Dotaz ke mzdě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:19
Dotaz ke mzdě

Zdravím lidičky.

Mám dotaz ohledně mé mzdy.
Pracuji něco přes 3 roky v menší firmě s tím, že do minulého roku jsem měla 12000,–/za měsíc (fixní měsíční mzda - nejsem placená od hodiny). Čistá mzda byla kolem 10300,–.
Tenhle rok mi zaměstnavatel zvýšil mzdu na 14000,–/měsíc a v čistém by to mělo být 11710,–.
Měla jsem začátkem ledna 1 den neplaceného volna a v jiný den byl v klasický pracovní den 1.státní svátek. Výpatu jsem dostala ve výši 10 951,–. Nějak mi to ale nedává smysl, jelikož za den NV je srážka nějakých 530 kč, ale státní svátek se proplácí ne? Navíc nemám na výplatní pásce těch 14000,– hrubého ale 12913,– hrubého.

Omlouvám se snad jsem to dobře formulovala, ale šéf nebyl schopný mi to vysvětlit, prej se v tom nevyzná jak se to počítá :D od toho to řeší jeho účetní ale ta asi do konce týdne nebude na firmě tak se chci poptat tady.

Asi jsem blbá :D Jinak děkuju za případné reakce

Příspěvek upraven 22.02.18 v 08:53

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26981 příspěvků 9 inzerátů 22.02.18 08:26
@lavazza2 píše:
Zdravím lidičky.

Pracuji něco přes 3 roky v menší firmě s tím, že do minulého roku jsem měla 12000,–/za měsíc (fixní měsíční mzda - nejsem placená od hodiny). Čistá mzda byla kolem 10300,–.
Tenhle rok mi zaměstnavatel zvýšil mzdu na 14000,–/měsíc a v čistém by to mělo být 11710,–.
Měla jsem začátkem ledna 1 den neplaceného volna a byl v klasický pracovní den 1.státní svátek. Výpatu jsem dostala ve výši 10 951,–. Nějak mi to ale nedává smysl, jelikož za den NV je srážka nějakých 530 kč, ale státní sátek se proplácí ne? Navíc nemám na výplatní pásce těch 14000,– hrubého ale 12913,– hrubého.

Omlouvám se snad jsem to dobře formulovala, ale šéf nebyl schopný mi to vysvětlit, prej se v tom nevyzná jak se to počítá :D od toho to řeší jeho účetní ale ta asi do konce týdne nebude na firmě tak se chci poptat tady.

napadá mě jen, že jde o nějaký ten dopočet zdravotního pojištění, pokud jsi měla neplacené volno… ale přesně už nevím, jak se to počítá… příště by bylo lepší čerpat dovolenou na ten den… ale zase mi ta částka taky nějak nesedí na jeden den neplaceného volna, pokud jsi hrubou mzdu za celý měsíc měla mít 14 tisíc… takže bys tam měla mít základ 13 500 přibližně, ne?
Pokud jsi to neplacené volno měla v den, na který připadá státní svátek, tak ho nedostaneš proplacený…

Paola21
Závislačka 3380 příspěvků 22.02.18 08:32
@lavazza2 píše:
Zdravím lidičky.

Měla jsem začátkem ledna 1 den neplaceného volna a byl v klasický pracovní den 1.státní svátek. Výpatu jsem dostala ve výši 10 951,–. Nějak mi to ale nedává smysl, jelikož za den NV je srážka nějakých 530 kč, ale státní sátek se proplácí ne? Navíc nemám na výplatní pásce těch 14000,– hrubého ale 12913,– hrubého.

No asi jsem blbá taky, ale jestli ti zaměstnavatel od nového roku zvýšil plat na 14 000 Kč hrubého, tak bys na výplatní pásce měla mít 14 000 Kč hrubého a né 12 913 Kč :). Počkej na tu účetní.

Syberia
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 22.02.18 08:39

Hrubá mzda je vidět po odpočtu neplaceného volna. Jen si myslím, že bys někde ten základ 14.000,– měla mít ;) Ale že by za jeden den při takové mzdě mohl být pokles přes tisícovku se mi taky nezdá. Jediné co, tak mě taky napadá, jestli jsi neměla neplacené volno v den státního svátku :think: A máš podepsané prohlášení na slevu na dani na tento rok? Ještě to by mohla být nižší mzda, jelikož ti neuplatnila účetní tu slevu na poplatníka :nevim:

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:42
@Regina Hero píše:
napadá mě jen, že jde o nějaký ten dopočet zdravotního pojištění, pokud jsi měla neplacené volno… ale přesně už nevím, jak se to počítá… příště by bylo lepší čerpat dovolenou na ten den… ale zase mi ta částka taky nějak nesedí na jeden den neplaceného volna, pokud jsi hrubou mzdu za celý měsíc měla mít 14 tisíc… takže bys tam měla mít základ 13 500 přibližně, ne?
Pokud jsi to neplacené volno měla v den, na který připadá státní svátek, tak ho nedostaneš proplacený…

To neplacené volno bylo v jiný den než ten státní svátek v podstatě 1.1.2018 a 2.1. 2018 jsem si vzala to volno.. 13500 myslíš jako hrubou nebo čistou mzdu? Výpočet z té hrubé mzdy 14000 mi vyjela kalkulačka na netu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26981 příspěvků 9 inzerátů 22.02.18 08:45
@lavazza2 píše:
To neplacené volno bylo v jiný den než ten státní svátek v podstatě 1.1.2018 a 2.1. 2018 jsem si vzala to volno.. 13500 myslíš jako hrubou nebo čistou mzdu? Výpočet z té hrubé mzdy 14000 mi vyjela kalkulačka na netu.

hrubou… nezbude než se zeptat účetní, jak to počítala a co počítala… i kdyby vzala oba dva dny jako neplacené volno, tak mi to pořád nevychází… jinak na příplatek za státní svátek bys měla nárok jen v tom případě, že bys na ten svátek pracovala… co přesně máš na výplatním lístku?

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:45

Schválně tady přikládám část výplatního pásku, jestli to z toho půjde nějak vyčíst :D

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:48

@Syberia Zrovna včera jsem podepisovala nějaký papír kvůli daním.. ale to bylo po tom co jsem měla výplatu na účtě. A den neplac. volna jsem měla jiný den než byl státní svátek.

Příspěvek upraven 22.02.18 v 08:49

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:48

@Regina Hero Jinak v den státního svátku jsem nepracovala.

Paola21
Závislačka 3380 příspěvků 22.02.18 08:49
@lavazza2 píše:
Schválně tady přikládám část výplatního pásku, jestli to z toho půjde nějak vyčíst :D

To je nějaký divné, měla by tam někde figurovat i ta částka 14 000 Kč, osobně si myslím, že v té základní mzdě. To vypadá, že ta účetní neví o vaší domluvě se šéfem, že ti zvýšil plat.

Paola21
Závislačka 3380 příspěvků 22.02.18 08:50

Zkus se kouknou na minulé pásky, jak to tam bylo rozepsané.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26981 příspěvků 9 inzerátů 22.02.18 08:51
@lavazza2 píše:
Schválně tady přikládám část výplatního pásku, jestli to z toho půjde nějak vyčíst :D

z toho to vypadá, že ti počítala těch 13500 jako základ a z toho sníženého základu teprve odečetla to neplacené volno…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26981 příspěvků 9 inzerátů 22.02.18 08:51
@Paola21 píše:
To je nějaký divné, měla by tam někde figurovat i ta částka 14 000 Kč, osobně si myslím, že v té základní mzdě. To vypadá, že ta účetní neví o vaší domluvě se šéfem, že ti zvýšil plat.

když měla jeden den neplacené volno, tak nemohla mít celých 14 tisíc…

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:51

@Paola21 Já právě myslím že to ví, já tenhle týden podepisovala právě papír o navýšení mzdy.. a navíc v té výplatní pásce by muselo být 12000 hrubého jako minulý rok pokud by o tom nevěděla :D Já jsem z toho jelen :D

lavazza2
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.02.18 08:52
@Regina Hero píše:
z toho to vypadá, že ti počítala těch 13500 jako základ a z toho sníženého základu teprve odečetla to neplacené volno…

Aha. A v tom případě by to sedělo pokud by to bylo vypočítáváno takto? :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělala scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve... číst dále >

Reklama