Dovolená v Chorvatsku - Brist vs. Drašnice

144
13.2.20 20:10

Dovolená v Chorvatsku- Brist vs. Drašnice

Dobrý večer, máme v plánu jet v červnu do Chorvatska. Dvě rodiny s malými dětmi (2,3roky). Vybrali jsme si tyto dvě oblasti. Můžete mi některou z nich doporučit? Případně vymluvit? Jaké máte zkušenosti? Předem děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3313
13.2.20 20:44

Drašnicu neznám, Brist je super. Záleží tedy na tom, co od toho očekáváte. Je to malá vesnička na břehu moře, velmi poklidná, bez davů turistů, velmi blízko hory, nádhera. Ale je tedy pravda, že jsem tam naposledy byla před více než deseti lety, takže aktuální info nemám. Vedlejší Gradac je taky super, ten znám dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
13.2.20 20:49

@Adrasteia děkuji za informaci. A je tedy vhodný i pro malé děti? Hledáme právě klid, ale aby bylo možné jít si třeba navečer sednout na jedno pivo, případně něco koupit v obchodě. A co pláže? Jsou tam nějaké malé pláže, kde člověk najde soukromí, nebo jedna velká pláž? A je tam pozvolný vstup do moře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
13.2.20 21:07

@NelcaZ Obchod i možnost si večer zajít na večeři tam samozřejmě je. Když jme tam byli, bylo tam právě víc různých pláží, většinou užších, pokud se to tedy nezměnilo - ve vedlejším Gradacu jeden rok zaváželi pláže oblázky, aby byly širší. Zkus mrknout na satelitní mapu - doufám, že ten odkaz bude fungovat. Je tam i spoustu fotek.
https://www. google. cz/maps/place/Brist,+Chorvatsko/@43.1198956,17.3204989,269m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0×134b01baf3c899e1:0×2600ad515335fe42!8m2!3d43.1192146!4d17.3238049
Super je v Bristu hotel Riva - je to menší malebný hotýlek přímo na pláži, všechny pokoje mají výhled na moře, nádhera.
Ještě tvá otázka, jestli je to místo vhodné pro malé děti - co se týká klidu, tak ano, pláže jsou jako všude v Chorvatsku kamenité - tady jsou bílé oblázky, v Bristu mi připadaly větší než třeba vedle v Gradacu - tam jsou při vstupu tak malé oblázky, že to je spíš takový hodně hrubý písek. Rozhodně jsou pláže tady vhodnější pro děti než třeba na Istrii - velké ostré kameny ve vodě, ale já si myslím, že pro malé děti je fakt asi nejlepší písek, no. Jinak dno je pozvolné, ale celkem rychle se svažuje, nemám tak dobrý odhad, ale cca po 7 metrech asi už nevystačíš.
Můžu se zeptat, jestli jste zvyklí cestovat k moři tak různě?

Příspěvek upraven 13.02.20 v 21:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
13.2.20 21:09

Promiň, odkaz se mi nedaří vložit. Zkus normálně Brist na mapě a dej si satelitní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
13.2.20 21:16

Děkuji za vyčerpávající odpověď :) no my máme právě v plánu vyrazit poprvé, tak doufám, že tu cestu přežijeme :D jak dlouho se tam tam jede?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
13.2.20 21:58

@NelcaZ Hele, my jeli tenkrát autobusem. Autem nevím. Hodila jsem to do gůglu a je to z Prahy 1200 km, prý cca 12 hodin autem, ale s dítětem a přestávkami bych počítala určite s delší dobou. Je to dost na jihu. Smím se zeptat, proč chcete zrovna sem a kdy chcete jet?
Sever Itálie je třeba blíž a je tam písek a teplejší voda. My byli loni poprvé se synem v Řecku a paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 22:52

V drasnici sem byla dvakrát. Je to krásné město i výlet do hor lze. Pláž soukromá tam není. Jsou tam víceméně tři. Ale drobné kamínky a pozvolný vstup. Hospoda na pláži i pekárna, konzum klasika. Diskotéka tam není. Vybrala bych jakýkoliv apartmán blízko pláže a spíš vedle toho přístavu (najdeš dle goógle maps),jo a jede se tam kolem 12 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
16.2.20 16:19
:dance:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu