dort k 1. narozeninám

mia
28.1.06 21:00

dort k 1. narozeninám

Zdravím,

prosím, máte někdo typ na dort k 1.narozeninám, aby ho prťousek mohl jíst, nechci žádný kupovaný, to raděj něco upatlám

doufám, že poradítě jinak dostane piškoty ovoce a zakysku :D

dík
Mia

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
28.1.06 22:43

https://www.emimino.cz/modules.php?….

To je odkaz na stejny dotaz. Jinak mala ma rok dnes a nakonec sem koupila dortik, proste piskotovy spodek+tvarohovy patro+krajeny jahody v zelatine, ozdobeny cokoskou. Nemyslim ze je to uplne nezdrave a jedno takovydle zamlsani ji urco nepolozi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
30.1.06 11:41

Sany děkuji,
malé vše nejlepší.

No zbytečná hrdinka také nebudu a kdyžtak něco takhle rozumného pořídím

Dík Mia

• Nahlásit
  • Citovat
1428
30.1.06 20:17

Ahoj Mio,

o víkendu jsme slavili Lukáškův rok a tento dort opravdu zabodoval - pro gratulanty jsem měla objednanou klasiku a Lukáškovi jsem dělala já - je popsaný i na diskuzi, kterou Ti tam hodila Sany:

budeš potřebovat :
1 velký jogurtu Hollandia a 3/4 tvarohu - z toho jsem udělala „krém“
ovoce - koupené broskve v plechovce
piškoty (dětské sušeny)
fruktózu

do malé misky jsem dala potravinářskou fólii, nalila trochu krému, dala vrstvu ovoce, na to vrstvu piškotů, zase krém a zase vrstvu ovoce a piškotů......podle toho, jakou budeš mít velkou misku (taky to můžeš hodit do formy na dort, pak to uděláš obráceně - dolů piškoty a ovoce, na to krém a pak budeš mít dort pro všechny :D )
Pak jsem to připlácla malým talířkem, aby to trošku sedlo. Dáš přes noc do lednice, pěkně to zatuhne. Druhý den jsem to otočila na ten talířek, opatrně vyklepla z misky a sundala fólii ( tu jsem dala spíš proto, kdyby to náhodou nešlo z misky samo :D )
Pak jsem dort po stranách ještě ozdobila najemno nakrájenýma broskvema, někdo psal, že zdobil třeba šťávou z borůvek.
No a samo - SVÍČKU :D
Lukášek byl nadšený, nechali jsme ho v tom piplat, takže si dort spapal sám :D :D :D
Pokud se rozhodneš pro tuto variantu - vytáhni dortík z ledničky dřív, aby to nebylo tak ledové - to mě napadlo bohužel až při servírování :twisted:
Krásnou oslavu narozenin
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
19.8.14 13:22

Super recept na dort, taky chci dělat dortík z Holandie, jen se chci zeptat, neroztíkal se ten krém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
19.8.14 23:13

Já dort pekla doma :D z jogurtového těsta proložila domácí marmeládou a polila čokoládou posypala lentilkami a gum. medvědy :mrgreen: to obrala ta starší 9 letá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama