Reklama

Dopouštím se přestupku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 11:34
Dopoustim se prestupku?

Ahoj holky, mám skupinku na fb, kde si lide muzou prodavat ci kupovat zboží. Jenze ted se hodne rozmnozili lide, kteří nejednaji zrovna poctive. Dopoustim se nejakeho prestupku, kdyz jsem zalozila seznam neferovych lidi podle ktereho schvaluji cleny do skupinky? Upozornuji, ze u tech lidi neni dana fotka, ani zadne udaje jako bydliste apod, kvůli soukromi a ani neni udan duvod kvuli pomluvam, je vsak k nahlednuti ve skupince. Jsou dana jen ciste jmena v dokumentu pod nazvem neferoví lide. Cilem teto skupinky je prijemny a bezpecny bazarek. Dekuji moc za odpovedi a omlouvam se za anonym.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4600 příspěvků 19.02.17 11:42

Každou chvilku vidím na fb upozornění na nějakého podvodníka, vždy je tam jméno s jeho profilem :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 11:51

@arinecka
Ano je, to mate pravdu, ale kdyz to neni v nasem bazarku, tak mi to holky hlasi a ja oho dotycnyho zapisu do seznamu, aby pak nebyl i u nás. Podle toho seznamu kontroluju koho schválit a koho ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 11:52
@Anonymní píše:
@arinecka
Ano je, to mate pravdu, ale kdyz to neni v nasem bazarku, tak mi to holky hlasi a ja oho dotycnyho zapisu do seznamu, aby pak nebyl i u nás. Podle toho seznamu kontroluju koho schválit a koho ne. Pricemz uvadim jen jmeno a prijmeni bez detailnich popisu.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 19.02.17 12:14
@arinecka píše:
Každou chvilku vidím na fb upozornění na nějakého podvodníka, vždy je tam jméno s jeho profilem :nevim:

To, že to někdo dělá neznamená, že je to OK. Asi ti skuteční podvodníci to mají na párku. Jenže, když pak někdo takto „křivě“ někoho obviní a ten se ozve, tak třeba problém být může :nevim:

eumedon
Extra třída :D 13275 příspěvků 19.02.17 12:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám skupinku na fb, kde si lide muzou prodavat ci kupovat zboží. Jenze ted se hodne rozmnozili lide, kteří nejednaji zrovna poctive. Dopoustim se nejakeho prestupku, kdyz jsem zalozila seznam neferovych lidi podle ktereho schvaluji cleny do skupinky? Upozornuji, ze u tech lidi neni dana fotka, ani zadne udaje jako bydliste apod, kvůli soukromi a ani neni udan duvod kvuli pomluvam, je vsak k nahlednuti ve skupince. Jsou dana jen ciste jmena v dokumentu pod nazvem neferoví lide. Cilem teto skupinky je prijemny a bezpecny bazarek. Dekuji moc za odpovedi a omlouvam se za anonym.

Ten seznam neférových lidí ti visí na profilu, nebo je neveřejný? Na tom totiž záleží, jestli si někdo má proč stěžovat.

Pokud o někom zveřejním, že jednal nefér, tak musím napsat co konkrétně dělal nefér (pod „nefér jednáním“ si může každý představit něco jiného - porušil nějaké konkrétní pravidlo? Jaké a jak?) a musím to být schopen doložit.

Pokud je ten seznam neveřejný, tak je snad na tvém rozhodnutí, koho si pustit do skupiny.

Závislačka 4600 příspěvků 19.02.17 13:11
@zvidavajanca píše:
To, že to někdo dělá neznamená, že je to OK. Asi ti skuteční podvodníci to mají na párku. Jenže, když pak někdo takto „křivě“ někoho obviní a ten se ozve, tak třeba problém být může :nevim:

Nevím no, jen to vídám dost často :nevim: neříkám že je to ok.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 19.02.17 14:16
@arinecka píše:
Nevím no, jen to vídám dost často :nevim: neříkám že je to ok.

Tak já to vidím taky často, ale když vidím, co to je za profily, tak těm lidem je asi šumák, co je o nich na netu. Na profilu si člověk o nich přečte vše, vidí všechny fotky… Nikdy jsem ani neviděla reakci těch lidí an to, že je někdo takto zveřejní. :nevim:

Ale udělat to někomu, kdo něco neudělal schválně. Např. balíček nedošel, neb ho ztratila pošta, ale místo toho, aby to dotyčnej řešil s prodávajícím (balíček je pojištěnej), tak to napíše na FB veřejně (protože člověk hodinu neodpověděl), tak bych ho hnala. Neříkám, že na nějký úrovni zákona, ale omluvit se, smazat…

A za sebe bych žádnou takovou skupinu nesprávcovala, většina lidí vidí, že ty máš za to nějakou odpovědnost :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 14:30

@eumedon
Mockrat dekuji, seznam je jiz neverejny. Zase kdybych tam dala duvody, tak by si mohli stezovat za krive obvineni, protoze to nemam podlozene a mam to jen dle zkusenosti tech lidi, co s nimi obchodovali. Takze ted uz by to snad melo byt v poradku. Moc jste mi pomohla. :kytka:

Závislačka 4600 příspěvků 19.02.17 14:36
@zvidavajanca píše:
Tak já to vidím taky často, ale když vidím, co to je za profily, tak těm lidem je asi šumák, co je o nich na netu. Na profilu si člověk o nich přečte vše, vidí všechny fotky… Nikdy jsem ani neviděla reakci těch lidí an to, že je někdo takto zveřejní. :nevim:

Ale udělat to někomu, kdo něco neudělal schválně. Např. balíček nedošel, neb ho ztratila pošta, ale místo toho, aby to dotyčnej řešil s prodávajícím (balíček je pojištěnej), tak to napíše na FB veřejně (protože člověk hodinu neodpověděl), tak bych ho hnala. Neříkám, že na nějký úrovni zákona, ale omluvit se, smazat…

A za sebe bych žádnou takovou skupinu nesprávcovala, většina lidí vidí, že ty máš za to nějakou odpovědnost :nevim:

Nedávno jedna paní ve skupině kde se prodávají, mění atd mobilní telefony dala profil na nějakou slečnu s tím že jí poslala peníze za mobil a ona s ní nekomunikuje. Bylo to tuším v pondělí s tím že od pátku s ní slečna nekomunikuje. Každý se do ní pustil že je blázen, že ne každý sedí na netu pořád a balíček jí jistě dorazí. Vyjádřila se i ta slečna že mobil určitě pošle. Za pár dní dala jiná paní odkaz na profil na tu stejnou slečnu, ta první paní měla bohužel pravdu, fakt si jen nechala posílat peníze a nic neposlala. Paní jsem se tam omluvila a dala jí kontakt na tu další, snad se jich sešlo dost na to aby tu zlodějku čapli. Neměli posílat peníze dopředu, to je jasný no. Takže je fakt že těm zlodějům vůbec nevadí že tam mají svou fotku, město kde bydlí atd. Prostě je jim to fuk :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 14:38

@zvidavajanca ja dala na uvod do pravidel bazarku, ze nenesu zadnou odpovednost za klamne informace a podvodne jednani.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 19.02.17 14:47
@arinecka píše:
Neměli posílat peníze dopředu, to je jasný no. Takže je fakt že těm zlodějům vůbec nevadí že tam mají svou fotku, město kde bydlí atd. Prostě je jim to fuk :nevim:

Vůbec nevíš, jestli ta fotka je jejich, stejně jako ten profil :) Víš kolik lidí píše, že koupí profil - a on jim ho někdo prodá :) Nebo si ho i saloží sami, fotky postahují :nevim:

Já bych na FB nekupovala (ani nepodávala). Co jsem tak zkoušela prodat s osobním předáním, tak ti lidi ani nedojdou :nevim:

Závislačka 4600 příspěvků 19.02.17 14:53
@zvidavajanca píše:
Vůbec nevíš, jestli ta fotka je jejich, stejně jako ten profil :) Víš kolik lidí píše, že koupí profil - a on jim ho někdo prodá :) Nebo si ho i saloží sami, fotky postahují :nevim:Já bych na FB nekupovala (ani nepodávala). Co jsem tak zkoušela prodat s osobním předáním, tak ti lidi ani nedojdou :nevim:

To je taky fakt no. Zas je fakt že ten prodej tam jde hodně rychle. Taky jsem tam prodala mobil, chvilku po zveřejnění inzerátu byl zájemce. Ono hodně záleží na koho člověk narazí, to dopředu nikdy nevíme.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama