DPP na RD - musím podávat daňové přiznání?

1768
13.6.17 21:40

DPP na RD - musím podávat daňové přiznání?

Krásný večer maminky :hug:
Prosím poraďte mi, kdo v tom umíte chodit: od února tohoto roku mám uzavřenou DPP, jsem na RD. Když jsem se na začátku ptala, zda musím podávat daně, případně něco někam každý měsíc hlásit, bylo mi řečeno, že nemusím. Dnes mi ale známá říkala, že daňové přiznání podávala když byla na RD a měla DPP. Tak jsem z toho jelen a mám strach, abych pak neplatila pokutu nebo tak něco :zed: :nevim: Děkuji moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1857
13.6.17 21:52

Daňové musíš podávat, i když podnikáš při mateřské nebo při jiném hlavním zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
13.6.17 22:17

@bigl děkuji :hug: a jak doložím příjmy? (Pokud se ptám jako blbec, tak se omlouvám :lol: :oops: ) když jsem měla ŽL, tak tam jsem měla faktury. Ale tady nedostávám měsíčně žádný papír o tom, kolik mi poslali :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70147
13.6.17 22:39
@bigl píše:
Daňové musíš podávat, i když podnikáš při mateřské nebo při jiném hlavním zaměstnání.

Ale DPP není podnikání…

@Nicolettee Pokud je ta DPP do 10 tis. měsíčně, tak žádné daňové přiznání podávat nemusíš. Ale tedy pokud bych neměla podepsané to růžové prohlášení poplatníka, tak je vhodné ho podat, aby ti vrátili to, co na daních odvedla, pokud ho podepsané máš, tak je to zbytečné. A jinak pokud bys ho podávat chtěla, tak si vyžádáš od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných přijmech ze závislé činnosti a to tam přiložíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
14.6.17 07:52

@j.a.n.i1 děkuji :hug: do 10 000 měsíčně se vejdu a růžový papír podepsaný mám. Takže pokud to chápu správně, nemusím nic řešit :think: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70147
14.6.17 10:26

@Nicolettee Ano, chápeš to správně, nic neřešíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
14.6.17 16:16

Jo, omlouvám se, DPP je vlastně dohoda o pracovní činnosti. Tak jsem to domotala a @j.a.n.i1 .
Tam je ještě pak rozdíl Dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1894
21.2.18 08:13

Ahoj holky včera mi od zaměstnavatele přišlo potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění. Jsem od února minulého roku na RD a předtím byla MD a mezi MD a RD mi vyplácel zaměstnavatel dovolenou. Zajímalo by mne zda musím podávat daňové přiznání na finančním úřadě nebo když jsem na rodičáku jestli nemusím. Záloha na daň z příjmu celkem je 0. Jsem z toho jelen. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5882
21.2.18 11:57

Nemusíš. Ani by to k ničemu nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1894
21.2.18 11:59
@Hanula1212 píše:
Nemusíš. Ani by to k ničemu nebylo.

Děkuji myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jistá, aby mne pak nepopoháněli kvůli tomu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
23.2.18 10:25

Prosím o radu.
Pobírám rodičovský příspěvek a mám za rok dvě dpp. Jedno je roznos letáků a pak mám sezónní brigádu, růžový prohlášení podepisuji u obou, ale vždy když mám tu sezónní brigádu, tak tu slevu u letáků odhlašuji. Jde mi o to, jestli musím podávat daňové přiznání. Pokud mi někdo poradí, budu ráda. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5882
23.2.18 11:31

Nemusíš, ale možná by se ti to vyplatilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
23.2.18 13:44

@Hanula1212 Děkuji, to jsem chtěla slyšet. Já tomu vůbec nerozumím, to víš, historička:-)Mně jen řekli, že vždy odhlásit tu slevu, abych to neměla dvakrát. To nemám, i hodiny a výdělek sedí, ale právě jsem četla, že když jsou dvě dpp, tak se musí podávat to přiznání. Já jsem tu slevu neuplatňovala dvakrát, tím jsem si jistá, ale mám to takhle už dýl a nerada bych se dostala na černou listinu a ani nevím, jak bych to měla řešit zpětně. Takže pokud nemusím, tak se mi ulevilo. Děkuji. Omlouvám se, že píšu jak tydýt, ale opravdu se v tom nevyznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama