Doporučené psaní standart - muže to byt úřad

Anonymní
26.9.21 20:10

Doporučené psaní standart - muže to byt úřad

Ahoj všem,
budu za troubu, ale nějak mě to teď vystresovalo - ve čtvrtek mi přistál ve schránce lísteček - ac byl přítel celou dobu doma a nikdo nezvonil, ze mám doporučené psaní standart na poště. Teď jsem se koukla a je tam jen do zitra - ono totiž na lístku stojí, ze adresát byl nezastizen 15.09. a přitom schránku kontrolují každý den. :D Mám trvalou adresu jinde, čili mě zarazilo, ze mi něco přišlo. Chtěla jsem se zeptat, ať mohu v klidu spát, policie, soudy (nevím o nicem, žádném prohřešku) asi nechodí tímto typem, ne? A to by šlo stejně na trvalou adresu, nebo? Bydlím v Plzni a dopis je podle podací pošty z Brna…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
385
26.9.21 20:20

To může být cokoliv, klidně tvoje objednávka z nějakého e-shopu, když bylo objednáno něco malého… Nechápu, prostě vyzvednout a uvidí se, ne? A důležité úřední bývají s barevným pruhem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
26.9.21 20:22

Mě takhle přišla pokuta za „rychlou“ jízdu přes obec, přišlo to asi po 3 měsících z místa, kde jsem náhodou projížděla kvůli objížďce, tak že mě to tak vůbec nenapadlo, co to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:22

Je to dopis, podle váhy… ale nevím no. Kdyby to bylo úřední, tak to jde na trvalou, nebo? A nebylo by to do vlastních rukou a ne standart ekonomické?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:23
@Taara69 píše:
Mě takhle přišla pokuta za „rychlou“ jízdu přes obec, přišlo to asi po 3 měsících z místa, kde jsem náhodou projížděla kvůli objížďce, tak že mě to tak vůbec nenapadlo, co to je.

Já na sobě nemám psaný žádný vůz. :D

• Citovat
  • Nahlásit
1567
26.9.21 20:23

Tak tím líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:24

Pořad si říkám ale, že od policie by to nešlo jen takhle? I bez vyplněného odesílatele… a hlavně by to šlo asi na trvalé bydliště, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:25

A v Brně jsem teda nebyla :D

• Citovat
  • Nahlásit
1513
26.9.21 20:26

Může to být advokát, úřad, exekutor… Proč to nevyzvednes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:27
@epsice píše:
Může to být advokát, úřad, exekutor… Proč to nevyzvednes?

Mohu až zitra…

• Citovat
  • Nahlásit
4496
26.9.21 20:30

Zkus na stranách pošty vyhledat číslo zásilky a pokudas na listu ten ověřovací kód tak přes změnu doruceni tam by to mělo/mohlo být napsané. A na lístku není psaný odesílatel? Nicméně to může být cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:31
@Zetmi píše:
Zkus na stranách pošty vyhledat číslo zásilky a pokudas na listu ten ověřovací kód tak přes změnu doruceni tam by to mělo/mohlo být napsané. A na lístku není psaný odesílatel? Nicméně to může být cokoliv.

Není a to už jsem zkoušela, prý to není možné a nic to neotevře ani s kódem :/ nicméně si myslím, že exekutor (i když nemám žádné dluhy a hypo splácím) by to asi posílal spíš na adresu trvalého bydliště, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
1313
27.9.21 08:15

Tak když není důvod k exekuci, tak proč by to měla být exekuce? To samé policie. Snad vím, co dělám. :) Co to teda bylo? Jinak teda ještě jsem neměla žádnou zásilku, která by nešla ověřit po netu. V těch úředních případech tam je připojeno poučení (třeba když se to týká správního řízení). Teoreticky to je někdo, kdo zná přechodnou adresu - takže klidně i úřad, přechodný pobyt se nahlašuje. Nebo někdo, komu jsi tuhle adresu dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
27.9.21 13:53

To ti tady nikdo neřekne. Jedině že bys vyhlásila soutěž o ceny za nejlepší tip.
Můžu doporučit mít na poště registraci, zákaznickou kartu a v telefonu aplikaci. Nikdy se mi nestalo, že by se nějaká zásilka nedala dohledat. Kromě snaženky příjde i mail a oznámení do aplikace, kde je odesílatel i trasa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat