Dotkl se vás COVID finančně?

Anonymní
1.12.20 22:16

Dotkl se vás COVID finančně?

Hezký večer, předem chci poprosit o anonymni prispevek. Zajímalo by mne, zdá se vás situace s Covid dotkla finančně? My pracujeme oba s manželem v gastronomii a drželi jsme se tedy dlouho, ale poslední měsíc nás začíná dohánět finanční situace…3 děti, hypotéka, manžel stále pracuje, já jsem na MD a s brigádou jsem musela kvůli dětem skončit…stále se snažím držet pozitivní přístup, ale manžel začíná upadat do deprese…vánoce před námi, splátky, atd. Bojíme se, co bude příští rok. Jak jste na tom vy? V okolí nemáme nikoho, koho by se ti takto dotklo…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3127
1.12.20 22:20

Přímo se mě nedotkl.

Pokud se dotkne, bude to v podobě obecně horší ekonomické situace a dlouhodobých dopadů. To se uvidí až příští rok.

Příspěvek upraven 01.12.20 v 22:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
1.12.20 22:21

Je mi líto, že vás to tak semlelo.

Nás se to nijak z hlediska financí nedotklo, oba máme obory které jdou jen nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:22

Ano, manžel přišel o práci také cestovní ruch- gastro. Já do práce chodím, ale je méně zakázek, navíc jsme provoz museli několikrát zastavit. Karantény atd. Dluhy nemáme, ale máme o 60% méně na příjmech než minulý rok. Tím že chodím do práce alespoň já, tak nemáme takový pocit zmaru. Ale dlouhodobě je to neudržitelné. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
7351

Nedotklo, spíš naopak. Jak zavřely na jaře krámy, tak jsem i hodně ušetřila. :-)
Pracuju v soc. službách, takže do práce chodím pořád a v létě jsme dostali covidový prémie, takže super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1574

Jojo, dotklo. Manžel byl asi půl roku bez práce a ja těhotná na nemocenské v nemocnici/doma/nemocnici. Žádná sláva. Manžel teda bral brigády, fušky kde se dalo aby měl něco navíc. Jediné čím se nás to dotklo je, že nám padla část úspor když byl bez práce a bylo potřeba koupit věci pro mimčo. Takže si příští rok třeba odpustíme dovolenou a druhé auto, které jsme měli v plánu.. holt jsme se museli trošku uskromnit. Ale zvládli jsme to a opravdu jsem ráda, že jsme měli úspory, to nám zachránilo zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
1.12.20 22:25

Mne se to bohuzel dotklo. Jsem samozivitelka se dvema detmi, covid jsem prodelala v zari, nasledne byla pozitivni dcerka, takze uz v zari jsme byli doma, pote uzavreli skoly a ja musela s detmi zustat na OČR. Celkem skoro 8 tydnu. Jsem v pronajatem byte, takze najem celkem dost, plus pravidelne poplatky vseho, takze mi nezbylo nic a musela jsem sahnout do rezerv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:25
@Anonymní píše:
Ano, manžel přišel o práci také cestovní ruch- gastro. Já do práce chodím, ale je méně zakázek, navíc jsme provoz museli několikrát zastavit. Karantény atd. Dluhy nemáme, ale máme o 60% méně na příjmech než minulý rok. Tím že chodím do práce alespoň já, tak nemáme takový pocit zmaru. Ale dlouhodobě je to neudržitelné. :,(

Já pořád doufám, že už bude lépe a začne vše zase fungovat…manžel to tedy vidí černé, pořád se snaží gastro udržet, rezerva ale dochází…šílené, má to opravdu šílené dopady…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:27

Ahoj. Já jsem v listopadu otěhotněla. Tedy v době, kdy ještě žádný koronavirus neexistoval. Přítel v první vlně, na jaře, ztratil práci, já těhotná a nemohl dlouho sehnat. Takže původní plán vzít si hypotéku, měl rok novou práci, kdy jezdil makat rukama do zahraničí na montáže za hezké peníze, padl. Teď dělá tady, ale tolik kšeftu není a abych to shrnula, žijeme a dlouho budeme v 1+1 s miminkem… Minimálně než se vrátím do práce… Přitom plan byl, že budeme v tomto nájmu jen např rok a pak půjdeme do svého, vezmeme hypotéku, protože za práci za hranicema dost vydělá, takže na ten základ bude. Místo toho se teď boji, co bude a s tím, jak ty ceny bytů rostou budeme žít prostě v mini bytě s dítětem. Větší nájem nechceme, protože chceme šetřit na tu hypotéku, ale z toho, co má teď v poměru k dnešním cenám bytů asi těžko. A já na rodicaku po novém roce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:27
@EvulinkaB18 píše:
Mne se to bohuzel dotklo. Jsem samozivitelka se dvema detmi, covid jsem prodelala v zari, nasledne byla pozitivni dcerka, takze uz v zari jsme byli doma, pote uzavreli skoly a ja musela s detmi zustat na OČR. Celkem skoro 8 tydnu. Jsem v pronajatem byte, takze najem celkem dost, plus pravidelne poplatky vseho, takze mi nezbylo nic a musela jsem sahnout do rezerv.
To je taky hrozná situace pro samozivitelky…já tedy na OCR nárok neměla, jsem na md…ale manžel ač stále pracující, klesl s platem minimálně na polovinu.Take už čerpáme z rezerv a asi brzo docerpame..
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:28

U nas tak pul napul. Ja v gastru, takze par hodin tydne u okynka, brigada pri renovaci. Muz programator a platove sel i nahoru. Takze jsme vicemene tam, kde jsme byli. Dost to ovlivnilo i, ze jsme byli nuceni zrusit nasi celkem nakladnou cestu do zahranici a penize se nam vratily

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:28

Nás naštěstí ne, ani nikoho blízkého z rodiny, pracujeme většinou ve státním sektoru.

• Citovat
  • Nahlásit
24914
1.12.20 22:35

Nedotklo, ale lidí, kteří byli nuceni „zavřít krám“ je mi velmi líto. Navíc třeba zrovna v té oblasti restaurací je neprosto nejistá budoucnost…A nemám úplně pocit, že vláda nám nabízí věcná, trvalá a efektivní řešení této situace.
Nebylo by možné, aby začal muž podnikat jiným směrem? Alespon „záložně“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
1.12.20 22:40

Ano nás se to dotklo, přišla jsem o práci. Chvíli to táhl manžel bohužel sám, ale teď už mám alespoň brigádu, tak je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 22:41

Mirne. Firma zrusila jeden benefit ve vysi asi 3-5 tisic korun. Tak si na home officu rozsiruju dovednosti a hodlam si rict o zvyseni platu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat