Došla mi trpělivost

Anonymní
2.4.17 17:32

Došla mi trpělivost

Ahoj holky, pro jistotu anonymně. Ráda bych odešla od partnera. Minulý týden mi po všem došla trpělivost. Potřebuji se vykecat, možná taky slyšet názory někoho nestraného. S partnerem jsme 9 let. Máme sedmiletou dceru a ročního syna. Před pěti lety jsme se nastěhovali do baráku, který původně patřil jeho mámě. Partner přišel o práci. Za boha se mi sem nechtělo. Žila tu jeho máma se svými rodiči a starším synem. Prvně jsme měli jen jeden pokoj, mělo to být dočasné řešení, tak proč ne. Než partner najde práci. Jenže do toho všeho se drahá tchýně s nejstarším synem zadlužily. Dluhy rostly a oni nic neplatily. Začalo to tak, že si na mě a partnera máma vzala pár půjček od providentu. Částky byli relativně malé a já si říkala, že jí oplatíme, to že nás vzala sem. Jenže kámen urazu nastal, když po partnerovi chtěla, aby si vzal půjčku milion. Trochu jsme přeskočila to, že samozřejmně partner už měl práci. Bývalý šef ho vzal zpět. Ale příteli se z domu zaboha nechtělo. Všem to tu vyhovovalo, krom mě. Tchýni proto, že přítel na baráku vše dělal(starší syn je totiž nemakačenko),pomáhali jsme finančně a hlavně dost vráželi do baráku. Partnerovi proto, že je až nezdravě závislý na své mámě. No vrátím se k té milionové půjčce, zatrhla jsem to. Měli jsme tříletou dceru a já se nehodlala zadlužit. Abych to zkrátila, po čase jsem se náhodou dozvěděla, že si pro máti vzal za mými zády půjčku. Částka byla daleko menší, jenže to že mi lhal a obviňoval mě z paranoi, bolelo a bolí do teď. Když mi to pak s tchýní vysvětlovali, bylo mi řečeno, že za to dostal přítel tento barák. S tím, že ona její rodiče tu budou s námi bydlet.To se mi nelíbilo, nechtěla jsem tu zůstat, ale ukecal mě. Roky plynuly, tchýně se z dluhů jakž takž vysekala.Ale ta nenávist co jsem si k ní za tu dobu vypěstovala byla a je velká. Nu a teď k věci. V baráku nyní máme čtyry místnosti s tím, že soc. zařízení máme společné s přítelovo bratrem.(Máti má celý spodek s babičkou a my nahoře čtyry místnosti a jednu tu má jeho bratr)Absolutní nemakačenko. Za tu dobu co tu bydlíme, nikdy na nic nesáhl, jen chrápe a teď konečně poslední rok, alespoň chodí do práce. Našel si přítelkyni. Jsou spolu 14 dní a ta se tu již pomalu zabydluje.Krom toho, že vyplýtvají celou teplou vodu a já se v sobotu nemůžu vykoupat, nebo si chci dojít na wc a oni mi tam hulí. Mi prostě chybí soukromí. Takže se hádáme s přítelem. Ten je prostě lempl, za mě a děti se nikdy nijak nepral.Ale jakmile se jednalo o jeho mámu, byl schopný mě poslat do určitých mezí. Velká hádka vznikla, když jsme v sobotu makali s partnerem na zahradě…(Jen pro představu, když jsme se sem nastěhovali, zahrada se tomu nedalo říkat ani z daleka).Vše jsme dali dopořádku my.Bylo schrabáno a přiřítil se chlapovo bratr a že mu jejich máma nařídila tohle a tohle. Začal tam vykopávat kytky.Krve by se ve mě nedořezalo. Partner mu řekl, ať to nechá, že se nic takového dělat nebude. Najednou se přiřítila jeho máma, přišla mi vrátit klíčky od našeho auta, protože ho měla půjčené. Byla nepřijemná. Seřvala chlapa…Hned mě přešla nálada cokoliv na zahradě dělat. Takže jsme se sbalila, že půjdu uspat syna. Už jsem byla naštvaná i na chlapa, že jí nic neřekl a tak jsem mu řekla, že půjdu s dětmi sama. Nakonec se ze zahrady uklidil i on. Protože jeho maminka to tam doslova ovládla. Velitelka největší. Ostříhala pár kytiček a tím její práce zkončila. Hlavně, že o všem rozhodla a označila si teritorium. Pamatuji si doby, když ta zahrada byla v šíleném stavu, myslíte že nám šel kdokoliv z nich pomoct? Kdepak, vše jsme dělali my.Od plotů, po bourání kaskád, kácení stromů, bourání podzemního sklepa. A je toho mnohem a mnohem víc. Za tu dobu co tu jsem, se často hádáme i proto, že pouze já a málokdy partner nebo tchýně uklidí společné prostory. A když je uklidím, udělají za chvíli binec. Už jsem unavená a vyčerpaná. Psychicky, nemáme soukromí, jsem tu za služku…No večer v tu sobotu jsme se pohádali. Řekl mi, že jsem kráva a jsem zlá na všechny. Chápete, já po všech uklízím, starám se tu o vše. A jen chci klid a soukromí. Jsem už total na dně. Chci odejít. Tohle nemá žádný smysl, je to pořád dokola.Asi píši dosti zmatené, ale jsem teď v takové náladě že se potřebuji honem vypsat, nebo bouchnu.Za jakýkoliv postřeh, názor na věc nebo připomínku budu moc vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26154
2.4.17 17:40

A máš prostředky a třeba i podporu svých rodičů na to se osamostatnit? Na mě to působí, že už jsi rozhodnutá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
2.4.17 17:40

V tomhle bych žít nechtěla. Pokud se o sebe zvládneš postarat, tak jdi. Z toho tvého popisu to působí, že žiješ jak nějaká socka s hromadou nezodpovědných lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4172
2.4.17 17:42

Tak takhle bych dopadla taky, kdybych měla bydlet s tchyní - kromě toho zastání se od přítele, to by se mě manžel zastal.. no Váš vztah se nedá označit za láskyplný a harmonický. Chápu, že ti to leze krkem a jsi naštvaná. Jelikož je tvůj partner silně fixovaný na matku a ten barák je teď jeho, tak s tebou se asi stěhovat nebude. Šla bych tedy sama, toto by nikdo dlouhodobě nezvládl - hlavně psychicky - určitě se ti uleví, až bude mít svoje soukromí, budeš si moci dělat věci po svém atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 17:45
@enyf píše:
V tomhle bych žít nechtěla. Pokud se o sebe zvládneš postarat, tak jdi. Z toho tvého popisu to působí, že žiješ jak nějaká socka s hromadou nezodpovědných lidí.

v našem bytě to máme udělané moc pěkně. Vše jsme si za tu dobu zrekonstruovali. Vrazily jsme do toho už dost peněz. Ale to soukromí je prost hrozně důležité. Přeci jen se jedná o koupelnu a wc, kde chce mít člověk soukromí. Do teď jsme tu měli jen toho bratra, máti je dole.Ale co si sem vodí přítelkyni(no co Vám budu povídat, je to cizí člověk a nelíbí se mi že tam po ní chodí má dcera nebo i já)…Uklízím tu jak blb, chodba je velká a malej je hodně náročné dítě. Chápete uklízím nejen po svých dětěech, ale i po třech dalších dospělých. Jestli tchýně vytře dvakrát za měsíc je to hodně. A,že se tady musí vytírat poměrně čsto. nikomu nedělá problém jít do prostředka chodby v zablácených botech.Jsem unavená psychicky i fyzicky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.17 17:45

@Malaga mý rodiče jsou báječní, finančně jsou na tom celkem dobře asi by pomohli, ale bydlí 300km daleko. A nemůžu je zneužívat pořád. Jinak mám jen mateřskou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.17 17:47

@Paola21 přesně jak píšeš, snažila jsem se mu vysvětlit, že málokdo by tohle vše vydržel. Ale on to nechápe. Někdy prohodí jj já to vše zařídím, ale stejně se na konec nikdy nic nekoná :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.17 18:03

Ahoj, upřímně ti můžu říct, že toto bych nedala. S tchýni jsem bydlela kdysi asi tři měsíce, ještě svobodná a bezdětná a utekla jsem. Manžel naštěstí se mnou. Peklo, peklo, peklo… Nevím co bych na tvém místě dělala. Buďto bych odešla a nebo, aby se dětem rodina nerozpadla bych se na ně asi vykašlala, udělala si pouze svoje a hotovo. Uklidila bych si svoje místnosti a zbytek ať si shnije ve špíně. A za přítelkyní švagra bych narovinu zašla a domluvila si s ní pravidla. Není tam sama, takže ať vodou laskavě šetří, protože vás tam je dost, hulit se tam také nebude jsou tam děti a po použití koupelny ať si jí po sobě uklidí. Ale to nulové soukromí bych opravdu nedala. Mě leze na nervy i návštěva delší než dvě hodiny. Držím pěsti a přeju hodně síly a pevné nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4172
2.4.17 18:04
@Anonymní píše:
@Paola21 přesně jak píšeš, snažila jsem se mu vysvětlit, že málokdo by tohle vše vydržel. Ale on to nechápe. Někdy prohodí jj já to vše zařídím, ale stejně se na konec nikdy nic nekoná :poblion:

Tak on je s rodinou, se kterou nikdy pořádně nepřestřihl pupeční šňůru, jemu to opravdu asi tak nepřijde - o to je to horší. Rodiče by tě nezaložili, aby sis mohla sehnat nájem třeba garsonky do začátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 18:06

Zakladatelko.. jiny uz to nebude, spis bych se bala, ze to bude horsi :roll:. Pokud Tvuj partner je mamanek, tak s tim uz nic neudelas. Nemas neco nasetreno bokem? Uz jen kvuli detem bych odesla… jednou taky budou dospivat a budou chtit svoje soukromi. Nehlede na to, ze to dopada na Vas vztah. Nekolik generaci, kdyz bydli spolu, tak to proste neni dobry. Ja chodila jen na navstevy k pritelovo rodine a dole jeho tata a jeho druzka a nahore bratr s rodinou. A navzajem si lezou na nervy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1247
2.4.17 18:12

Moji rodiče žili v podobném blázinci, máma mého táty taky vždy vládla a velela všemu. Žil tam i strýc a o toho se v jeho 50 letech babička stará dodnes. No zkratim to táta z domu nechtěl a nikdy se mojí mámy také pořádně nezastal v mých 15 letech se rozvedli, táta žije v domě doteď je v důchodu a protivný, babička a strýc taky a je to dům hrůzy. Moje mamka si našla nového chlapa a žijí si šťastné v domečku nikdo jim do ničeho nekecá a je spokojená. Já myslím že tohle nikdy a nikde nedělá dobrotu, odešla bych taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 18:15

Holky naši mi do začátku jistě pomohou, jde o to že to nepůjde ale každý měsíc a ani to já nechci. Našetřeno bohužel nic nemám. Všechny peníze jsme rvali do baráku:(Já jsem asi před zhroucením. Jsem tak vyčerpaná a unavená. Ze všech těch hádek, těch lidí. Z tý jejich sobeckosti a lenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.4.17 18:17

@konice20 přesně tohodle scénáře se bojím. Já mám ráda uklizeno, mám ráda čisto…Jenže tady se to prostě nedá. Člověk se může snažit sebevíc a ta chodba stejně za pár hodin bude vypadat, jak kdyby se rok neuklízela. To samé záchod. Přemýšlím na azylákem, alepoň prozatím, ale nevím co by to udělalo s psychikou starší dcery :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
23861
2.4.17 18:18
@Anonymní píše:
@Malaga mý rodiče jsou báječní, finančně jsou na tom celkem dobře asi by pomohli, ale bydlí 300km daleko. A nemůžu je zneužívat pořád. Jinak mám jen mateřskou :nevim:

A mas tp nejak zarizeny, abys nesla pod most? Jestlu jo, tak jdi, je videt, ze jsi z toho neszastna, to je skoro vo zdravi takhle zit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4172
2.4.17 18:20
@Anonymní píše:
Holky naši mi do začátku jistě pomohou, jde o to že to nepůjde ale každý měsíc a ani to já nechci. Našetřeno bohužel nic nemám. Všechny peníze jsme rvali do baráku:(Já jsem asi před zhroucením. Jsem tak vyčerpaná a unavená. Ze všech těch hádek, těch lidí. Z tý jejich sobeckosti a lenosti.

Na pořád by to jistě nebylo, by sis pak našla brigádu a po mateřské práci. Nebo můžeš v tom vašem „domě hrůzy“ zůstat, dokud malý nebude starší a pak odejít, najít si práci…
Ale nervy máš jen jedny, pokud to jen trošku půjde vymyslet, abys mohla odejít, tak bych šla co nejdříve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama