Dovolená v Británii s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
formik
Povídálka 44 příspěvků 20.09.18 20:40
Dovolená v Británii s dětmi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat maminek - cestovatelek, jestli mají zkušenost s dovolenou ve Spojeném království. Syn (a nejen on) moc touží vidět na vlastní oči Double-decker, Big Ben a telefonní budky, londýnské metro…

Zajímalo by mně, jestli jste takovou dovolenou některá z Vás podnikla a případně také nějaké tipy na výlety. Představuji si tak tři dny na Londýn, potom popojet někam na venkov nedaleko Londýna - ale vůbec netuším kam!!! Viděla bych to na výlet k moři, do nějakého přístavu…

Dovolená by měla být v červnu, určitě né o prázdninách.

Rozpočet: max. 50 000,– pro dva dospělé a šestileté dítě, 5-7 dní. Jestli jsem naivní co se týče rozpočtu, vraťte mně prosím nohama na zem :-)

Reakce:
Serpentini
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 20.09.18 20:48

Jestli máte možnost tak se podívejte do ateliérů Harry Potter, ty jsou skvělé :palec: Jinak na ušetření je fajn najít si tam někoho kdo pronajímá pokoj namísto hotelu. Asi to nebude úplně v centru, ale metrem se dá za chvíli dojet všude. A třeba Natural History Museum musí být pro děti super a vstup je zdarma. Nám se líbilo i jako dospělým.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 20.09.18 20:51

Teda za mě je Londýn a vůbec UK srdcovka a kam jít? Všude! :D Všude kde to jde.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 20.09.18 20:59

Jinak tři dny mi přijdou na Londýn hrozně málo. A ještě mě napadá jako hezké místo pro děti - Hyde park, památník princezny Diany (ve kterém se dá brodit), co se týče jídla tak na Portobello road v Notting Hillu je pekárna Hummingbird bakery kde mají úžasné cupcakes. A nejlepší rybu jsme měli v Rock and Sole plaice.

formik
Povídálka 44 příspěvků 20.09.18 20:59
@LenkaHl píše:
Teda za mě je Londýn a vůbec UK srdcovka a kam jít? Všude! :D Všude kde to jde.
:-) A konkrétně, která místa doporučujete? Londýn si vygooglím, ale hlavně ten venkov mně zajímá :-)
formik
Povídálka 44 příspěvků 20.09.18 21:02
@Serpentini píše:
Jinak tři dny mi přijdou na Londýn hrozně málo. A ještě mě napadá jako hezké místo pro děti - Hyde park, památník princezny Diany (ve kterém se dá brodit), co se týče jídla tak na Portobello road v Notting Hillu je pekárna Hummingbird bakery kde mají úžasné cupcakes. A nejlepší rybu jsme měli v Rock and Sole plaice.

Tři dny jsou asi opravdu málo, když si tak čtu Vaše přízpěvky. Děkuju za krásné tipy :-)

LKL
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 21.09.18 16:04

@formik big ben je celej pod lesenim, neni z nej videt ani milimetr… s tim rozpoctem to bude dost na hrane - v londyne se ani nekoukej na hotel pod £100 na noc, jinak to bude desivy. airbnb je dobra alternativa, sezenes uz okolo £50 krasnej pokoj (ne teda v centru), ale jsi proste u nekoho doma se vsim co to sebou prinasi… letenka tak 2,000×3 (pokud poletite low costem), ale jen blba cesta vlakem z nadrazi je ~£15 na osobu atd atd. pokud na venkov tak urcite autem

zalezi co pak chcete videt na miste. Nepises kolik je synovi, vsechny mistni deti ujizdej na lego / disney, takze ty tematicky parky (legoland windsor). hrackarstvi hamleys. natural history museum - hlavne ta dinosaurova cast.

pobrezi brighton, eastbourne…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >