované, co ale vím, že je potřeba, tak fotit zboží a dávat právě na net ke zboží fotky, ale to asi není dobré dělat z domova, to bys musela jezdit do skladu a dělat to tam. :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7992
27.11.13 21:59

Ja pouzivam prestashop a je to jeden z tech jednodussich pro spravu eshopu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
27.11.13 22:14

@Heineken
Děkuji za reakci. No máš pravdu, že je to v dnešní době už trochu provařené. Jenomže já z domu dělám administrativu a potřebuji ještě něco. Aktuálně bych klidně i ořezávala tužky :lol: Fotit ve skladu a dodávat fotky na eshop by mně nevadilo - jenom se to v tom eshopu naučit. Ale na netu je dost inzerátů, musím získat vědomosti a pak se někam zkusím přihlásit.

@ncc1701
Děkuji za typ. Na ten prestashop se podívám. Snad se to naučím a časem nějakou práci seženu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
28.11.13 15:45

Ahoj, no těch programů je hodně a od toho se odvíjí samozřejmě i ta správa. Např. Prestashop jako open source řešení, nebo fungují různé pronájmy eshopů např. Webareal a další různá individuální řešení, které pak na sebe navazují účetní systémy apod.
Co se týká jen doplňování obrázků, tak je to jednoduché a ukáže ti to každý, kdo s daným systémem umí zacházet až když nějakou takovou práci seženeš.
Co se týká kompletní správy tak trochu zobecním, když řeknu, že většina eshopu je postavena jako databaze - takže je dobré se na databáze mrknout např. spuštěním obyčejného Accessu, u těch individuálních řešení asi ovládat základy programování, vědět co jsou xml data nebo csv data a spoustu dalších tuny věcí okolo. Řekla bych, že je dobré těch programů projet více, aby jsi získala správný směr, jakým se ty eshopy ubírají. Ono asi není důležité umět určitý program ale pochopit celkovou logiku eshopu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
28.11.13 22:33

@Altair

Děkuji moc za cenné info. Je fakt, že každý program je jiný a chce to pochopit logiku a poté se naučit konkrétní program přímo od té firmy pro kterou budu dělat. Nabídek je docela dost, tak snad mě někde přijmou.. Uvidíme. Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
29.11.13 10:21

Jo tohle téma mě docela zaujalo, tak jsem ještě našla stránku, která by se ti mohla hodit http://www.e-brigadnici.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama