Dovolená a rodičovská dovolená

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
13.1.22 22:14

dovolená a rodičovská dovolená

Ahoj děvčata, potřebuji poradit jsem teď doma s 5 měsíční dcerkou a skončila mi mateřská dovolená, navázala jsem řádnou dovolenou od zaměstnavatele, která mi končí první týden v únoru. Je nutné si zažádat o rodičovskou dovolenou hned od 1. března nebo je to možné i později např. 1.dubna? Jde mi hlavně o placení zdravotního pojištění. Za normálních okolností bych navázala, ale stěhujeme se z pronájmu do baráčku a budu měnit trvalou adresu. Jenže než bude mít dům číslo popisné budu mít přechodné bydliště u rodičů cca. 250 km daleko. Nechce se mi tedy jezdit kvůli rodičáku 250 km daleko a pak se zas nechat převádět do nového bydliště. Radši bych počkala a pak si zařídila rodičák od 1,dubna. Je to možné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13.1.22 22:29

O rodičovskou dovolenou se žádá v práci a ne na UP. Měla by ti navazovat na MD nebo řádnou dovolenou. Pokud si RD v práci nezařídíš, tak bys měla po řádný dovolený normálně nastoupit na směnu.

O rodičovský příspěvek můžeš žádat kdy chceš, jde to až 3 měsíce zpětně, takže klidně můžeš zažádat 1.4. s datem vyplacení RP od 1.3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55425
14.1.22 00:01

Rodičovská dovolená by ti měla plynně navázat na tu řádnou, ale to řešíš se zaměstnavatelem. Rodičovský příspěvek můžeš až od dubna klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3224
14.1.22 00:14
@Chantal 1 píše:
Je nutné si zažádat o rodičovskou dovolenou hned od 1. března nebo je to možné i později např. 1.dubna?

Nutné to není. Můžeš chodit do práce a po určité době zažádat o rodičovskou dovolenou, samozřejmě maximálně do tří let věku dítěte. Jinak nechceš-li teď chodit do práce, tak jdi na RD hned po dovolené (na zotavenou) a ne až od 1. března.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
14.1.22 07:41

Já bych jen dodala, že úřadu práce je úplně jedno, kde bydlíš, posílá to na účet.. :) Já si RP taky vyřizovala na starém bydlišti, přestěhovali jsme se taky takovou vzdálenost a vůbec je to nezajímalo, příspěvek stále vyplácí ten původní úřad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11878
14.1.22 07:48
@Kolicek95 píše:
Já bych jen dodala, že úřadu práce je úplně jedno, kde bydlíš, posílá to na účet.. :) Já si RP taky vyřizovala na starém bydlišti, přestěhovali jsme se taky takovou vzdálenost a vůbec je to nezajímalo, příspěvek stále vyplácí ten původní úřad.

Když máš exekuce a zablokovaný účet a musíš jej brát složenkou, tak to pro UP důležité je ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
14.1.22 08:39

Já jsem blbá už mi to mlíko fakt leze na mozek. Měla jsem na mysli rodičovský příspěvek. Rodičovskou dovolenou mám už se zaměstnavatelem vyřešenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
14.1.22 09:10
@Cenarius píše:
Když máš exekuce a zablokovaný účet a musíš jej brát složenkou, tak to pro UP důležité je ;)

Aha, tak takové zkušenosti zaplať pánbůh nemám :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11878
14.1.22 10:01
@Kolicek95 píše:
Aha, tak takové zkušenosti zaplať pánbůh nemám :D.
Že jo. Každej nemůže mít všechno. :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat