Dotaz na antikoncepci (funkce)

Anonymní
8.7.20 03:22

Dotaz na antikoncepci (funkce)

Chci se zeptat když otěhotním nechtíc přes antikoncepci a nebudu to vědět nedostaví se menstruace nebo budu krvácet nadále když budu antikoncepci pořád brát

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1
8.7.20 05:13

Menstruace by se dostavit teda neměla, ale myslím si, že je to možné. Nicméně pokud antikoncepci bereš poctivě, tak se není čeho bát. Pro jistotu si můžeš udělat těhotenský test. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
8.7.20 07:18

Pres antikoncepci se jen tak neotehotni. Brala jsem ji 10 let a vse ok a kdyz jsem chtela pak dite, tak jsem ho mela za 2 mesice. Pozor u nekterych antikoncepci neni krvaceni kazdy mesic a tehotenstvi to neznaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
8.7.20 08:30

Pokud se antikoncepce bere dobře, tak neotěhotníš. Pozor ale na průjmy, zvracení, antibiotika a nějaké další léky - zabraňují vstřebávání antikoncepce a můžeš díky tomu otěhotnět.
Prostě když máš delší dobu průjmy (jeden akutní se nepočítá :), zvracela bys chvíli po požití tabletky a nebo brala antibiotika a tak, tak se chraň ještě třeba kondomem.
Jinak když bereš antiko, tak nemáš menstruaci. Je to jenom krvácení z hormonálního spádu. Takže si myslím (nejsem doktor), že pokud bys byla těhotná, tak krvácení prostě nepřijde, protože tam budou jiné hormony, které ho zastaví. Špinit možná ano, ale krvácení asi ne.
O tomhle je lepší si pokecat přímo s doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12662
8.7.20 08:40

Ja si nad timto take lamala hlavu-menstruace se totiz pri brani HA nedostavuje nikdy. Prichazi jen krvaceni z poklesu hlasiny hormonu, coz by podle me nastalo i v pripade, ze otehotnis a nevis o tom, HA beres dal.. Asi pak zalezi na hodnotach tech prirozenych hormonu. Kdyz jsem pri brani mela zvlastni pocity (ale ja uz predtim byla 2× tehotna), tak jsem si pro jistotu na konci te 7mi denni pauzy delala test. Ale nikdy jsem pres HA tehotna nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 13:14

No právě při braní antikocepce se menstruace nedostaví to vím je to jen krvácení blbě řečeno falešná menstruace :D když žena nebere antikoncepci a otěhotní prvným příznakem je obvykle vynechání menstruace ale při braní antikoncepce to není v uvozovkách menstruace a pokud žena bere antikoncepci pravidelně, každý měsíc se dostaví v pravidelnou dobu krvácení, takže když žena otěhotní přes antikoncepci je jasné že bude prášky dále užívat než zjistí vůbec že je těhotná a jelikož antikoncepce řídí vlastně dá se říct krvácení což jak jsme uvedli není pravá menstruace tak je logické (asi, nevím) že by se krvácení mělo dostavit i když je žena těhotná a bere antikoncepci si myslím já pokud mě někdo chápe jak to myslím proto se ptám jestli to někdo přesně neví jak to funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
8.7.20 13:47

Já četla že pokud nejsi těhotná máš v pseudo ms sliznici, pokud bys těhotná byla, šlo by jen o krev. Ale nevím co je na tom pravdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12662
8.7.20 19:03
@Pája123456789 píše:
No právě při braní antikocepce se menstruace nedostaví to vím je to jen krvácení blbě řečeno falešná menstruace :D když žena nebere antikoncepci a otěhotní prvným příznakem je obvykle vynechání menstruace ale při braní antikoncepce to není v uvozovkách menstruace a pokud žena bere antikoncepci pravidelně, každý měsíc se dostaví v pravidelnou dobu krvácení, takže když žena otěhotní přes antikoncepci je jasné že bude prášky dále užívat než zjistí vůbec že je těhotná a jelikož antikoncepce řídí vlastně dá se říct krvácení což jak jsme uvedli není pravá menstruace tak je logické (asi, nevím) že by se krvácení mělo dostavit i když je žena těhotná a bere antikoncepci si myslím já pokud mě někdo chápe jak to myslím proto se ptám jestli to někdo přesně neví jak to funguje

Ano, uvazuji o tom stejne. Dokonce jsem tu kdysi zalozila diskuzi na toto tema a ve vysledku mi nikdo nebyl schopen dat nejakou relevantni odpoved. Je to nejspis hodne individualni. Ja bych to neresila a na HA se spolehala, pokud tam neni nejake zapomenuti prasku, prujem nebo zvraceni. Pokud ano, udelej po pauze test a je to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama